Podaří se Chomutovu poprvé v sezoně porazit i druhého suveréna soutěže?

Napsal 09.01.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Poté, co hráči potupili do té doby vedoucí Ústí nad Labem na jeho ledě, museli zkousnout odchod nejlepšího střelce a jednoho z tahounů útoku Michala Jeslínka. Šanci dostanou další hráči, kteří měli méně prostoru. Nahradit ho bude těžké zvlášť v zápase se staronovým lídrem soutěže HC České Budějovice. Kádr Jihočechů je prošpikovaný zvučný jmény z NHL, ale ani těm se nevyhnou slabší chvilky. Důkazem toho jsou porážky v Ústí nad Labem a v Havířově. S Chomutovem ovšem Budějovičtí letos neztratili ani bod a v jeho království mu nepovolili ani skórovat. Tentokrát se půjde na Duhový stadion v pondělí. Začátek utkání i ONLINE přenosu jsou tradičně v 17:30.
Změny v kádru Motoru

Největší novinkou se stalo angažování zahraniční posily z NHL. Tou je stabilní člen obrany loňského finalisty Stanley Cupu z Calgary Andrew Ference (25 let). Do obrany získali Budějovičtí z Liberce také bývalého chomutovského hráče Angela Krsteva (24) výměnou za Petra Sailera (29), který se však již vrátil do svého mateřského klubu.

Čísla z Budvar areny

V brance dostává po svém příchodu více příležitostí Roman Turek (34). Další vynikající gólman Jan Chábera (20) se mezi tyče příliš nedostává, přestože mu v první lize stále patří druhé místo ve všech statistikách.

Obrana spoléhá na produktivitu borce N.Y.Islanders Radka Martínka (28), jenž je druhým obráncem v lize v počtu kanadských bodů (9+12). V hodnocení +/- je na tom nejlépe (+23) Ivo Kotaška (24). Naopak ze stabilní členů defenzivy v posledních zápasech je na tom nejhůře Andrew Ference, který odehrál jen 14 zápasů a má bilanci +3.

Sílu útočné vozby dokládá postavení nejproduktivnějších hráčů v celé soutěži. Václav Prospal (29) je první a vévodí i střelcům, Radoslav Kropáč (29) druhý a Radek Dvořák (27) pátý. Další tři útočníci dokázali nastřádat 20 a více bodů.

Kanadské bodování útočníků

1.Václav Prospal   21+30
2.Radoslav Kropáč  16+19
3.Radek Dvořák     12+19
Nejtrestanějším hráčem klubu je s 73 trestnými minutami Josef Štraub (38).

Letošní vzájemná bilance

V dosavadních dvou utkáních pokaždé uspěli Jihočeši, kteří na ledě Duhového stadionu zvítězili 0:5 a doma potom 4:2. Severočeši sice dvakrát vedli, ale to nestačilo. Ladislav Boušek otevřel skóre ve 4.minutě. Za čtyři minuty srovnal Radek Martínek, ale o minutu později znovu vedl Chomutov po brance Radka Šípa. Do konce třetí třetiny vyrovnal Václav Prospal. Gól stejného hráče v polovině utkání se ukázal jako vítězný. Účet střetnutí potom podtrhl Luboš Rob (34).