Ohlasy po utkání

Pod lupou souboj dvou zkušených útočníků: Tomáš Divíšek vs. Martin Straka

Napsal 17.02.2013 Antonín Domanický, Petr Horčička
V zápase mezi první Plzní a posledními Piráty v rámci 48. kola jsme podrobně sledovali dva zkušené střední útočníky. Na straně domácích jsme se zaměřily na nedávnou posilu severočeského týmu Tomáše Divíška. Z týmu hostů jsme podrobně sledovali hru slavného Martina Straky. Přinášíme Vám zajímavý souboj dvou kvalitních útočníků, který se odehrál ve velice překvapivém a napjatém utkání.
TOMÁŠ DIVÍŠEK MARTIN STRAKA
22:13 Čas na ledě 23:49
7:46 Čas v PH 3:13
0:00 Čas v oslabení 2:30
1 Góly 0
1 Asistence 1
2 Body 1
+2 +/- -1
4 Střely 7
4 Trestné minuty 2
21 Přesné přihrávky 78
7 Nepřesné přihrávky 13
11 Vyhraná vhazování 7

„Musíme hrát stejně s každým týmem,“ tvrdí po vyhraném zápase Tomáš Divíšek.

Piráti přivítali na domácím ledě lídra extraligy z Plzně. Zajímavé utkání však k překvapení mnohých zvládli lépe chomutovští a získali tak cenné tři body nad týmem z vrcholu tabulky. Zápas však pro domácí nezačal nejlépe. „Začali jsme špatně, první třetina byla z naší strany přímo hrozná. Jenom díky Hanymu jsme neprohrávali víc než o jeden gól. Po první třetině jsme se zvedli a vyrovnali jsme zápas. Ke konci jsme si vítězství vybojovali. Musím pochválit kluky, co hráli v oslabení, protože podali výborný výkon,“ vyzdvihuje výkon svých spoluhráčů Tomáš Divíšek.

Po nepovedené první třetině se Piráti pustili do snahy o vyrovnání. To přišlo krátce po začátku druhé části, když se úspěšným střelcem stal David Hruška. K vyrovnávacímu gólu přispěl asistencí právě Tomáš Divíšek. „V kabině jsme si řekli, že musíme hrát agresivněji a hrát v soupeřově třetině. Byl jsem na puku o chvilku déle a měl jsem čas se podívat. Přihrál jsem mezi kruhy, David se výborně uvolnil a parádně prostřelil gólmana,“ popisuje vyrovnávací branku exbrňenský útočník. „Oba máme už něco odehráno, ale pořád máme co zlepšovat. Ještě stále děláme věci, které by se stávat neměli. David má výbornou střelu a toho musíme využívat,“ komentoval následně svou spolupráci s chomutovským kanonýrem.

Piráti pokračovali v dobrém výkonu a rozhodujícím gólem zápasu byla přesná trefa námi sledovaného Divíška. „Trenér nám dal v přesilovce důvěru a naštěstí padl gól. Kluci mi přihráli před bránu a já mířil přesně nad beton,“ popisuje svou branku. „V přesilovkách se naší lajně příliš nedařilo. Nedostávali jsme se do šancí a pomalu jsme se nedostali ani do útočné třetiny. Sice jsme vstřelily důležitý čtvrtý gól právě v přesilovce, ale musíme na nich zapracovat a hrát je lépe,“ prozradil záměr zlepšit hru v početní výhodě hráč s číslem 18.

Na domácím ledě se domácím podařilo udolat Třinec, Zlín a nyní i Plzeň. Tudíž týmy, které se pohybují ve vyšších příčkách extraligové tabulky. „Jsem tu krátce, takže nedokážu říct, jestli nám takový soupeři vyhovují. Musíme hrát stejně s každým týmem. Zkoušeli jsme takto hrát i v Budějovicích kde to bohužel nevycházelo. Musíme hrát agresivněji a více bruslit. To je jediná cesta, která vede k úspěchu,“ tvrdí rodák z nedalekého Mostu.