Prolomit černou sérii zkusí Chomutov v sobotu na ledě sousední Kadaně

Napsal 11.12.2009 Lucka Štěrbová
C h o m u t o v - Souboj s naším nejbližším hokejovým sousedem na hokejové mapě, nikoli však v prvoligové tabulce - to je nejbližší sobotní zápas s Kadaní. Oba týmy potřebují bodovat - Kadaň potřebuje body, aby se posunula výš ze 13. místa, Chomutov by zase rád protrhl šňůru 4 nevydařených utkání. Pokud chcete být u toho, pak si na sobotu 12.12. od 17:00 nic neplánujte a vydejte se na stadion do Kadaně.
Skóre doma 37:31
Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (13+19)
Nejlepší střelec Ladislav Boušek – 13 gólů
Nejproduktivnější obránce Martin Ťupa (4+7)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 15-1-1-0-2
Skóre - venkovní utkání 71:37
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 25-3-3-0-8
Skóre – vzájemná utkání 136:85

Kadaňská bilance

Kadaň je dvě kola před koncem třicetikolové základní části na 13. místě prvoligové tabulky a pokud bude chtít nahlédnout do bojů play off, bude muset kadaňský tým v nadstavbě pořádně zabrat. Na zatím osmé Vrchlabí ztrácí svěřenci trenéra Antonika 6 bodů, na desátou pozici, kterou okupuje Znojmo, o bod méně. Kadani se příliš nedaří na domácím kluzišti - ze 14 zápasů zvítězila jen šestkrát, jednou zvítězila v prodloužení a sedmkrát odcházeli její hráči z domácího ledu poraženi. Naopak Chomutov venkovní zápasy zvládá - ze 14 duelů vybojoval 8 výher, dvakrát prohrál v prodloužení a čtyřikrát v normální hrací době. Není tajemství, že většina zmíněných proher přišla v poslední době. I tak je ale v tabulce venkovních zápasů na 3. místě za Ústím a Olomoucí. V posledním zápase Kadaň porazila Znojmo na jeho ledě 2:3 a to i přesto, že prohrávala už po 22 vteřinách hry díky brance Bakuse.

Kadaňské opory

Do Kadaně zamířilo před sezonou, nebo v jejím průběhu několik hráčů Chomutova. Ti se snaží Kadaň dotáhnout k vyšším pozicím a zároveň okupují první příčky kanadského bodování klubu a přední pozice v bodování celé soutěže. Útočnou silou je už druhou sezonu bývalý chomutovský hráč Ladislav Boušek , který v osmadvaceti zápasech nasbíral 32 kanadských bodů za 13 branek a 18 asistencí. Suverénně tak vede bodování Kadaně a v celkové tabulce je na 4. místě - těsně za Radkem Dudou, který má stejně bodů, ale více vstřelených branek. Druhým mužem bodování klubu je Jiří Charousek s 19 kanadskými body. Mezi obránci je nejproduktivnější Martin Ťupa - opět jméno chomutovským fandům důvěrně známé. V devíti zápasech se navíc v brance objevil Kamil Jarina - jeho úspěšnost zákroků je 90,85 % a průměr inkasovaných branek 3,38 gólu na zápas.

Předvánoční krize v Chomutově?

Chomutov naposleddy zvítězil 28. listopadu - na svém ledě porazil exhibičním výsledkem Znojmo 8:2. Od té doby si lae připsal do tabulky jediný bod - po prohře v prodloužení v krajském derby s Ústím. V následujících třech zápasech recept na soupeře nenašel a postupně prohrál venku s Jihlavou, Olomoucí a naposledy doma s Rebely z Havlíčkova Brodu, kdy přišel minimálně o bod v poslední minutě zápasu. Fanoušci doufají, že k protržení smolné série dojde už tuto sobotu na kadaňském ledě.