Podruhé v řadě doma: Ve šlágru kola hostí Piráti vedoucí Příbram

Napsal 29.11.2023 Michal Novotný
Devatenácté kolo druhé hokejové ligy nabídne souboj prvních dvou celků tabulky. V odvetě čtvrtého kola mají svěřenci Martina Pešouta Baníku co vracet. Povede se Chomutovským snížit náskok Příbrami v čele tabulky? Přijďte se přesvědčit již ve středu 29. listopadu v tradičních 17:30 do chomutovské ROCKNET ARÉNY.

Piráti doma v minulém kole klopýtli s Děčínem

Přestože domácí celek v utkání třikrát vedl, hokejisté od soutoku Labe s Ploučnicí vždy dokázali srovnat krok. Naposledy se jim to podařilo v devětapadesáté minutě a poslali tím zápas do prodloužení. V něm Chomutovští nevyužili další z nabídnutých přesilových her, a tak medvědi trestali v samostatných nájezdech, kde si vystřelili bonusový bod.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC DĚČÍN 3:4sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. T. Svoboda (Hübl, Lukeš), 26. Lukeš (Hübl, Seemann), 47. Eliáš (Tůma, Eret) - 21. T. Nezbeda (Sýkora), 34. Smola (Faigl, D. Tůma), 59. D. Tůma (Faigl, Kučera), rozh. náj. Sýkora.
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 42:20. Diváci: 1648.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Havel, Eliáš, Seemann, Záruba, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Zajíček, Kostourek, Stehlík – Chrpa, Koblížek, Mála.

Příbram v Letňanech vybojovala již sedmé vítězství v řadě

Hráči Baníku v hlavním městě brzy prohrávali o dvě branky, nicméně podařilo se jim srovnat stav a nakonec po brance Lukáše Bednaříka ve třetí třetině odvezli domů všechny tři body. Jednalo se již o sedmnáctou výhru hostí z osmnácti zápasů, která jim zajistila další zvýšení náskoku v čele tabulky skupiny západ..

HC LETCI LETŇANY – HC BANÍK PŘÍBRAM 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky: 5. Mácha (Theimer), 11. Mácha (Uhlík), 34. Sklenář (Háva) – 14. Kafka (Saňa, Jiroušek), 31. Duchan (Kafka, L. Bednařík), 33. Pětník (Bečvář), 50. L. Bednařík (Kafka, Saňa).
Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. Diváci: 350.

Sestava Příbrami: Jiroušek (Tichon) – Zdeněk, Havelka, Jelínek, Krejčí, Saňa, Patzelt – Kafka, Furch, Pětník – Bečvář, P. Svoboda, Josefus – Duchan, Gengel, Hasman – Mařík, L. Bednařík, Chlouba.

ChomutovPříbram
2. místo (42 bodů)pozice1. místo (49 bodů)
81:39skóre92:47
13-1-1-2bilance15-2-0-1
Viktor Hübl 28 (12+16)nejproduktivnější hráčPetr Kafka 33 (13+20)
Viktor Hübl 12 gólůnejlepší střelecJosef Hasman 16 gólů

Ve čtvrtém kole doma Baník přetlačil Piráty

Domácí hokejisté se rychle oklepali z inkasované branky již v první minutě zápasu a i trochu se štěstím brzy vyrovnali. Nakonec si v průběhu zápasu vypracovali dvoubrankový náskok, který hosté zvládli v osmapadesáté minutě jen korigovat a zaznamenali tím první porážku v sezóně.

HC BANÍK PŘÍBRAM – PIRÁTI CHOMUTOV 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Havlín (Saňa, Kolda), 23. Bečvář (Hasman, Kolda), 30. Pinkas (Kolda, Saňa), 55. Havlín (Dragoun, Jiroušek) – 1. Seemann (Eret), 25. Lukeš (T. Svoboda), 58. T. Svoboda (Havel, Březák).
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:28. Diváci: 824.

Sestava Příbrami: Jiroušek – Zdeněk, Jelínek, Saňa, Havlín, Havelka, Rajgl – Dragoun, Kafka, Gengel – Hasman, Kolda, Bečvář – Furch, Pětník, Pinkas – Bednařík, Mařík, Chlouba.

Sestava Chomutova: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Váchal – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa – Tůma, Putz, Jouza – Remeš.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Z dvojice pirátských gólmanů se zatím stále daří více Martinu Altrichterovi, který disponuje úspěšností zákroků lehce pod dvaadevadesát procent a průměrem 2,02 obdržené branky na zápas. Nejproduktivnějším obráncem týmu je stále Patrik Kadeřávek, který zapsal jedenáct kanadských bodů za tři branky a osm asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka drží v podstatě od začátku soutěže veterán a kapitán Viktor Hübl, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral osmadvacet bodů za dvanáct přesných zásahů a šestnáct brankových přihrávek.