Po první porážce v nadstavbě Piráti vyráží na led vedoucích Letců z Letňan

Napsal 27.01.2023 Michal Novotný
Chomutovští se pokusí v Letňanech urvat první vítězství proti lídrovi skupiny. V obou zápasech základní části brali tři body Letci. Povede se ukrojit pár bodů z náskoku Letňan? Přijeďte se podívat na led ICE Arény na sever Prahy v sobotu 27. ledna v 17:00, nebo nalaďte tradiční stream.

PLACENÝ STREAM ZE ZÁPASU HC LETCI LETŇANY – PIRÁTI CHOMUTOV

Piráti neudrželi na jihu Čech nadějný dvoubrankový náskok

Před nejvyšší letošní návštěvou hokejisté z Podkrušnohoří vůbec netahali za kratší konec provazu. Naopak si v průběhu zápasu vytvořili dvougólový náskok, o který však v průběhu třetí třetiny přišli. V prodloužení branka nepadla a tak o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, které ovládli domácí, když proměnili hned tři z pěti, zatímco Chomutovští jen jeden.

HC TÁBOR – PIRÁTI CHOMUTOV 4:5sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Duchan (Suchánek, Milfait), 23. Endál (Matušík, Šulek), 52. Plášil (Duchan, Kohút), 56. Matušík (Plášil, Hubata), rozh. náj. Vlček - 6. Hübl (Mála), 26. Chlouba (Havel, Kostourek), 34. Mála (Chlouba, Kostourek), 44. Hübl (Matai, Lukeš).
Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 25:26.

Sestava Pirátů: Běhula – F. Hynek, Matai, Seemann, Havel, M. Žižka, Váchal, Petrásek – Chrpa, Hübl, Lukeš – Mála, Chlouba, Kostourek – Mežnar, Veselý, Zajíček – T. Svoboda.

Letci v posledním kole loupili na ledě Dukly Příbram

Letňanští si sice vybudovali po první třetině dvoubrankový náskok, nicméně postupem času o něj přišli, protože domácí v jednapadesáté minutě vyrovnali. Naštěstí pro hosty se hned minutu poté poprvé v sezóně trefil Libor Švec a vystřelil tím svému týmu tříbodové vítězství.

HC PŘÍBRAM – HC LETCI LETŇANY 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Kafka (Havlín, Eret), 44. Kafka (Eret), 51. Josefus (Kafka, Havlín) – 5. Fiala (Hrala, Kellerstein), 14. Kellerstein (Pejchal, Hrala), 38. Uhlík (Kastner, Kellerstein), 52. Švec (Labuzík, Kellerstein).
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1.

Sestava Letňan: Brázdil – Gurjevskij, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Vacín, Kropáček, Uhlík, Kučera, Kellerstein, Řepík, Labuzík, Švec, Pejchal, Hrala, Hozák, Kastner.

Porovnání týmových i individuálních statistik obou soupeřů

LetňanyChomutov
1. místo (87 bodů)pozice3. místo (73 bodů)
170:76skóre173:99
28-0-3-3bilance22-2-3-6
Jiří Hozák 53  (18+35)nejproduktivnější hráčViktor Hübl 55 (21+34)
Lukáš Kastner 26 gólůnejlepší střelecJakub Chrpa 28 gólů

Oba duely základní části vyhrál celek z hlavního města

První duel na ledě pražských Letňan Piráti zdramatizovali až dvěma brankami v poslední třetině, nicméně zápas do vítězného konce dotáhli domácí. V Chomutově naproti tomu Letci dominovali a postupně navyšovali skóre na konečných 5:1 ve svůj prospěch. Před návštěvou, která doma poprvé v sezóně překonal dvoutisícovou hranici, Chomutovští pouze zkorigovali gólem na 1:4.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC LETCI LETŇANY 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 55. Mála (Zajíček, Kostourek) – 14. Turek (Kropáček), 21. Řepík (Hozák), 46. Arnošt (Kellerstein), 52. Kastner (Arnošt, Kellerstein), 58. Poul (Uhlík).
Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. Střely na branku: 35:30.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Matai, Němec, Havel, Seemann, M. Žižka, Váchal – Mišovic, Hübl, Chrpa – Chlouba, Koblížek, Kostourek – Zajíček, Vostiňák, Mála – Vrhel, Príhoda.

Sestava Letců: Brázdil – Chalupa, Havelka, Němeček, Kynčl, Čížek, Fiala – Kellerstein, Poul, Wojnar, Hrala, Labuzík, Řepík, Pejchal, Vacín, Hozák, Kastner, Arnošt, Turek, Kropáček, Uhlík.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Na čele brankářských statistik v pirátském dresu stále vévodí Adam Horák, který disponuje průměrem inkasovaných branek 2,41 na zápas a procentuální úspěšnost zákroků vytáhl již přes 90%. Nejproduktivnějším obráncem týmu je stále Jakub Matai s devětadvaceti kanadskými body za jedenáct branek a osmnáct asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka si drží kapitán Viktor Hübl, který doposud nasbíral pětapadesát bodů za jedenadvacet gólů a čtyřiatřicet přesných přihrávek. Druhým nejlepším střelcem celé soutěže je Jakub Chrpa s osmadvaceti zásahy.