Prolomí Olomouc prokletí z minulé sezóny?

Napsal 16.09.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Po hladkém vítězství nad hokejisty z jihu Čech je na programu již 4. kolo a chomutovští hokejisté obléknou znovu domácí dresy. Do Podkrušnohoří přijede zkusit štěstí mužstvo HC Olomouc, které v minulé sezóně nedokázalo proti KLH získat ani bod. Klub z Moravy prošel během léta několika změnami v kádru, přesto však dokázal sehrát rovnocenné partie jak s Jihlavou tak i M. Boleslaví. Že si s favority Hanáci nedokážou poradit mohou Severočeši potvrdit v sobotu 17. září. Utkání začíná tradičně v 17:30 a všichni jste srdečně zváni.

Vzájemné měření sil

Bilance obou mužstev

Olomouc se v 1. lize s chomutovskými hokejisty střetla celkem šestnáctkrát. Při rekapitulaci všech výsledků dojdeme k těmto závěrům: Chomutov na domácím ledě z osmi zápasů zvítězil pětkrát, jednou remizoval a dvakrát odešel poražen. Celkové skóre vyznívá jasně pro Chomutov – 39:23. Nejčastější výsledek je mezi oběma soupeři 4:2 (4x). Nejvyšší domácí výhru zaznamenalo KLH 4. prosince 2004, skóre se tehdy zastavilo na úctyhodných 9:2. Naopak nejvyšší domácí porážku utrpěl Chomutov 9. ledna 1999, kdy na ukazateli skóre svítilo konečných 5:7, za hosty tehdy přispěl k domácímu smutku, dnes již chomutovská opora, Radek Šíp.

Milan Ministr vs. Stanislav Mikšovic
Chomutovští fanoušci se v sobotu mohou taktéž těšit na mini souboj těchto dvou praváků, mohutného Milana Ministra a chomutovského patriota Stanislava Mikšovice. Tito třicátníci jsou historicky nejčastějšími střelci branek při kláních Chomutova s Olomoucí. Oba dokázali rozsvítit červené světlo za hostující brankou celkem šestkrát.
Ujme se jeden z nich po sobotním duelu vedení?

Poslední souboj Chomutova s Olomoucí

Naposledy se proti sobě oba týmy postavily 16. ledna 2005 na Zimním stadionu v Olomouci a KLH si z tamního ledu odvezl všechny tři body za výhru 3:6 a potvrdil tak proti Hanákům v sezóně 2004/2005 stoprocentní úspěšnost.
I přesto, že se zápas nevyvíjel pro hosty ideálně a ti prohrávali po 34. minutě již 2:0, dokázal Chomutov ve druhém dějství během tří minut vsítit tři branky a otočit vývoj utkání. Stejný počet gólů padl do domácí klece i ve třetí třetině a vítězství putovalo do Podkrušnohoří. Ze současného kádru Olomouce a Chomutova branky tehdy stříleli Hruška a Ministr a za hosty rozvlnil síť domácí svatyně Mikšovic, Trefný a Jan Šulc.

Sestavy z 16. ledna 2005

Olomouc: Tihlář - Spitzer, Houdek, Faltýnek, Bartoň, Šafařík, Klimeš, T. Vlček, - Bouz, Ministr, Hradecký - Smejkal, Karný, L. Vlček - R. Hruška, Najdek, Zbořil

Chomutov: Podolka - Hájek, Szakal, Trefný, Jakub Šulc, Plaček, Prošek - Hahn, Šíp, Buchal - Polodna, Charousek, Jíra - Malát, Mikšovic, Jan Šulc - Řepík, Mezera, Pražák

Příprava na novou sezónu

Změny v červenobílém dresu

Po odchodech P. Svobody, Martinka, Klimeše, Ditricha, Koláře, J. Svobody, Vlčka, Brendla, Dostála, Hrušky, Lhotského, Kavuliče, Kučery, Komínka a Šakarova se do přípravy zapojilo hned dvacet nových tváří. Po pečlivém výběru přišli na přestup: Bartoň, Bouz (oba Třinec) a Kříž (Ústí nad Labem). Hostovat budou v červenobílém dresu: Žigárdy, Hebar, Protivný, Slaniňák, Malkus, Adamec, Varakas, Šmach, Vítek, Všetečka a Zbořil.

Bilance Mory v přípravě

Nanečisto vyzkoušelo olomoucké hráče celkem 12 týmů. Zvítězit dokázali Hanáci ve 4 utkáních, v 5 remizovali a ze 3 odešli poraženi. Nejužitečnějším hráčem přípravy se nemohl stát nikdo jiný než Milan Ministr, jenž z 11 zápasů nasbíral 11 kanadských bodů za 7 branek a 4 asistence.

Poslední ligový zápas

V posledním mistrovském zápase přivítala Mora na svém ledě Duklu Jihlava. Nechybělo mnoho a přemožitel Chomutova ze 2. kola si z Olomouce nemusel odvézt ani bod. Olomoučtí hokejisté po bojovném výkonu prohráli proti lídru tabulky až v nastaveném čase 2:3.
Přestože domácím nevyšel vstup do zápasu a v 7. minutě prohrávali 0:1, do konce třetiny dokázali brankami Bouze a Hebary otočit. Stav 2:1 vydržel až do 47. minuty, za hosty se trefil Rytnauer a bylo vyrovnáno. Stejný hráč dokonal tříbodový zisk Dukly v prodloužení, když projel celým kluzištěm a blafákem překonal domácího brankáře.
„Naší slabinou je malá produktivita, při počtu šancí, které jsme dnes měli, jsou dva góly málo,“ nastínil olomoucký trenér Aleš Tomášek, v čem vidí důvody ztráty dvou bodů.

Sestavy obou týmů z posledních klání

Olomouc: Tihlář - Kříž, Šafařík, Protivný, Světlík, Vlček, Bartoň, Šmach, Varakas - Smejkal, Ministr, Bouz - Hradecký, Najdek, Slaniňák - Zbořil, Karný, Hebar - Žajgla, Kreuzman, Malkus

Chomutov: Horčička - Révay, Jakub Šulc, O.Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský