Poslední zkouška před novým začátkem

Napsal 07.09.2006 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté sice dvakrát klopýtli. Nejprve v Ústí a poté i proti Slavii. Svou ztracenou vítěznou vlnu našli v domácím utkání proti Mostu a jistě ji budou chtít prodloužit i v poslední generálce na prvoligový ročník proti Berounským Medvědům. Berounští ve svém uplynulém střetnutí podlehli doma Hradci Králové 1:4. Kdo nakonec bude po utkání v lepší pohodě na středeční premiéru? Utkání startuje na berounském zimním stadióně v pátek od 11:00.

Loňská střetnutí

V uplynulé sezóně měli navrch severočeši. Berounské Medvědy dokázali třikrát porazit a pouze z jediného střetnutí odešli poraženi. Na úvod zvítězili chomutovští na domácím ledě 3:1, když se dokázal dvakrát prosadit Jaroslav Buchal. Poté přišla dvě vítězství s čistým kontem. Nejprve utkání v Berouně, kde bílomodří zvítězili fotbalovým výsledkem 0:1. Jako jediný se v zápase trefil Jan Šulc. Na těsné vítězství navázala domácí kanonáda 7:0, kdy Medvědy zkosil zejména čtyřgólový příspěvek „kapitána“ Radka Šípa. V posledním měření sil se alespoň jednou radovali berounští. V divoké přestřelce dokázali zvítězit 5:4, když jim dopomohly dvě branky útočníka Pabišky, přičemž ta druhá byla vítězná.

Poslední měření sil

V posledním měření sil, které se uskutečnilo v rámci přípravy na letošní prvoligový ročník na chomutovské ČEZ stadióně, bylo k vidění utkání „jako na houpačce“. První polovinu utkání ovládli hosté a již v páté minutě šli do vedení, když se prosadil Besser. O pár minut později vedli hosté již o dvě branky. Po buly se nejlépe zorientoval Novotný a bylo to 0:2. Medvědi pokračovali i nadále v aktivní hře a odměnou jim byl třetí gól z hole Braniše. Teprve třetí branka jako by domácí nastartovala a těm naopak patřila druhá polovina utkání. V polovině utkání se podařilo bílomodrým berounské dotáhnout na rozdíl jediné branky. Nejprve se prosadil Boušek a poté i Havlůj. Do konce druhé třetiny bylo srovnáno díky druhé brance Ladislava Bouška. Ve třetí třetině bylo k vidění dost příležitostí na obou stranách, ale jak domácí brankář Husák, tak i hostující Handl již neinkasovali a zápas tak skončil smírem – 3:3

Sestava Chomutova ze vzájemného souboje

Husák - Révay, K. Charousek, Chatrnúch, Březina, Kuncl, Nosek - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, J. Charousek - Gellner, Mezera, Havlůj.

Sestava Berouna v posledním vzájemném střetnutí

Handl - Braniš, Vaněček, Kameš, Filip, Jelínek, Míka, Vejvoda, Čížek - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Zajíc, Nedorost - Toma, Fišer, Křesťan - Fišer, Stibůrek, Pavel.

Berounské příchody a odchody

V medvědí brance už nebude stát Michal Valent, který odešel hledat štěstí do Třebíče. Ovšem v posledním utkání berounských v Brně se v brance Medvědů objevil znovu, a tak je otázkou, kde nakonec sezónu začne. Jeho post by měl zaujmout plzeňský Petr Jež, ten však na soupisce berousnkých stále chybí a tak plní post jedničky Roman Handl.

Obraná hra středočechů bude postrádat Bořka Slámu, ten bude bojovat o extraligu v Mladé Boleslavi. Naopak směrem do Berouna zamířilo duo Vladimír Kameš a Jiří Jelínek.

V útočné linii bude asi nejvíce medvědům chybět ztráta zkušeného Václava Eiselta , který stejně jako Sláma bude oblékat dres Mladé Boleslavi. Adekvátní náhradou by se měl stát exkladenský Josef Zajíc, jenž by měl zaujmout roli lídra týmu nejen na ledě, ale i v kabině. Do města „škodovky“ odešel i Ladislav Gengel výměnou za Davida Nedorosta.Petr Horčička by měl působit v druholigovém Vrchlabí, ale podobně jako Valent naskočil v posledním utkání v Brně.

O svou šanci se budou prát také mladí hokejisté, které by měl znát trenér reprezentační „osmnáctky” Karel Najman. V Berouně počítají také se spoluprácí s Kladnem, Plzní a Spartou v podobě hostování či střídavých startů borců z těchto klubů. Již v uplynulém utkání se v dresu berouna objevili kladenští Frolík s Hluchým, nebo např. sparťan Vrbata.

Poslední přípravný duel Medvědů

Posledním vystoupením berounských bylo domácí utkání s Hradcem Králové. které Medvědi nezvládli především v první třetině. Tu prohráli 0:3, když inkasovali v rozmezí 12. a 15. minuty všechny góly tohoto hracího období. V úvodu závěrečného dějství sice Josef Zajíc snížil, ale Středočechům už to nebylo nic platné. Definitivní podobu dal výsledku svým druhým gólem v zápase Jaroslav Roubík, který dobře zná i chomutovský dres.