Ohlasy po utkání

„Rozhodla špatná první třetina,“ litoval po prohře s Kometou Yorick Treille

Napsal 14.01.2013 Pavel Kuba, Petr Horčička
B r n o / C h o m u t o v - Poslední zápasy musel francouzský reprezentační útočník ve službách chomutovských Pirátů z důvodu nemoci vynechat, v utkání tisícího kola se do sestavy extraligového nováčka vrátil. K vítězství Severočechů proti Kometě však svému týmu k zisku bodů nepomohl. Piráti na jihu Moravy prohráli 0:4 a prodloužili neúspěšnou sérii čtyř porážek v řadě.
Tak jako v předešlých zápasech se Chomutovským nepodařil začátek. Již po třech minutách hry dali Brňanům velkou šanci ke skórování, když jim poskytli přesilovou hru pěti proti třem. Domácím hokejistům se ze začátku přesilovka nedařila, hostům se podařilo dobře bránit. Nakonec přeci jen Kometa udeřila, trefil se Tomáš Divíšek a skóre bylo 1:0. „Nemyslím, že by ta přesilovka byla zlomovým momentem zápasu. Samozřejmě, inkasovali jsme v ní, ale bylo to pouze jedna nula, čili žádný konec světa, neboť byl před námi celý zápas. Na druhou stranu je pravda, že pokud by se nám ji podařilo ustát, nakoplo by nás to a měli bychom herně navrch my,“ popisoval úvod jubilejního zápasu dvaatřicetiletý forvard.

V první části hry se domácím podařilo přidat ještě jednu branku, kdy se trefil Juraj Valach. Yorick Treille označil klíčovým momentem celého zápasu celou první dvacetiminutovku. „Hlavní bylo to, že se nám nepodařilo ustát první třetinu. Jako kdybychom si ještě nepřipouštěli, že jsme již na ledě. Chyběl nám pohyb a soupeři jsme tak naší hrou vítězství velmi usnadnili,“ smutnil ve francouzštině Treille, který s Chomutovem podepsal smlouvu do konce letošní sezóny.

Pro Piráty se tak jednalo o čtvrtou prohru v řadě, navíc poslední místo v tabulce se na náladě v kabině muselo nějakým způsobem podepsat. „Není příjemné prohrávat. Momentálně se nacházíme ve spirále proher, dostat se z ní můžeme jenom my sami. Musíme držet pospolu, pohromadě jako celek, nesoustředit se jen každý na sebe, neboť všichni víme, co máme dělat. Zbývá nám ještě několik zápasů, šance na uniknutí z téhle krize stále je,“ přál si Treille, jenž si v letošním ročníku prozatím připsal tři přesné zásahy.

Sám dokázal naznačit recept, jak z prekérní situace ven. „Hokej je komplexní hra. Každý musí dodržovat své pokyny, nesmíme zanedbávat detaily. Je potřeba na sobě dále pracovat, více si důvěřovat, jen tak najdeme cestu ven z téhle šlamastiky,“ líčil francouzský reprezentant, jenž v české extralize oblékal dres Vítkovic a pražské Sparty.

S chomutovským dresem se již rozloučil Michael Frolík, který díky začátku NHL odletěl zpět do zámoří. „Určitě nám hodně chybí. Je to skvělý hráč, odvedl v Chomutově velký kus práce. Dokázal dávat góly, které nám teď chybí, ale má i další přednosti. Je jasné, že podobné případy oslabují mužstva, my jsme s tím ale počítali a věděli, že když se NHL rozjede, odejde,“ vyprávěl útočník, nosící na svých zádech číslo sedm a měřící bez 10 centimetrů dva metry. V roce 1999 byl dokonce draftován do slavné NHL, mimochodem do stejného klubu, ve kterém působí právě Michael Frolík - tedy do týmu Chicaga Blackhawks.

Yorick Treiile ve francouzském reprezentačním dresu (zdroj: www.hokej.idnes.cz)

Šanci prolomit nepříznivou sérii porážek budou mít Piráti v pátek, na svém stadionu hostí mistrovské Pardubice. „Domácí zápasy musíme bezpodmínečně vyhrávat, proti Pardubicím budeme hrát, jako kdyby nám šlo o život. Musíme ze sebe vydat více, než v zápase proti Kometě,“ uzavřel Yorick Treille.