Ohlasy po utkání

„Pokud neproměníme přesilovku pět na tři, nemůžeme vyhrát,“ říkal Angel Krstev

Napsal 25.10.2013 Petr Horčička
P r a h a / C h o m u t o v – Piráti zajížděli v rámci 15. kola Tipsport extraligy na led lídra tabulky. Pražská Sparta před tímto utkáním vyhrála čtyřikrát v řadě a tuto bilanci jim svěřenci trenéra Jiřího Čelanského chtěli překazit. To se jim ale nepovedlo, navíc se střelecky nedokázali prosadit. Sparta tak dokráčela k páté výhře v řadě a i nadále se bude vyhřívat na čele tabulky. Piráti naopak ztratili, čehož využil poslední Litvínov, jenž stáhl manko na rozdíl jediného bodu. Do utkání proti Spartě zasáhl i její bývalý bek Angel Krstev.

Ten v současnosti hájí chomutovské barvy a po zápase se musel před výkonem Sparty sklonit. „Vždy je to o tom, co ten druhý mančaft tomu prvnímu dovolí. Dvě třetiny jsme hráli vyrovnanou partii, ovšem rozhodlo také to, že jsme nedokázali proměnit dvojnásobnou přesilovku,“ smutnil krátce po skončení utkání 15. kola tuzemské nejvyšší soutěže.

Angel Krstev se tak proti svému bývalému zaměstnavateli postavil poprvé od přestupu na sever Čech. Návrat do Tipsport Arény měl ale podle slov zkušeného obránce hořkou příchuť. „Návrat na Spartu byl trochu smutný, protože jsme prohráli,“ vypálil bez váhání. „Samozřejmě jsme dobře věděli, že Sparta má kvalitní mančaft a vyhrávat nad ní je těžké,“ dodal Krstev.

Ten bezprostředně po skončení zápasu prozradil, že žádné hecování s jeho bývalými spoluhráči před zápasem ani po zápase neproběhlo. „Jenom jsme se s klukama před zápasem pozdravili, protože bylo minimum času,“ vysvětloval důrazný bek. „Ani po zápase jsem s nikým v kontaktu nebyl, protože oni mají svůj plán a my zase svůj,“ pokračoval. Přesto prozradil, že během zápasu ale nějaké menší pošťuchování proběhlo. „Na ledě jsme se hecovali s Ivanem Rachůnkem,“ pousmál se Krstev.

ČTĚTE VÍCE: HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:0

V prostřední části hry měli Piráti velkou možnost na vyrovnání. Necelých čtyřicet vteřin hráli dvojnásobnou početní výhodu, po vyloučení Bartečka pak následovala ještě přesilovka 4 na 3. Ani tuto početní výhodu ale svěřenci trenéra Jiřího Čelanského nevyužili. „Pokud někdo nepromění dvojnásobnou početní výhodu, tak už to je takový zákon toho, že se nemůže vyhrát,“ popisoval. „Tohle bych viděl jako zlomový moment zápasu,“ dodal hokejista, jenž nedávno nastupoval v první lize, kde hájil barvy Litoměřic, tedy partnerského klubu pražské Sparty.

Krstev si po utkání pochvaloval, že může působit právě v Chomutově, kde zároveň i bydlí. „Angažmá v Chomutově mě znovu nastartovalo a jsem moc rád, že tu mohu hrát,“ říkal na závěr bývalý reprezentant.