Předposlední domácí zápas základní části je zde, Piráti vyzvou brněnskou Kometu

Napsal 25.02.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Po úspěšném zápase v Litvínově, který Piráty nasměroval do první fáze play-off, následuje střetnutí s brněnskou Kometou. Devátý tým tabulky stále bojuje a potřebuje bodově potvrdit svou účast v předkole vyřazovacích bojů. Jak se Brnu v posledních zápasech daří a co od něj očekávat? To odkrývají následující odstavce.

Aktuální forma Brna

V posledních pěti soutěžních zápasech se Kometě nejprve nepodařilo derby s Olomoucí, ve kterém Brněnští padli 2:5. Následoval úspěch na domácím ledě. Hradec v DRFG aréně neskóroval a Brno si připsalo výhru 3:0. V dalším domácím zápase zavítali do jihomoravské metropole Plzeňští. Zápas došel do prodloužení a hosté zvítězili v samostatných nájezdech. Následoval zájezd do Prahy, kde na ledě Sparty utrpělo Brno porážku 1:5. V posledním střetnutí se Kometa utkala s třineckými Oceláři. V něm Brněnští zvítězili 3:1.

V aktuální chvíli se Kometa nachází na deváté příčce tabulky Tipsport extraligy. Po 48. kolech má v držení pětašedesát bodů.

Rezignace Hadamczika a hon za předkolem

Kouč Alois Hadamczik, který Kometu vedl od začátku sezóny, rezignoval poté, co tým pod jeho vedením prohrál osm zápasů z devíti. Po debaklu s Litvínovem opustil pozici hlavního trenéra a jeho místo převzal majitel týmu Libor Zábranský. Na rozdíl od Pirátů, kteří svou účast v předkole potvrdili výhrou nad Litvínovem, Brno nemá stále nic jistého. Desátí Oceláři ztrácejí na Kometu jediný bod a jedenácté Vítkovice pouhých šest bodů. V posledních čtyřech extraligových kolech tak nečeká Brno nic jednoduchého.

Dva zápasy se vydařily Brnu, Chomutov v domácím prostředí zvítězil

Páteční zápas bude čtvrtým střetnutím obou týmů v letošním ročníku. V prvním, říjnovém zápase se odehrál souboj na ledě DRFG arény a po zajímavé přestřelce se z vítězství 6:4 radovali domácí. Následoval zápas ne ledě Chomutova. V něm vstřelili branky Rutta, Růžička, Dlapa a Červenka. Brnu se povedlo vsítit dva góly, ale ty výhru Chomutova 4:2 již nezvrátily.

Prozatím poslední střetnutí se odehrálo opět v jihomoravské metropoli. Domácí otevřeli skóre ve druhé třetině. Ve třetí části přidali druhou trefu, ale Květoň snížil. Vzápětí však uzavřel na konečných 3:1 pro Brno Káňa.

Piráti zvládli derby, Kometa si poradila s Oceláři

Po domácí porážce 0:2 s tabulku vedoucím Libercem zamířili Piráti do sousedního Litvínova. V závěru první třetiny zařídili vedení Chomutova Sklenář s Ölveckým. V následující periodě ale Verva srovnala. Zápas rozhodl až gól Červenky devět minut před koncem. Piráti si tak připsali vítězství a poprvé v historii okusí vyřazovací boje v nejvyšší soutěži.

Kometu čekal duel s Oceláři, kteří měli před začátkem zápasu o dva body více. Napínavý duel byl po první třetině nerozhodný 1:1. Teprve ve třetím dějství se podařilo brněnským útočníkům Káňovi s Burianem vsítit gól, a tak mohl jejich tým slavit důležité vítězství.