Po třech kolech ve středu na hokej opět na Duhový stadion

Napsal 16.11.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Série tří zápasů na ledě soupeřů skončila a chomutovští fanoušci se mohou opět těšit na své miláčky v domácím prostředí. Ti jim posledními výsledky mnoho radosti neudělali, a tak budou mít v utkání s HC Slovan Ústečtí Lvi co napravovat. Zejména nečekanou porážku na ledě poslední Třebíče, kde nenastoupil kapitán Radek Šíp a nad jeho startem ve středečním utkání visí otazník. Souboj druhého týmu se třetím slibuje kvalitního hokejovou podívanou, na kterou Vás všichni borci KLH tímto zvou. Kdo zvolí sledování fotbalového přenosu reprezentace namísto návštěvy Duhového stadionu, může sledovat ONLINE přenos. Úvodní buly bude vhozeno tradičně v 17:30.
Novinky ze Lví arény

Kádr Slovanu je stabilní a tudíž se nelze divit, že nových tváří je pramálo. Ovšem nemůžeme jinak než začít smutnou zprávou z tábora soupeře. Začátkem listopadu, konkrétně 7.11., postihla hráče, fanoušky i celý ústecký hokej rána v podobě tragické smrti sportovního manažera Jana Jandery. Všechny změny v mužstvu se týkají útočné vozby. Na hostování z Plzně přišel Adam Šaffer(24 let), jehož bratr je generálním manažerem Lvů. Po dobu výluky NHL pomáhá Ústí také nadějný útočník Sparty Praha Michal Dragoun(21), který však nastoupil zatím jen k 7 utkáním. V kolonce odchodů tkví mimo jiné jméno Ladislava Vlčka(23), jenž nyní působí formou hostování v Olomouci. Do Berouna odešel obránce Sparty Jaroslav Kasík(21). Na marodce je potom jeden z nejlepších střelců týmu Jan Švík(22).

Řeč Lvích statistik

Pohled do světa čísel jistě prokáže, že chomutovské hráče čeká velmi těžký soupeř. Považte sami! Brankářská jednička Lukáš Sáblík(28) je korunním princem 1.ligy. Ve všech statistikách ho najdeme na druhém místě. Procentuální úspěšnost zásahů 94,55%, průměr 1,34 branky na zápas a 5 vychytaných nul budí respekt. Záda mu kryje Jiří Zikmund(30). V současné době není na soupisce Slovanu jediný bek, který by měl +/- hodnocení v záporných číslech. Nejhorším v této statistice je Ondřej Kříž(30) se součtem 0. Naopak Aleš Vála(30) s +17 a Václav Drábek(28) s +16 vévodí tomuto žebříčku v celé lize. Aleš Vála je také nejproduktivnějším obráncem Ústeckých(4+7). Za ním figuruje na druhé pozici David Mazanec(27) za 2 branky a 6 asistencí. Z těchto čísel je možné vyčíst, že chomutovské útočníky čeká náročný úkol při překonávání takovéto obrany. Útočná síla je rozložena na více hráčů, takže nestačí uhlídat pouze jednu řadu. Nejpilnějším sběratelem bodů je Daniel Hodek(30). Nasbíral jich již 16(8+8). Spolu s Hodkem vévodí tabulce střelců ještě Vítězslav Jankových(32) a Jan Švík(22), všichni s 8 trefami do černého. V závěsu za vedoucím mužem kanadského bodování je Patrik Fink(28) s bilancí 6+9. Nejlepším nahrávačem je Martin Koudelka(28), jemuž patří za 11 asistencí 8.místo v lize. Na čele žebříčku "zlých mužů" najdeme dvě jména se shodným počtem 47 trestných minut. Takto "aktivními sběrateli" jsou David Pazourek(30) a Petr Přeučil(21).

Letošní vzájemná bilance

Do úvodního zápasu obou severočeských soků vstoupili lépe hokejisté Chomutova, kteří se ve 4.minutě ujali vedení gólem Kamila Koláčka. Ještě do první přestávky ale srovnal Aleš Vála. Poté se odehrával lítý boj o každý metr. Utkání bylo vyrovnané a slušela by mu jistě remíza, ale rozhodují chyby. Tu osudnou udělala chomutovská defenziva a Patrik Fink ji pět minut před koncem potrestal rozhodujícím brankou. Vítězství hráčů z krajské metropole pečetil v 58.minutě střelou od modré Vítězslav Jankových.

Sestavy z prvního krajského derby

Ústí nad Labem: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Kříž, Kasík, Vála - Hodek, Koudelka, Jelínek - Fink, Pazourek, Švík - Kudrna, Sýkora, Jankových - Dragoun, Lipina, Buďa.

Chomutov: Horčička - Hájek, Plaček, Trefný, Řezníček, Prošek, Révay - Polodna, Šíp, Jíra - Ibl, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Koláček, Buchal - Hahn, Charousek, Martenek.

Jak si vede Slovan letos?

Před letošní sezonou Ústečtí mohutně posilovali a to se jim vyplatilo. V současnosti jsou jediným týmem, který dokáže bodově konkurovat hvězdami z NHL a extraligy prošpikovanému týmu Českých Budějovic. Na druhém místě na ně ztrácejí Lvi jediný bod. Mnoho bodů Ústí neztrácí. Naposledy naplno nebodovali v 19.kole v Brně, kde podlehli Kometě 2:1 v prodloužení. Poté následovaly čtyři výhry v tomto pořadí s Horáckou Slávií(6:0), v Havířově(0:3), v Českých Budějovicích(1:3)!!!! a naposledy doma s Kadaní(4:1). V severočeském derby se postupně trefili David Pazourek, Aleš Pavlas(22), Daniel Hodek a David Mazanec.

Sestava Lvů z posledního utkání s Kadaní: Zikmund - Pavlas, Mazanec, Kočí, Kudrna Jan, Pavlas, Vála, Drábek, Kubeš, Kříž - Hodek, Koudelka, Přeučil - Šaffer, Pazourek, Fink - Jankových, Sýkora, Kudrna Jiří - Buďa, Lipina, Dragoun.