Poslední únorový zápas: Piráti vyráží na led čtvrtého Mountfieldu do Hradce

Napsala 27.02.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 50. kola Tipsport extraligy střetnou s hradeckým Mountfieldem. Chomutovští v posledním odehraném kole porazili na domácím ledě Brno a pojistili si účast v předkole, přičemž se umístí nejhůře na osmém místě po základní části. Naopak Hradec má v zádech porážku na ledě Zlína, kde padl poměrem 1:4, když jako jediný skóroval Bednář. Utkání začne v neděli 28. února 2016 v 17 hodin.

Piráti Chomutov vs. Mountfield HK - 3:0

Piráti ve vyrovnaném utkání na domácím ledě přetlačili Hradec v nájezdech... Chomutovští vstoupili do zápasu nenápadnou akcí Vladimíra Růžičky mladšího, jenž ve čtvrté minutě projel královehradeckou obranou a z velkého úhlu překonal nepozorného Kacetla. V dalším průběhu byl dvakrát viděn Dušek. Nejprve se ocitl sám před bránou, ale střelu tečoval jen do gólmana. V šestnácté minutě chomutovský útočník nadvakrát neúspěšně dorážel.

Piráti bránili jednobrankový náskok téměř celou druhou třetinu. Předzvěstí vyrovnávací branky, byl neuznaný gól kvůli stojícímu hráči v brankovišti a nastřelená tyč. Ve 39. minutě Adam Couchaine z hrany pravého kruhu prostřelil Kopřivu a využil přesilovou hru. Třetí dějství nepřineslo moc šancí, a proto utkání došlo do prodloužení. Příležitost v nastavených minutách nevyužil Ihnačák, když zůstal sám mezi kruhy. Na konci pětiminutovky domácí nevyužili ani přesilovku pět na tři. Hradečtí žádný samostatný nájezd neproměnili. Rozhodující gól si připsal kapitán domácích Michal Vondrka – 2:1sn.

Piráti rozložili branky do všech třetin, dva góly vsítil Květoň... Úvod zápasu přinesl svižnou hru z obou stran. Oba celky si vytvořily několik povedených akcí. Skóre se změnilo až v osmnácté minutě, kdy Růžička vyslal křižnou přihrávku na Davida Květoně, jenž vymetl růžek Svobodovy klece. Druhou třetinu díky přesilovce začali lépe domácí, ale žádnou z šancí neproměnili.

Autor dvou gólů v předchozím duelu na hradeckém ledě David Květoň

O chvíli později Piráti vstřelili dva slepené góly, které vměstnali do dvou minut. Nejprve se v úniku dva na jednoho prosadil Štěpán Hřebejk, poté David Květoň prostřelil východočeského brankáře mezi betony a navýšil na rozdíl tří přesných zásahů. Na konci třetiny stejný kousek předvedli i domácí. Ve 36. a 37. minutě se prosadili René Vydarený a Tomáš Knotek.

Zápas rozhodla v 52. minutě známá útočná dvojice. Vondrka přihrál před prázdnou bránu Romanu Červenkovi, jenž neměl sebemenší problém prostřelit přesouvajícího se Kacetla. Hradečtí nevyužili v závěru třetiny ani hru bez brankáře, a tak utkání skončilo výhrou Pirátů ve FORTUNA aréně – 4:2.

Nekonečné čekání na gól, ukončené až v 52. minutě... Piráti vstoupili do zápasu ubráněným oslabením, později domácím nebyl uznán gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti. I druhá třetina přes několik šancí na obou stranách zůstala bez gólu. Na začátku třetí periody se Ihnačák protáhl kolem dvou obránců, ale zakončil pouze do připraveného Strmeně.

V 51. minutě byli Hradečtí při střídání pod tlakem a nastoupili v šesti, za což dostala hráčská lavice dvouminutový trest. O pár vteřin později Dietz sevřel za vlastní bránou kotouč a přesilovka Pirátů se znásobila. Piráti měli k dispozici minutu a sedmnáct vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, kterou na druhý pokus využili. Chomutovští rozebrali obranu hostů a sevřeli je v přesilovkovém vzorci. Pospíšil přihrál na kříž přes třetinu na Romana Červenku, který z první trefil horní část branky.

