Poslední utkání základní části: Piráti míří na led Plzně, která bojuje o elitní čtyřku

Napsal 03.03.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Základní část Tipsport extraligy odkrojí v pátek 4. března poslední dílek. O postupujících do play-off a týmech, které budou hájit extraligovou příslušnost v play-out, je již od úterního večera rozhodnuto, i tak ale poslední 52. hrací kolo slibuje zajímavou podívanou. Piráti hrají v Plzni a oběma týmům jde o co nejlepší postavení pro předkolo respektive čtvrfinále play-off.

Aktuální forma Plzně

Indiáni po únorové reprezentační přestávce dokázali vyhrát tři ze sedmi zápasů. Všechno začala vysoká výhra nad Vítkovicemi, poté přišla nájezdová výhra v Brně a domácí vítězství s královéhradeckým Mountfieldem. Minulý týden se Škodovce nepovedl. Nejprve padla doma se Spartou v prodloužení a následně v Mladé Boleslavi a po nájezdech v Třinci. V úterním 51. kole cestovali svěřenci trenéra Michala Straky do Zlína, kde se odehrála gólová přestřelka, kterou nakonec získali pro sebe domácí.

Úterní extraligové kolo

Piráti podlehli Spartě a přišli o šanci dostat se do elitní šestky, Plzeň ztratila body ve Zlíně

V jednapadesátém kole zavítala na led chomutovské arény pražská Sparta. V první třetině vstřelily oba týmy po jedné brance. Nejprve otevřel skóre hostující Piskáček, o devět minut později srovnal Růžička. I po dvou částech byl stav vyrovnaný 1:1. Pražané o své výhře rozhodli na začátku třetí periody, kdy dali v rychlém sledu dvě branky. Kristana překonali Hlinka s Hlaváčem. Sparta si tak z Chomutova odvezla všechny tři body.

Plzeňští v úterý cestovali na led Zlína, který před zápasem postihla marodka, takže do zápasu nastoupil v oslabené sestavě. Skóre duelu otevřel v páté minutě Bližňák. Poté ale dokázali Berani třemi rychlými góly otočit vývoj zápasu na svou stranu. Tým PSG v páté minutě třetí periody zvyšoval již na 5:2, přesto se Západočeši dokázali dostat do kontaktu, jenže tečku utkání dal Slovák ve zlínských službách Daniel Štumpf, jenž proměnil v 52. minutě trestné střílení, čímž uzavřel brankový účet střetnutí a zároveň mohl oslavit premiérový hattrick v Tipsport extralize.