Preview k zápasu

Přijíždí posílený účastník nejvyšší soutěže

Napsal 14.08.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Po prvním vítězném utkání na ledě Berouna se další díl seriálu s názvem letní přípravné zápasy přesune do Chomutova. Na led ČEZ stadionu zavítá desátý tým minulého ročníku extraligy HC Energie Karlovy Vary. Tým, který prošel během volnějších měsíců několika významnými změnami, jistě dostatečně prověří formu a schopnosti borců, kteří jsou na severu Čech na zkoušku a snaží se zde prosadit do prvoligového kádru. Bonbónkem pro fanoušky hokeje bude premiérový start trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze Romana Čechmánka v dresu Karlových Varů. Informaci potvrdil šéf varského klubu Miroslav Vaněk. Zápas začíná v 17:30.

Poslední vzájemný duel

Oba celky se střetli i v minulém přípravném období. Shodou okolností se zápas odehrál také na půdě Chomutova. Po bezbrankovém úvodním dějství se do vedení dostali Severočeši zásluhou bekhendové střely Petra Polodny z 22.minuty. Karlovarští dokázali srovnat krok, když ve 44.minutě Jan Košťál poslal volně ležící kotouč za záda Luboše Horčičky. O výsledku rozhodla 55.minuta. Ibl se Šimečkem připravili střeleckou pozici pro Tomáše Martenka, který rozvlnil síť za zády gólmana Mensátora. Jak je z níže uvedených sestav patrné několik hráčů soupeře je nyní na zkoušce v Chomutově. Jedná se o zvýrazněná jména.

Tehdejší sestavy

Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Plaček, Schneider, Trefný, Prošek, Štrach, Ambrož - Hahn, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Buchal - Boušek, Mikšovic, J.Charousek - Šimeček, Ibl, Martenek.

Karlovy Vary: Mensator - Kivoň, Hlubuček, Kloz, K.Charousek, Kocek, Šťourač - Košťál, Bauer, Polák - Zaťovič, Šinágl, Pech - Chyba, Hamerle, Bušta.

Změny v táboře Energie

Zřejmě nejdůležitější rošáda přišla po skončení extraligy na postu trenéra. Radim Rulíka nahradil Zdeněk Venera, který ukončil své manažerské angažmá ve Zlíně a povede Karlovarské na cestě do vytouženého play-off. Po odchodu Romana Málka se řešila otázka brankářů. Bombastické rozuzlení přinesl závěr tohoto týdne. Západočeši ulovili Romana Čechmánka, jenž také prozatím pověsil na hřebíček sako a kravatu, tentokrát ve Vsetíně. Příznivci bílomodrých barev se naopak nedočkají bývalého obránce Chomutova Richarda Bauera, který přestoupil do Vsetína. Právě defenziva zažila největší fluktuaci. Vyztužit by ji mělo pět nových tváří. Zřejmě největší věhlas má Josef Řezníček, jenž přišel ze Sparty Praha. Ze zahraničí získaly Karlovy Vary Davida Kudělku (zámoří) a Petra Macholdu (Německo – Kassel). Další hokejisty, kteří by měli pomoci postoupit týmu do vyřazovacích bojů, získalo vedení v českých luzích a hájích. Miroslav Duben působil naposledy v Liberci a Ondřej Němec ve Vsetíně. Z týmu několikanásobného mistra přichází též jediná posila ofenzivy Tomáš Vak. Tým naopak nejspíše opouští klenot Vojtěch Polák, jenž se dohodl na smlouvě v NHL s Dallasem. Avšak v posledním utkání s Litvínovem poněkud překvapivě nastoupil. Na zkoušku přišel ze zámoří další z obránců Libor Ustrnul.

