říkal po utkání Radek Dvořák."> Piráti Chomutov » Radek Dvořák: Zdálo se, že Chomutovu po první třetině došly síly
Ohlasy po utkání

Radek Dvořák: Zdálo se, že Chomutovu po první třetině došly síly

Napsal 11.10.2004 David Nováček
C h o m u t o v - V sobotu podlehl Chomutov na domácím ledě ambiciózních Českým Budějovicím vysoko 0:5. Téměř na všech brankách měla podíl první útočná formace Jihočechů - Prospal, Dvořák, Hřebejk. Dvě zámořská esa a reprezentanti České republiky zdobí po dobu výluky v NHL soupisku prvoligových Českých Budějovic. Po skončení zápasu oba zkušení borci vyprávěli před novináři jak se jim v první lize líbí. "To, že budu hrát za Budějovice bylo moje svobodný rozhodnutí. Máme tu kvalitní tým, skoro všichni hráči hráli extraligu. A i ta první liga se zkvalitnila, protože je tu hodně hráčů, kteří se neprobojovali do sestavy extraligových týmů. Já jsem tu spokojený a můžu jen doufat, že odehrajeme co nejvíc kvalitních zápasů jako tady v Chomutově," říkal po utkání Radek Dvořák.
Rychlonohý reprezentant Radek Dvořák přiznal, že po domácí prohře s Kadaní chtěli Jihočeši odvézt z Chomutova plný počet bodů. "My jsme sem jeli s vědomím, že Chomutov je na špici tabulky a věděli jsme, že to bude podobný zápas jako minule s Ústím nad Labem. V první třetině jsme hráli vyrovnaný zápas, potom v té druhé jsme dali dva góly a zdálo se, že Chomutovu došli síly. Pak malinko tu hru otevřeli, protože se snažili vyrovnat a my jsme toho ve třetí třetině využili," zhodnotil utkání v Chomutově muž s číslem šest na dresu.

Dobře naladěn byl i jeho parťák z útoku a kamarád z mládí Václav Prospal. "Po té naší porážce od Kadani jsme se potřebovali rehabilitovat a dneska to vyšlo," tvrdil Prospal po utkání. Přesto složil chomutovskému týmu malou pochvalu. "Chomutov má určitě dobré mužstvo, myslím, že sedmkrát hráli doma a všechno vítězství, takže my jsme věděli, že to pro nás nebude žádná procházka." Mistr světa z Petrohradu přiznává, že na Budějovice ja kladen větší tlak než na jiné týmy. "Tak my jako mužstvo z extraligy musíme všude kam jedeme vyhrávat. Já myslím, že jsme v sobotu odehráli výborný zápas. Pro chomutovské fanoušky to asi nebylo tak jednoduché, ale takový je hokej. Konečné skóre 0:5 je pro domácí trochu kruté. Vypadá to jako by se hrálo na jednu bránu, ale není to tak a domácí zejména v první třetině hráli dobrý hokej. Jednoduché to rozhodně nebylo," trochu obsáhleji zhodnotil sobotní zápas Václav Prospal.

Současně si Prospal trochu postěžoval na velké cestování, které je v českých poměrech zcela běžný. Narozdíl od NHL, kde se ke každému utkání léta letadlem. "Je to těžké, tady jedeme tři hodiny, sedíme v autobuse a já osobně už jsem si od dorostu trochu udvyknul. V Americe je to všechno jiné. Přiletíte na hotel a na zimák jedete maximálně deset minut. Takže to je určitě rozdíl."