Preview k zápasu

Po sobotní vysoké porážce je na řadě derby okresu

Napsal 11.10.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Poslední dvě utkání se soupeři ze špice 1.ligy hokejisté KLH prohráli a dokázali vstřelit pouze jeden gól. Ve 13.kole zavítají na led okresního rivala SK Kadaň, se kterým mají dlouhodobě aktivní bilanci. Proto všichni doufají, že se právě v derby znovu chytí útočná mašina, která ještě donedávna neměla v prvoligových vodách konkurenci. Ovšem je třeba si uvědomit, že borci z císařského města neprodají svou kůži lacino, a proto lze očekávat tuhý boj o každý metr ledu. Říká se, že v derby favorit nevyhrává. Ale kde jej hledat? Tabulkově lepší Chomutov v posledních zápasech neuspěl, navíc Kadaň na celky z čela tabulky umí zahrát. Kdo bude králem okresu a zda si Robert Plaček nadělí k narozeninám výhru můžete sledovat ve středu od 18:00 v ONLINE přenosu.
Kádr Kadaně

Jako již téměř tradičně doznala soupiska Kadaňských v letní přestávce mnoha změn. Na místo brankářské jedničky přišel na hostování plzeňský Petr Jež, který v loňském roce nastupoval v Berouně a Jihlavě. V jeho zákrytu čeká na svou šanci mladý Jaroslav Hübl, který nedávno působil v Chomutově. Do obrany přišli mladí odchovanci Slavie Praha Lukáš Špelda a Ondřej Staněk a z Kladna Vladimír Kameš, který loni pomáhal Slanému ve 2.lize. Nejzkušenější posilou je Michal Mádl, jenž se na česká kluziště vrátil po ročním působení v korejské lize, ale po operaci plotének určitě nenastoupí. Dalšími ostřílenými borci jsou Milan Vobořil a Martin Štelcich. První z nich nastupoval v extralize za Plzeň, druhého dobře znají v Chomutově, kde několik sezon hrál. V útoku je hned několik nových nebo staronových tváří. Do druhé kategorie patří Jiří Kuchler, který v létě přestoupil do Trenčína, ale na dobu výluky v NHL byl uvolněn zpět do Kadaně. Dalším navrátilcem je Martin Postl, jenž nastupuje v dresu okresního souseda po dvouletém působení v dresu Mladé Boleslavi, odkud přišel také Zdeněk Žák, jenž je v kadaňském mužstvu nováčkem. Mezi ně patří též Michal Hlusička z Kladna, Michal Polák z Karlových Varů, Jaroslav Polák z Hradce Králové a slovenský forvard Michal Jabrocký. V minulém týdnu získala útočná vozba další posilu, jíž je Lukáš Bednařík z Karlových Varů. Na soupisce zůstal i Stanislav Stavenský, kterého neangažoval Trenčín.

Loňská bilance okresního derby

Jak jsme již zmínili v úvodu článku, dlouhodobě úspěšnějším týmem je KLH Chomutov, jehož 15 vítězství ve dvaceti vzájemných soubojích hovoří dosti výmluvně. Tuto bilanci potvrdil i minulém ročníku, kdy dokázal svého soka zdolat ve třech duelech ze čtyř. Zápasy na kadaňském ledě byly velmi vyrovnané. V obou zvítězil Chomutov po výsledcích 2:3 a 1:2. Na chomutovském kluzišti měla utkání jednoznačnější výsledky. Jedenkrát vyhráli hráči KLH 4:1, ale jedinou porážku jim Kadaňští připravili v poměru 2:5.

Jak si vede Kadaň letos?

Jistě by se v sousedním městě nezlobili, kdyby jim po základní části patřila současná 7.pozice, která by znamenala vytouženou účast v play – off. Na tabulkově lepší družstva se svěřenci trenéra Chlustiny dokáží vyhecovat, o čemž svědčí dosavadní 4 vzájemné bitvy s týmy momentálně okupujícími postavení na 1.-5.místě tabulky. Doma Kadaň zdolala Hradec Králové i brněnskou Kometu. Nedávno slavně zvítězila v prodloužení na ledě Českých Budějovic. Jedinou porážku v těchto bojích utrpěla na vlastním ledě od Ústí nad Labem. V celkovém kontextu se dá soudit, že nebezpečnější jsou Kadaňští na svém stadionu.

Sestava SK z minulého utkání proti Havířovu: Jež (21.J.Pospíšil) - Staněk, P.Pospíšil, Špelda, Vobořil, Kameš, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - Bednařík, Pech, Kajer - Žák, Jabrocký, Postl - Derfler, M.Polák, Kreuzman - Pelán