Ohlasy po utkání

Roman Chlouba o trestném střílení: „Dopředu jsem věděl, co udělám.“

Napsal 09.01.2018 Michal Luxa
P r a h a / C h o m u t o v – V předehrávce devětatřicátého kola Tipsport extraligy zajížděli Piráti do Prahy, kde si vyšlápli v největší aréně České republiky na Spartu. V duelu byl hodně vidět Roman Chlouba, jenž k vítězné brance přidal také asistenci. Šestadvacetiletý rodák z Chomutova proměněným trestným střílením rozhodl o tom, že tři body putovaly pod vrcholky Krušných hor.

V úterní předehrávce devětatřicátého kola Tipsport extraligy si soubor Vladimíra Růžičky vyšlápl na pražskou Spartu, kterou přehrál 3:2. V úvodní periodě Piráti odskočili po trefách Petra Koblasy a Ivana Humla do dvoubrankového vedení. Ovšem tým z hlavního města vyrovnal. Jenže vše rozhodlo trestné střílení. „Po druhé třetině jsme si řekli, že první část jsme měli dobrou. Ovšem ve druhé jsme se začali bát o výsledek a Sparta se dotáhla na rozdíl jediné branky. Na začátku poslední třetiny jsme dostali vyrovnávací gól a trenér nám řekl, že musíme hrát stejný hokej, jaký jsme hráli v první třetině. Řekl nám, že když začneme bruslit, tak že gól ještě dáme,“ hodnotil duel chomutovský rodák.

Proti celku z hlavního města České republiky předli Severočeši obětavý a hlavně bojovný výkon. Vždyť Piráti soupeře do vyložených šancí moc nepouštěli. Pokud už se Pražané dostali do vyložené šance, vylámali si zuby na skvěle chytajícím Štěpánu Lukešovi. „Když jsme měli dlouhou šňůru proher v řadě, proběhl dlouhý mítink, na kterém jsme si řekli, že takhle už to dál nejde. Útočníci soupeře si totiž v našem obranném pásmu dělali, co chtěli. Museli jsme začít hrát obětavěji a dozadu na nulu, protože nějaký gól většinou dáme,“ hledal příčiny nepovedené části sezóny. „Tři body ze Sparty jsou hodně důležité, díky nim jsme je o bod předskočili. Musíme ale makat dál, abychom play-off udělali, protože tabulka je dost vyrovnaná,“ doplnil odpověď na další z otázek.

Po vánočních svátcích došlo mezi oběma kluby k dohodě. Do Sparty se stěhoval Ján Laco a opačným směrem putovala dvojice Jiří Smejkal – Tomáš Dvořák. A byl to právě slovenský gólman, jenž se postavil proti bývalému zaměstnavateli. Běžela jednapadesátá minuta, když byl Roman Chlouba faulovaný. Sám člen čtvrté formace se rozjel proti bývalému spoluhráči, kterého blafákem poslal mimo branku. „Určitou roli to hrálo, snažil jsem se na to ale nemyslet. Soustředil jsem se hlavně, abych trestné střílení provedl co nejlépe,“ uvedl autor rozhodující branky. „Dopředu jsem věděl, co udělám. Ještě jsem se ale u střídačky radil s trenérem. Říkal mi, abych zakončoval hned po kličce a nepřetahoval to s pukem až na zadní tyč, jak se to někdy snažím dělat,“ reagoval dále.

Domácí publikum se snažilo chomutovského nájezdníka rozhodit tradičním bučením. Ovšem Roman Chlouba si poté užil následující oslavu. „Snažili se mě rozhodit, říkal jsem si ale, že na to nesmím myslet,“ prozradil. „Užil jsem si ho a vrátil jsem jim to. Ale tohle se nedělá, chtěl bych se sparťanským fanouškům omluvit, byly to emoce,“ vzkazoval po závěrečné siréně.

Stejně jako Petr Koblasa, také Roman Chlouba našel střeleckou formu. Druhý jmenovaný po Vánocích vsítil již třetí gól. V minulém kole šestadvacetiletému útočníkovi daroval gól Michal Vondrka, jenž zastavil před opuštěnou zlínskou klecí. Ovšem v následující předehrávce to provedl chomutovský rodák parádně. „Takhle bych to neřekl. Jsme rádi, že máme druhé vítězství v řadě, to na Spartě je obzvlášť cenné,“ řekl závěrem s úsměvem na tváři.