První čtvrtinu základní části zakončí Piráti na ledě jihočeského Písku

Napsal 15.10.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Bude pro Piráty třináctka nešťastné číslo? Doufejme, že ne. Mají před sebou totiž zápas 13. kola a v sobotu se o další body utkají na ledě Písku. Ten zatím nepředvádí zrovna přesvědčivé výkony. Piráti naopak v posledních třech kolech neprohráli.

Písek má za sebou, stejně jako Chomutov, dvanáct zápasů. V nich ale dokázal jen dvakrát vyhrát po šedesáti minutách hry – porazil Most 5:4 a Šumperk 3:1. Písečtí by se také dali považovat za specialisty na prodloužení, dočkali se ho pětkrát. Zápas s Chomutovem tak uzavře první čtvrtinu ligy, ve které Písek zrovna nezářil.

Desátá pozice a pravidelné střídání gólmanů

Dílem je to i kvůli tomu, že písecká ofenzivní hra je, co do gólového vyjádření, nejhorší v celé první lize. Písečtí vstřelili ve 12 zápasech jen 26 branek. Se čtrnácti body jim tak patří průběžná desátá pozice. Stejně bodů mají sice i devátá Kadaň a jedenáctý Šumperk, jejich celkové skóre je ale rozdílné.

V brance Písku se pravidelně střídají dvě tváře. Mladičký Vojtěch Sedláček, jinak gólmanská trojka Sparty, se střídá s velezkušeným třiatřicetiletým Petrem Přikrylem. Tenhle hokejový cestovatel za svou kariéru prošel dvanáctkou klubů, včetně Sparty nebo Plzně. Loni si do statistik ale připsal jen 22 startů – 12 v dresu Plzně, 10 za znojemské Orly.

Exchomutovák Všetečka a matador Bělohlav

Dobře známý je Chomutov pro Davida Všetečku. Aby také ne, když v dresu severočeského týmu odehrál tenhle odchovanec píseckého hokeje 123 zápasů. Do jihočeského klubu se pak David vracel po sedmi letech v jiných klubech.

Matadorem týmu je potom jednačtyřicetiletý Radek Bělohlav. Odchovanec Českých Budějovic, kde strávil s menšími, či většími pauzami 12 sezon, se po pěti ročnících extraligy strávených na Kladně stal asi největší hvězdou píseckého týmu.

Kvůli odlišnému systému soutěže, než jaký je ten letošní, se Chomutov s Pískem střetl loni pouze dvakrát. Po třiceti kolech totiž Jihočeši nedosáhli na první osmičku a bojovali pouze ve skupině B. Oba dva zápasy jasně ovládl Chomutov – 5:0 a 3:1. Písek se tedy dokázal prosadit pouze jedinkát, a to z hole mladého sparťana Lukáše Luňáka.

V dresu Chomutova se ve vzájemných střetnutích nejvíce dařilo Petru Jírovi. Ten si do statistik připsal dvě branky a dvě asistence, dvě branky vstřelili i Milan Kraft a Filip Seman.

Čtvrtá pozice a body pro Hrušku

Chomutov už poskočil na čtvrtou pozici, z které s dvaadvaceti body ztrácí sedm bodů na vedoucí Ústí. Nejproduktivnějším hráčem je David Hruška. Kanadských bodů má na svém kontě už dvanáct, drží si tak velmi slušný průměr bod na zápas a zároveň uzavírá TOP10 nejproduktivnějších hráčů celé první ligy. Druhým největším sběračem bodů je potom obránce Jaku Grof (1+9).

Pokud vás zajímá, jak si Piráti v sobotu večer povedou na jihu Čech, můžete se je vydat osobně podpořit. Připravený pro vás máme ale i klasický textový online přenos. Tradičně na adrese onlajny.cz.