První zápas venku a hned derby v Kadani

Napsal 04.08.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Po úvodním střetnutí s berounskými Medvědy bude boj o místo v kádru pokračovat na ledě okresního rivala SK Kadaň. Souboj bude pikantní zvláště pro několik hráčů, kteří v minulém ročníku nastupovali na opačné straně. Trenéři budou i nadále zkoušet hokejisty, jejichž jména by mohla rozšířit kádr, ale přesto budou všichni jistě chtít odčinit porážku s Berounem. Zda se to borcům KLH Chomutov povede, ukáže páteční přípravný duel, jenž začíná v 18:00.

Loňské vzájemné zápasy

Minulá sezona přinesla vyrovnanou bilanci obou soků. Kadaň i Chomutov zvítězili jednou v hájemství soupeře, dvě bitvy skončili smírně. Okresní derby byla na programu vždy v závěrečném kole každé čtvrtiny. Na výsledek prvního zápasu měla největší vliv třetí třetina. V ní se Chomutovští ujali vedení zásluhou branek Michala Jeslínka a Martina Maláta. Na konečných 1:2 upravil v 59.minutě Lukáš Bednařík. Další dvě střetnutí nerozhodlo ani prodloužení. Na ledě tehdy ještě Duhového stadionu svítil po 65-ti minutách stav 2:2, když remízu pro Chomutov zachránila trefa Ladislava Řezníčka z úvodu třetího hracího období. O třináct kol později v císařském městě nestačilo domácím ani vedení 4:2 resp. 5:3. Stanislav Mikšovic a Radek Šíp rozhodli o zisku bodu pro Chomutov. V prodloužení už žádný gól nepadl a duel skončil 5:5. Poslední utkání základní části přineslo divokou přestřelku, která se strhla v závěrečném dějství. Kadaň vyloupila dnes již ČEZ stadion po výhře 4:7.

Změny v kadaňském táboře

Po ukončení sezony 2004/2005 nastal v Kadani každoroční průvan kádru. Téměř kompletně se změnilo celé mužstvo. Ale pojďme postupně od trenérské lavičky. Na ní bude letos vládnout bývalý hráč Chomutova a loni ještě trenér Klášterce nad Ohří Ladislav Kubát.
Na brankářském postu jsou mezi novými jmény Robert Slipčenko a Ondřej Jirkův.
Do pole pak přišli na celou sezonu nebo se snaží přesvědčit výkony v přípravných duelech další hráči. Podle slov trenéra Kubáta na klubovém webu všichni angažmá v Kadani nezískají. "Na konečněm stavu kádru se ještě budeme domlouvat s manažerem, záleží na penězích a také na tom, zda hráči nezískají smlouvu někde jinde. Do sezóny bychom si chtěli nechat třináct až čtrnáct útočníků a osm až devět beků," prozradil své úmysly Ladislav Kubát v rozhovoru pro oficiální stránky klubu.
Mezi obránci najdeme i bývalého hráče Chomutova Roberta Plačka. Dalšími beky jsou potom mladí hráči z extraligových týmů Jaroslav Borůvka (Slavia), Jakub Lašek (Litvínov) a Jakub Židlický (Kladno). Výčet uzavírá čtveřice borců ze Slovenska: Ján Čuj, Marian Jakab, Marian Kučerka a Martin Jeřábek.
V útoku je zřejmě nejvýznamnější posilou návrat Michala Oliveriuse. V rámci výměny s Chomutovem získala Kadaň Milana Hahna a Lukáše Ziku. Další forvardi přišli především z české části republiky: Jan Švík (Plzeň), Petr Kukla (Slavia), Jiří Vyžďura (Litvínov), Milan Preussler (Jablonec), Martin Vrba (Karlovy Vary) a Jiří Švejda (Litvínov). Tyto hráče doplňují ještě junioři Zdeněk Tauš (Litvínov), Martin Zaťovič (Karlovy Vary) a Lukáš Macháček (Slavia).

Letní příprava Kadaně

Poprvé připravoval pro hráče nepopulární nabírání kondice Ladislav Kubát. "V letní přípravě jsem se zaměřil na sílu, dost jsem se věnoval také vytrvalosti. K tomu jsem využil hlavně kolo, na kterém všichni jezdili dvakrát týdně. V kopcích jsem zkoušel třeba kilometrové úseky, kdy jsem hráče donutil jet naplno, abych věděl, jak jsou na tom morálně a kdo jak si umí hrábnout," prozradil trenér klubovým stránkám několik detailů z plánu přípravy. Ovšem všechno nebylo ideální. Vládce lavičky trápil poměrně vysoký počet zraněných hokejistů. "Chvíli naplno trénovala jen polovina hráčů, pět chodilo aspoň do posilovny a zbytek byli totální marodi. S tímhle stavem jsem spokojen nebyl, ale nedalo se nic dělat, protože zdraví člověk neporučí," smířil se Ladislav Kubát s osudem. Mimo jiné také prozradil, že někteří borci si zranění přinesli z bývalých klubů. V minulém týdnu absolvovali Kadaňští poprvé trénink na ledě v kompletním složení. "Ve čtvrtek jsem nechal kluky dvě hodiny volně hrát a sledoval jsem, jak si vedou. Některým jsem říkal chyby rovnou na místě, ujasnili jsme si, jak bych si to představoval. Na tomhle tréninku byli i hráči, které jsem do té doby ještě ani neviděl, svěřil se trenér se svými dojmy.

Kadaňská premiéra na ledě

K prvnímu ze série přípravných střetnutí zajížděli hokejisté Kadaně v úterý 2.8.2005 na led Ústeckých Lvů. Stejně jako Chomutovští v úvodním duelu před sezonou neuspěli. Vstup do první i druhé třetiny, ale jako první se z gólu radovali domácí. Ve 22.minutě se z prostoru mezi kruhy trefil Vála – 1:0. O pět minut později už Ústečtí vedli o dvě branky. Sýkora dorazil do sítě pokus Jankových – 2:0. Ve 29.minutě měl dostatek času i prostoru Postl a jeho střela zápěstím znamenala snížení – 2:1. Střelecký účet zápasu uzavřel ve 34.minutě Jankových, kterých využil přesilovku 5 na 4 – 3:1.