Preview k zápasu

Rozesmutní Chomutovští vyprodané Rondo?

Napsal 26.10.2007 David Matula
C h o m u t o v - Souboj prvního celku západní skupiny s prvním celkem skupiny východ. Rozdíl obou mužstev je pouze jediný bod, v počtu vstřelených branek je rozdíl pouze jednobrankový. Duel mezi favority první ligy a aspiranty na postup do extraligy. To vše napjatě očekává celé Brno, kam míří svěřenci Vladimíra Kýhose, aby změřili síly s týmem HC Kometa Group Brno. Už teď je jisté, že brněnská hala Rondo bude zaplněná do posledního místečka, takže chomutovské borce nečeká jednoduchý úkol. „Bude to nejtěžší utkání letošní sezóny, určitě bude vyprodanej dům, ale pokusíme se zápas vyhrát,“ říká autor dvou branek do sítě Olomouce Petr Freiberg. Zda se to Severočechům povede ukáže až samotný zápas, který startuje v sobotu od 17:00 v Rondu. Pro ty kteří se nevydají podpořit hráče KLH přímo do hlediště, bude připraven online přenos.
Hala Rondo Brno
27.10.2007, 17:00
HC Kometa Group Brno 16. kolo KLH Chomutov
1.(36b) Umístění ve své skupině 1.(37b)
2.(36b) Umístění celkově 1.(37b)
10-2-0-2-1 Celková bilance 11-2-0-0-2
4-1-0-1-1 Bilance doma 6-1-0-0-1
6-1-0-1-0 Bilance venku 5-1-0-0-1
2.(57g) Pořadí útoku 1.(58g)
Pavel Vostřák (9+12) Nejproduktivnější hráč Milan Kostourek (8+10)
Pavel Vostřák (9g) Nejlepší střelec Milan Kostourek (8g)
Pavel Vostřák (12 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (10 as.)
Pavel Vostřák (+17) Nejlepší hráč v +/- Michal Jeslínek (+12)
Robin Kovář (-1) Nejhorší hráč v +/- Zdeněk Tauš (-2)
Martin Heinisch (-2)
Jan Mikel (3+5) Nejproduktivnější obránce Josef Révay (6+5)
Ivan Padělek (39 Tmin.) Nejvíce trestných minut Josef Révay (82 Tmin)
Patrik Moskal (0 Tmin.) Nejslušnější hráč Ladislav Boušek (0 Tmin)
Tomáš Kubeš (90,55%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (94,91%)
1 Čistá konta 3
0 Zápasy bez vstřelené branky 0

Jak se daří favoritovi východní skupiny?

Kometa neodstartovala na úvod ročníku nikterak oslnivě, avšak během prvních zahřívacích kol se svěřenci Rostislava Čady řádně sehráli, což se odrazilo i na výsledcích týmu. Brňané v posledních jedenácti kolech vždy odcházeli jako vítězové, naposledy nechali jeden bodík v Olomouci, kde uspěli „až“ po samostatných nájezdech.

Vedoucí celek moravské skupiny táhne hlavně vysoce produktivní první útok ve složení Radek Dlouhý, který odehrál čtrnáct zápasů na Severu Čech v sezóně 2001-2002. Centrem úderné formace je Petr Lipina, bývalý hráč Znojma či Havířov, který do Brna přišel před letošním ročníkem z Mladé Boleslavi. Poslední členem útoku, který v součtu nastřílel devatenáct branek je Pavel Vostřák, který vévodí klubovým statistikám co by nejproduktivnější hráč, nejlepší střelec a nejlepší nahrávač. Zároveň je i nejproduktivnější hráčem celé první ligy.

Pozitivní zprávou pod Špilberkem je uzdravení brankářské jedničky Lukáše Hronka, který odchytal celé poslední utkání v Mostě. Pokořit jej dokázal pouze Metlička. Talentovaný gólman, kterého od přípravných duelů provázeli trable s ramenem, zamířil do Brna před touto sezónou ze Slavie Praha.

Výsledky Komety

9.kolo: Kometa – Prostějov  8:4
10.kolo: Havířov – Kometa   3:5
11.kolo: Olomouc - Kometa   3:4sn
12.kolo: Kometa - Dukla    5:3
13.kolo: Ostrava - Kometa   1:4
14.kolo: Kometa - Šumperk   4:2
15.kolo: Most - Kometa     1:5

Před zápasový sumář

Severočeši cestují do moravské metropole bez čtyř zraněných útočníků. K dlouhodobě zraněnému Jirkovi Charouskovi, přibyli Jan Stehlík a Ladislav Boušek. V posledním utkání dostal tvrdý zásah na koleno Jaroslav Hašek a i jeho start v sobotním duelu je nepravděpodobný. Vedoucímu celku východní skupiny se pomalu marodka vyprazdňuje, největší radost zřejmě panuje z uzdravení brankářské jedničky Lukáše Hronka.

Chomutovští neokusili hořkost porážky v posledních čtyřech utkání, hráči Komety Brno neznají slovo porážka dokonce zápasů jedenáct. O tom, že bude k vidění pikantní duel není pochyb. Poslední informace z Brna hovoří o již teď vyprodané hale Rondo, což znamená 7200 diváků. V předprodeji by mělo kolovat už jen několik poslední pár kousků lupenů. V Brně se chystá na poměry domácího hokejové scény věc nevídaná. Autobusy s brněnskými fandy objedou před zápasem celé Brno, aby se ještě více nažhavili na sobotní hokejový svátek. V neposlední řadě výjimečnost utkání potvrzuje i aktuální anketa na oficiálních stránkách klubu, kde 84% z celkového počtu hlasujících se nejvíce těší na zápas s Chomutovem.

Vzájemné souboje

Jistě v pamětích obou soupeřů zůstává loňské čtvrtfinále playoff ve kterém uspěli svěřenci Vladimíra Kýhose nečekaně hned v prvních čtyřech duelech. Pravdou zůstává, že všechny čtyři duely, zejména potom obě v Hale Rondo byly vyrovnané do posledních minut. Výsledky 4:2, 3:1, 1:2 a 2:4 mluví za vše. Hrdinou celé série byl zejména Luboš Horčička.

Sestavy z posledního zápasu

Brno: Hronek (Kubeš) - Gýna, David, Fojtík, Lhotský, Morava, Malena, Mikel - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Rob, Padělek, Černý - Barus, Appel, Zábranský - Moskal, Hruška.

Chomutov: Horčička - Březina, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Ton, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Heinisch - Jeslínek, Mikšovic, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj.

×
Dnes v   | Jun.
HC Škoda Plzeň
Piráti Chomutov