Aktuální zprávy

Red Bulls Salute bude mimo Rakousko, finále European Trophy uvidí Berlín

Napsal 27.05.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Rozlosování skupin letního klání předních evropských celků pod hlavičkou European Trophy už je nějakou dobu známo, nyní je jasno také o pořadateli finálového turnaje. Vyvrcholení European Trophy se pod hlavičkou Red Bulls Salute v předešlých třech letech konalo vždy alespoň částečně v Rakousku, kde nápojový gigant sídlí. Tentokrát však dojde na sklonku roku 2013 ke změně. Zmíněný turnaj totiž bude hostit Berlín v moderním stánku O2 World, kde hrají domácí zápasy Eisbären Berlín.

Turnaj Red Bulls Salute se poprvé konal v roce 2005 a až do roku 2010 se jej mohly zúčastnit pouze kluby, které si pozval salcburský tým. Před třemi roky však došlo ke změně, do rodiště hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta už mohly zamířit pouze celky, které si účast vybojovaly během letních měsíců v rámci European Trophy.

První finálový ročník se uskutečnil v Salcburku a Zell am See, o rok později viděli diváci evropskou elitu v Salcburku a ve Vídni. Naposledy hostila finále European Trophy také dvě města. Jedním z center byla znovu rakouská metropole, k níž se připojila Bratislava.

Dá se tedy říct, že čtvrtý ročník finálového turnaje bude v mnoha ohledech revoluční. Poprvé se uskuteční v jediném městě a premiérově se nebude hrát u našich jižních sousedů v Rakousku. Osm nejlepších mužstev European Trophy se sjede do německé metropole.

Berlínská aréna O2 World pojme pro hokejové zápasy 14 200 diváků

Od 19. do 22. prosince se v Berlíně rozhodne o tom, kdo naváže na trojici dosavadních vítězů European Trophy, jimiž jsou pořádající Eisbären Berlín, Salcburk a švédský tým Lulea HF. „Jsme si jistí, že se přesouváme do jedné z nejlepších hokejových bašt v Evropě,“ uvádí šéf European Trophy Bo Lennartsson.

„Zájem o pořádání finále projevila celá řada skvělých míst, ale my jsme přesvědčeni, že jsme vybrali nejlépe, jak jsme mohli. V Berlíně máme k dispozici nádhernou arénu, opravdu profesionální pořadatele a v neposlední řadě také skvělou podporu fanoušků,“ pokračuje ředitel letní soutěže. „Opravdu se těším na Red Bulls Salute v prosinci 2013,“ vzkazuje ještě.

Berlín se tak významné mezinárodní hokejové akce dočká po čtrnácti letech, v roce 1999 se totiž v německé metropoli určoval vítěz Kontinentálního poháru. „Věřím, že takový turnaj zaujme naše fanoušky, obyvatele Berlína i jeho návštěvníky odjinud,“ míní šéf Eisbären Petr John Lee. „Náš klub vždy toužil po mezinárodní konfrontaci a berlínská aréna O2 World je skvělé místo pro takové zápasy,“ dodává závěrem.