Rok 2010 uzavře regionální derby! Přijďte ve středu na ústecký Slovan!

Napsal 28.12.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Připravte si hlasivky! Ve středu je budete potřebovat! Do Chomutova totiž v rámci dvaatřicátého kola přijede ústecký Slovan, aktuální lídr tabulky, a hráči potřebují vaši podporu. Zápas začíná v tradičních 17:30 a sledovat ho budete moct i v tradičním online přenosu.
Skóre venku 47:36
Nejproduktivnější hráč Robin Hanzl (9+16)
Nejlepší střelec Marek Čurilla - 12 branek
Nejproduktivnější obránce Roman Němeček(4+9)

Letos potřetí

Dvě vzájemná měření sil už máme za sebou. Poprvé jsme na Ústí narazili už ve druhém kole. Chomutov zajížděl na led Zlatopramen arény a po střelách Mikulíka a Janků prohrával po osmi minutách hry už 0:2. Hráčům se ale podařilo zápas otočit a začala přetahovaná o výsledek.

Ještě minutu a půl před koncem vedl Chomutov 4:3, dostal ale smolný gól a 11 sekund před koncem prodloužení zařídil bonusový bod pro Ústí Hořava. Chomutov doplatil v tomto zápase na častá vyloučení. Dostal z nich tři branky z pěti.

Na začátku listopadu přijel Slovan do Chomutova a fanoušci měli možnost sledovat stejnou přetahovanou jako v Ústí. Chomutov rychle prohrával, ale dokázal zápas otočit ve svůj prospěch. Ústí srovnalo, Chomutov šel opět do vedení… I když Chomutov Ústí výrazně přestřílel, z výhry 5:4 v prodloužení se opět radovali Lvi. I v tomto zápase padly čtyři z devíti branek v přesilovkách, po dvou na každé straně.

Vzájemné duely nejlíp sedly Markovi Sikorovi (0+4) , po třech bodech si do tabulky produktivity připsali na straně Chomutova Benda, Seman a Duda, za Ústí to byli Holomek, Kanko a Janků.

Aktuální forma Ústí

Čísla a statistiky z posledních pěti zápasů Ústí si zaslouží respekt. Lvi sice prohráli venku s Havlíčkovým Brodem (0:2), pak už ale nezaváhali a postupně zdolali Beroun (4:1), Hradec Králové (4:2), Vrchlabí (6:0) a v posledním kole opět Havlíčkův Brod (4:2).

Soupeřům nastříleli 18 branek, a potvrdili tak svojí pozici nejproduktivnějšího celku. Stejně si vedli i v obraně, když inkasovali jen sedmkrát v pěti zápasech. V přesilovkách dosáhli na úspěšnost 25 %, úspěšnost oslabení se pohybuje na hranici 97 %. Bodově se nejvíce blýskl Robin Hanzl (2+3) , hrozili ale i čtyřbodoví Pajič, Pojkar, Kloz a Šagát.

Ústí dlouhodobě

Po chomutovské prohře se Znojmem a výhře Ústí nad Havlíčkovým Brodem se Slovan posunul do čela první ligy, o které se od začátku sezony přetahuje právě s Chomutovem. V jednatřiceti zápasech nasbíral Slovan 65 bodů, vstřelil 108 branek a čtyřiašedesát jich inkasoval. Za to mu patří pozice týmu s nejlepším útokem i obranou.

První místo mu patří i v tabulce venkovních zápasů. Po šedesáti minutách hry prohrál venku jen jednou. Ve 27. kole na ledě Havlíčkova Brodu. V ostatních případech bral z ledu soupeře minimálně bod.

Statistiky vede Robin Hanzl (9+16) , stíhá ho Jan Kloz. Nejvíce branek nasázel Marek Čurilla. Gólman Zdeněk Orct je ústeckou jedničkou a s úspěšností zákroků 92,32 % uzavírá elitní desítku prvoligových gólmanů.

Ve zkratce z Chomutova

Chomutov se potýká s velkou marodkou. V zápase proti Znojmu do hry nezasáhli Marek Sikora, Milan Procházka, Pavel Selingr, Aleš Pavlas ani Tomáš Horna. KLH domácí duel se Znojmem prohrál 1:3 a po výhře Ústí nad Havlíčkovým Brodem klesl na druhé místo v tabulce.