V dalším průběhu se Hradec tlačil po vyrovnání. Poté se za domácím brankářem rozvlnila síť, ale sudí gól neuznali, protože poslední hradecký hráč zasáhl kotouč vysokou holí. Minutu a devětadvacet vteřin před koncem si hradecký trenér vybral oddechový čas, tento tah se mu nevyplatil. V čase 59:47 Červenka vyhodil kotouč do střední třetiny, kde ho zachytil Tomáš Pospíšil a pohodlně dovezl puk až za čáru – 2:0.

Piráti Chomutov – Mountfield HK
7. místo
76 bodů
POZICE4. místo
81 bodů
125:136SKÓRE 133:132
514 minutTRESTNÉ MINUTY571 minut

Piráti rozstříleli Kometu v posledním dějství, Mountfield padl na ledě Zlína

Piráti se v posledním kole střetli s brněnskou Kometou... Po několika šancích domácího ostrostřelce Červenky se o slovo přihlásili hosté. Ve 12. minutě Hruška sjel do pásma a přesnou přihrávkou našel najíždějícího Petra Tona, který mezi dvěma domácími hráči zvedl kotouč nad Kristanovu lapačku. Oba celky si do konce třetiny vypracovaly několik šancí, žádná ale do sítě nezapadla.

Od devětadvacáté minuty si Piráti vytvořili značný tlak, který přinesl několik infarktových momentů, kdy před domácími stála prázdná brána, ale Čiliak zůstal stoprocentní až do 32. minuty. V čase 31:26 si Brett Skinner posunul kotouč do osy hřiště a střelou do protipohybu brankáře vyrovnal stav utkání.

Ve 42. minutě se střela Květoně odrazila od Čiliaka až za kruhy, kde kotouč přebral David Kämpf a rozvlnil síť. Kometa vzápětí odpověděla. Kristan po slabé střele Hrušky rozehrál na Tona, který posunul na Davida Ostřížka, jenž pohodlně zakončil do odkryté klece.

Od 49. minuty Piráti začali kolotoč. Roman Červenka dostal přihrávku za obránce, přesnou střelou překonal Čiliaka a poslal Chomutov do vedení. Tomáš Harant prudkou střelou od modré trefil Čiliaka, ale kotouč se obloučkem dostal až do brankoviště a doklouzal za čáru. Brankové konto domácích uzavřel v třiapadesáté minutě David Kämpf. Střela Mrázka se od gólmana odrazila na hůl už jmenovaného útočníka, který obkroužil brankáře s obráncem na zádech a zakončil do odkryté brány.

Po vyrovnané první třetině se zápas změnil ve zlínskou jízdu... Skóre otevřeli domácí v sedmé minutě utkání. Říčkovu dorážku vyrazil Kacetl pouze před sebe k Petru Holíkovi, který střelou do vrchní části branky využil první nabídnutou přesilovou hru. Minutu na to Hradec odpověděl. Ve skrumáži před bránou se ke kotouči dostal Jaroslav Bednář, jenž poté chladnokrevně zakončil za Kašíkova záda. Na konci periody si Hradec vytvořil ještě dvě výrazné šance. Nejprve Pilařova ráno do šibenice nebyla uznána kvůli hvizdu rozhodčích. Poté Šimánek selhal v zakončení do prázdné brány.

Druhá třetina začala další šancí hostů. Dej z mezikruží nastřelil tyč. Krátce na to ale skóroval Zlín. Štumpf našel zpoza brány dobře postaveného Romana Vlacha, který nabídnutý kotouč dopravil do protějšího rohu hradecké klece. Do konce druhé periody Zlín přidal ještě dva góly a o vítězi bylo rozhodnuto. Na 3:1 zvyšoval Jan Maruna, který skóroval opět po přihrávce zpoza brány. Krátce na to Patrik Urbanec tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů až za záda hradeckého brankáře.

Ve třetí třetině už se skóre neměnilo a tak tři body zůstaly Zlínu, který v závěru zápasu podržel skvěle chytající Kašík. Zlín má díky třem bodům jisté nejhůře osmé místo znamenající začátek předkola play-off v domácím prostředí a pořád může pomýšlet na pozici v elitní šestici podobně jako Piráti, Mountfield bude muset čtvrtou příčku hájit před dotírající Mladou Boleslaví a Olomoucí.