Letní příprava Západočechů

Nový trenér Zdeněk Venera přinesl i nové metody. Jak se však svěřil v rozhovoru pro oficiální stránky klubu, měl na co navazovat. "Udělali jsme hodně moc práce a kondice nebyla a není slabou stránkou tohoto mužstva! Určitě je potřeba pochválit předchozí trenéry, kteří tady tradici tvrdé letní přípravy vybudovali. Tento tým byl zvyklý velice tvrdě pracovat a já měl tak velice dobrou výchozí pozici a měl jsem nač navázat," vysekl poklonu svým předchůdcům a s úsměvem dodal: "Já jsem to naopak vzal z jiného konce, to co jsem myslel, že tomuto mužstvo trošku chybělo a to je taková ta hravost. Sám jsem zvědavý, co z toho vyleze." Podle svých slov se spolehl na osvědčený model, který použil ve Zlíně a jenž by měl tým dovést do závěrečných bojů o mistrovský titul. "Pevně věřím, že ano," odpověděl bez velkého váhání na otázku, zda se to podaří. Pod jeho vedením vyjeli borci na led 25.7., kdy se na ledě objevila jen polovina týmu. Ta druhá absolvovala testy v Praze. "První tréninky jsou samozřejmě spíš od toho, aby si hráči vyzkoušeli výstroj, seznámili se s tím. Většinu těch věcí mají nové, takže chvíli trvá, než se chrániče a hlavně brusle uzpůsobí," prozradil svůj pohled na nástup na ledovou plochu po dovolené a suché přípravě. "Na ledě znám tento tým jenom okrajově, a to pouze ze vzájemných zápasů, které jsem mohl vidět. Nyní si hodně slibuji od nadcházejících dvou měsíců, protože je na to času dost, máme spoustu přípravných utkání," rozhovořil se Venera o náplni období před zahájením soutěže.

Karlovarští na ledě

Západočeši zatím sehráli čtyři přípravná střetnutí, v nichž třikrát zvítězili a jednou odešli poraženi. Poslední duel doma s Litvínovem rozhodla jediná trefa Michala Dvořáka hned z první minuty celého duelu.

Výsledky v přípravě

Karlovy Vary – Kladno    2:1
Kladno - Karlovy Vary    6:2
Karlovy Vary – Slavia Praha 5:3
Karlovy Vary – Litvínov   1:0

Sestava z posledního utkání

Masalskis - Němec, J.Řezníček, Mašek, Kudělka, J.Polák, Duben, Ustrnul, Macholda - Bednařík, Alinč, M.Procházka - Hurtaj, A.Nedorost, Dvořák - Kucharczyk, Vak, Kraus - V.Polák, Pech, Tvrdek.

Kanadské bodování přípravy

  1. Andrej Nedorost 2+2
  2. Michal Dvořák  2+1
3.- 7. Jan Alinč    1+1
    Ľubomír Hurtaj  "
    Petr Kumstát   "
    Libor Ustrnul   "
    Tomáš Vak     "
  8. Petr Macholda  1+0
9.-12. Jan Košťál    0+1
    Radim Kucharczyk "
    Milan Procházka  "
    Josef Řezníček  "
Pozn.: Z některých utkání jsou k dispozici pouze střelci.

Kanadské bodování KLH

Pro úplnost Vám přinášíme také tabulku produktivity chomutovských borců v dosavadním průběhu přípravy. Vše je samozřejmě zkresleno nestejným počtem odehraných střetnutí, ale i tak je patrné, že nové posily zatím odvádí bodově dobré výkony.

   1. Stanislav Stavenský 2+4
   2. Petr Martínek    2+2
   3. Milan Kostourek   3+0
   4. Ladislav Boušek   2+1
 5.- 6. Kamil Koláček    1+2
    Radek Šíp      "
   7. Tomáš Chyba     2+0
   8. Josef Révay     1+1
 9.-10. Roman Pražák    1+0
    Jan Šulc       "
11.-13. Lukáš Bartyzal   0+1
    Petr Polodna     "
    Libor Řepík     "