Preview k zápasu

Po dvou dnech opět do boje. Piráti vyráží do Bíliny

Napsala 01.09.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Letní příprava nabrala na obrátkách. Piráti hned po dvou dnech odehrají v pořadí šesté přátelské utkání, tentokrát vyráží na led druholigové Bíliny. Svěřenci Petra Martínka mají v zádech dvě domácí výhry, které jim mohou pomoci prolomit venkovní nezdary. Duel je naplánován na čtvrtek 2. září od 18 hodin.

Vstup do minulé sezóny Bílině příliš nevyšel

Bílina v minulé sezóně stihla pouze tři zápasy, ve kterých získala tři body za těsnou výhru proti Trutnovu. Předtím kvůli nepovedené prostřední třetině nestačili Draci na děčínské Medvědy a potom prohráli nejtěsnějším možných rozdílem na vlastním ledě s Jabloncem nad Nisou.

Málo zápasů, výher i gólů se podepsalo na produktivitě mužstva. Tomáš Urban vstřelil jeden gól a přidal dvě asistence, sekundoval mu Jakub Zdeněk se dvěma přesnými zásahy. Jako jediný se postavil do branky Martin Pejsar, který inkasoval v průměru tři góly na utkání.

Draci v přípravě dvakrát dostali desítku

Mužstvo kolem Vojtěcha Kubinčáka začalo přípravu na domácím ledě proti Děčínu, který jako jediný zatím porazilo, když rozhodlo čtyřmi góly v posledních jedenácti minutách základní hrací doby. Následně Draci schytali už výše zmíněné desítky, nejprve v Mostě proti Lvům a následně i doma s Letňany.

K poslednímu přípravnému zápasu vyrazili v minulém týdnu do Děčína, kde dokázali snížit z 1:5 na 4:5, ale více nepředvedli. Medvědi dalšími dvěma brankami definitivně rozhodli, a oplatili tak svému soupeři ztrátu z poloviny srpna.

HC DĚČÍN – HC DRACI BÍLINA 7:4 (1:0, 4:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Zajan), 27. Sýkora (Zajan, Gottfried), 29. Šeliga (Volráb, Faigl), 32. Volráb (Balcar), 38. Volráb (Faigl, Balcar), 52. Janoušek (Zajan), 59. Volráb (Faigl) – 21. Kubinčák, 41. Uher (Kolíček), 44. Fábry, 49. Kubinčák (Zdeněk).

Poslední sestava Bíliny: Pejsar – Delmarche, Nerad, Jungvirt, Kolíček, Eklund, Šefl, Klapka, Fábry, Kučera, Svoboda, Uher, Kubinčák, Šilar, Zdeněk, Urban, Mašek.

Sestava Bíliny čítá i zajímavá jména se zkušenostmi z extraligy

K mužstvu se připojil Vojtěch Kubinčák, který se tak vrací blíže k rodišti poté, co Trutnov, kde působil s bodem na zápas poslední čtyři sezóny, prodal druholigovou licenci do Letňan. Extraligové zkušenosti má i Pavel Kuběna, který v dresu karlovarské Energie odehrál 140 zápasů a nyní se přesunul z Mostu společně s obráncem Karlem Šeflem.

Z litvínovské juniorky přichází její tahoun a zároveň bílinský odchovance Dan Bartoš, který nastupuje také za univerzitní celek North Wings. Velmi známý je obránce Tomáš Jungvirt, jenž figuruje i na chomutovské soupisce.

    Sestava bílinských Draků:

    Brankáři: Stanislav Kuchař, Arťom Michajlov, Martin Pejsar, Kateřina Zechovská.
    Obránci: Jan Bittner, Cédric Delmarche, Tomáš Druxa, Ossian Eklund, Tomáš Jungvirt, Tomáš Kolíček, Marek Machač, Karel Šefl, Jaroslav Šešina, Oldřich Žítek, Tomáš Urban.
    Útočníci: Dan Bartoš, Jakub Beran, Zdeněk Fábry, Pavel Kuběna, Vojtěch Kubinčák, Martin Kučera, Vojtěch Svoboda, Bohdasarjan Svytoslav, Ondřej Uher, Jakub Zdeněk, Petr Mašek.

Piráti doma jedou a venku těsně ztrácí

Piráti od poloviny srpna mají v zádech pět přípravných zápasů, během kterých drží tradici – venku těsná prohra a doma jasná výhra. Naposledy si před více než tisícovkou fanoušků poradili v odvetě s druholigovým Děčínem, který srazil hattrickem Roman Chlouba.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC DĚČÍN 10:3 (3:0, 3:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Dominik Badinka (Chlouba, Charousek), 14. Kuncl (Kostourek, Kůs), 19. Chlouba, 24. Chlouba (Chrpa, Dominik Badinka), 36. Mála, 39. Chlouba, 46. Žižka, 49. Kůs (Kostourek, Josef Rindoš), 52. Chrpa (D. Šilar), 55. D. Šilar – 22. Janoušek (Zajan, Arnold), 30. Janoušek (Harkabus), 40. Zajan (Smola).
Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 50:31.

Poslední sestava Chomutova: Hanuljak – Dominik Badinka, Charousek, Klapka, Kuncl, Hartman, Žižka, Novák – Chrpa, Chlouba, Huňady – Josef Rindoš, Kůs, Kostourek – Freiberg, Mála, D. Šilar – Jaroš.

Fotografie: Pavel Hospodář, dracibilina.cz