Aktuální zprávy

Přijďte v úterý podpořit Piráty ve snaze postoupit do semifinále NOEN extraligy!

Napsal 19.03.2012 Jakub Novák
C h o m u t o v - V NOEN extralize juniorů se odehrálo všech čtyřiačtyřicet utkání základní části a Piráti Chomutov se umístili na historickém druhém místě! Na svého soupeře do vyřazovacích bojů tudíž museli svěřenci Jaroslava Becka čekat až do skončení předkola play-off. Nakonec osud přiřkl chomutovským borcům pražskou Slávii. Jeden vítězný zápas mají Chomutovští již za sebou, ale k postupu chybí ještě jeden krůček!

Základní část se tedy chomutovským Pirátům nadmíru povedla, ale to byla teprve první fáze sezóny. Naši junioři měli o několik dní volna navíc, kde mohli potrénovat a doladit nedostatky. Náš čtvrtfinálový soupeř Slávia musela nejprve projít předkolem. Tam narazila na Třinec, který dokázala dvakrát porazit.

První čtvrtfinálový zápas máme již za sebou. Odehrával se v neděli na ledě pražského celku. Hrálo se ve vysokém tempu. V polovině zápasu byla k vidění první branka utkání, kterou vsítil slávistický Kotyra. Třetí třetina byla v režii chomutovského celku a velkého obratu utkání. Nejprve David Klouček zařídil v šestačtyřicáté minutě vyrovnání. Následně necelých pět minut před koncem řádné hrací doby vsítil vítěznou branku Jakub Novák!

Stav série je tedy 1:0 pro Chomutov, ale stále chybí jedno vítězství. V úterý 20. března budou moci chomutovští Piráti postoupit do semifinále NOEN extraligy juniorů! Zápas se hraje od 17:30 a vstup je zdarma. Po celý zápas bude fungovat i kompletní zápasový servis - multimediální kostka a možná se ukáže i Picaroon. K dispozici bude i stánek s občerstvením. Zpřístupněna bude severní tribuna (sektory A – E – směr Kamencové jezero), kde budou otevřeny i hlavní vchody do arény.

Pirátská aréna se nachází na Zadních Vinohradech (Mostecká 5773). Pokud použijete automobil, tak je možnost zaparkovat na přilehlém parkovišti. Dále je možnost využít městské hromadné dopravy. V 16:29 a 16:59 odjíždí ze zastávky Palackého autobus číslo 3, který vás doveze až před arénu (zastávka Sportareál).

Přijďte podpořit chomutovské Piráty k postupu do semifinále nejvyšší české juniorské soutěže. Sledovat můžete i online přenos na onlajny.cz.

Sestavy z prvního čtvrtfinále

Slavia Praha: Dlouhý - Šteiner, Kejdana, Barák, Klhůfek, Ptáčník, Kotyra, Havelka, Tomek, Vítek, Krejčí, Semrád, Růžička, Ryzák, Mavrojanidis, Žvatora, Knot, Moravec, Hejna

Piráti Chomutov: Strmeň - Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Čížek, Bartejs, Fronk, Novák Lukáš, Chlouba, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Lehnert, Novák Jakub, Hejcman, Opalek, Hrabák