Poslední duel před reprezentační přestávkou! Piráti odjíždí na led Sparty

Napsala 04.02.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ke druhému venkovnímu utkání v řadě odjedou do Prahy, kde se střetnou se Spartou. Zápas 45. kola Tipsport extraligy přinese souboj dvou nejúspěšnějších týmů na přesilové hry, z kterých Chomutovští nasázeli čtyřiatřicet branek, a dále týmy odehrají první třetinu ve speciálních dresech pro akci Legenda pomáhá. Oba celky v posledních duelech vstřelily gól v početní výhodě i ve vlastním oslabení.

Sparta po třech čtvrtinách extraligy

Pražané začali ligu s dobrými výsledky, jelikož se po odehrání první čtvrtiny nacházeli na šestém místě tabulky s jednadvaceti body a ztrátou jediného bodu na čtvrtý Chomutov. Do poloviny soutěže se sparťané posunuli na páté místo tabulky, za třináct výher, jeden dvoubodový zisk a čtyři prohry po prodloužení nebo nájezdech vlastnili 45 bodů.

Ve 27. kole Spartě ukončily šestizápasovou sérii výher Vítkovice, které v O2 vyhráli 4:3 v prodloužení. Z následujících sedmi zápasů si Pražané připsali čtyři výhry a to všechny z venkovních kluzišť. Ve 36. kole porazili 4:0 Mladou Boleslav, poté padli v Litvínově a později opět s Vítkovicemi.

Hokejisté s „S“ zdolali Karlovy Vary a Plzeň v prodloužení a za tři body Pardubice. Po vyrovnaném zápase s Libercem, s kterým získali dva body, udělili lekci třineckým Ocelářů, který nasázeli dvanáct gólů. Před duelem s Piráty vyhráli Pražané s Hradcem Králové a poté padli s Olomoucí.

Reprezentanti v dresech LEGENDA POMÁHÁ

Piráti se Spartou ještě neprohráli...

První vzájemné utkání ze šestého kola se odehrálo v SD ARÉNĚ, kde se Jan Piskáček prosadil už v první minutě. Odpovědi přišly z holí Juraje Valacha, jenž se prosadil střelou od modré, a Michala Poletína, který po osmi vteřinách využil první nabídnutou přesilovku. Vyrovnávací gól si připsal v jedenácté minutě Petr Vrána. To však v první třetině ještě nebylo všechno, poslední zářez přidal druhou brankou v utkání Michal Poletín. Prostřední dějství se neslo v úplně jiném duchu, jelikož padla jediná branka a to z hole Lukáše Pecha. Třetí perioda už žádný gól nepřinesla, a tak muselo o vítězi rozhodnout prodloužení, které ukončil v 63. minutě Marek Tomica – 4:3pp.

Nejproduktivnější hráči proti Spartě: 2+2 Huml a Kämpf, 2+0 Poletín, 1+2 Skokan, Vondrka, Růžička, Tomica

Druhý zápas se odehrál taktéž v chomutovské aréně. Střetnutí otevřel ve třetí minutě Michal Čajkovský, rychlá odpověď přišla z hole Davida Kämpfa. V sedmé minutě se prosadil Petr Vrána a upravil na 1:2. Patnáctá minuta přinesla nejprve góly Bretta Flemminga a Andreje Kudrny, poté střídání v chomutovské brance – Jána Laca nahradil Tomáš Král. Na 3:3 srovnal v 16. minutě Vladimír Růžička, což vyhnalo z brány Filipa Novotného, kterého vystřídal Tomáš Pöpperle, jehož hned úspěšně prověřil Ivan Huml – 4:3. Hned v první minutě prostřední třetiny srovnal Petr Vrána. V posledním dějství oba celky vstřelily jeden gól – nejprve Dávid Skokan a poté Lukáš Pech. Za stavu 5:5 rozhodl David Kämpf v prodloužení.

Ve 32. kole se Piráti přesunuli do pražské O2 arény, kde se ve třetí minutě prosadil Brian Ihnačák, na kterého odpověděl o chvíli později Ivan Huml. V závěru třetiny vrátil domácím vedení Petr Vrána. Druhá perioda patřila Pirátům, nejprve vyrovnal Michal Vondrka a poté otočil vývoj utkání Brett Skinner, který nakonec vstřelil vítězný gól – 2:3.

646 tr. minutTRESTNÉ MINUTY591 tr. minut
    Laco – Dlapa, Flemming, Kudělka, Rutta, Mrázek, Valach, Skinner – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Hlava, Kaše, Račuk.

Bílí Tygři Liberec vs. Piráti Chomutov

Piráti v minulém kole odjeli do Liberce, kde otevřel skóre zápasu Michal Vondrka v desáté minutě. Odpověď přišla z hole Lukáše Dernera o chvíli později. Ve druhé třetině nejprve Jaroslav Mrázek vrátil Chomutovským vedení a poté se prosadil Vladimír Růžička ve vlastním oslabení. Na rozdíl jednoho gólu snížil ve 35. minutě Petr Jelínek. V posledním dějství se prosadil Marek Račuk, jenž zvýšil na 4:2. Další snížení Bílých Tygrů obstaral Branko Radivojevič, dvougólové vedením vrátil Pirátům Ivan Huml. V závěrečném tlaku se prosadil Jakub Valský, který v čase 59:32 zdramatizoval poslední vteřiny – 4:5.

Branky a nahrávky: 16. Derner (Bartovič, J. Stránský), 35. P. Jelínek (Pyrochta), 52. Radivojevič (Valský), 60. Valský (Bulíř, P. Jelínek) – 10. Vondrka (Huml, Rutta), 25. Mrázek (Huml, Rutta), 28. V. Růžička, 47. Račuk, 54. Huml.
Vyloučení: 7:7, využití: 1:2, v oslabení: 0:1, střely na branku: 43:16, zblokované střely: 4:11.

F. Novotný – Gernát, Piskáček, Kalina, Švrček, Nedomlel, Eminger, Mikuš – J. Hlinka, P. Vrána, Řepík – Klimek, Smejkal, Forman – Kumstát, Pech, Ihnačák – Uher, Cingel, Kudrna.

HC Sparta Praha vs. HC Olomouc

Sparta v minulém kole na vlastním ledě vyzvala Olomouc. V první třetině si domácí vypracovali náskok, o který se postaral Michal Řepík. Ve druhé třetině Olomoučtí otočili vývoj utkání. Ve 27. minutě se prosadil v přesilovce Jan Knotek, na kterého navázal Jan Eberle ve vlastním oslabení. Na 3:1 v posledním dějství zvýšil Marek Laš, který po snížení Petra Vrány uzavřel na konečných 2:4 a získal ocenění nejlepšího hráče týmu.

Branky a nahrávky: 17. Řepík (J. Hlinka, P. Vrána), 49. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík) – 27. J. Knotek (Laš, R. Vlach), 32. Eberle (Vyrůbalík), 47. Laš (Škůrek, R. Vlach), 50. Laš (Škůrek).