Play-off začíná: V osmifinále Piráti vyzvou pražskou Kobru

Napsal 11.03.2024 Michal Novotný
Předkolo play-off přisoudilo jako osmifinálového soupeře pro chomutovské Piráty Kobru Praha. Série hraná na tři vítězné zápasy začne již v úterý 12. března pod Krušnými horami a pokračovat bude ve čtvrtek 14. března od 18:00 v hlavním městě. Přijďte chomutovské borce podpořit na jejich cestě k vysněnému postupu od 17:30 do ROCKNET ARÉNY!

VSTUPENKY NA 1. OSMIFINÁLE S KOBROU

Na závěr nadstavby Chomutovští nadělovali

V zápase pro neurologii chomutovské nemocnice si vedli svěřenci Martina Pešouta od začátku výborně a od první třetiny nebylo pochyb, kdo má v souboji odvěkých rivalů navrch. Domácí si proti Ústí nad Labem vypracovali v prvním dějství tříbrankový náskok, který v průběhu utkání navyšovali. Skvělé divácké kulise se zápas musel líbit a konečné skóre 6:1 pro domácí tým bylo pověstnou třešničkou na dortu.

PIRÁTI CHOMUTOV – ÚSTECKÝ SLOVAN 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kadeřávek (Zajíček, Hübl), 10. J. Svoboda (Stehlík), 12. J. Svoboda (Eret, Eliáš), 33. Jouza, 36. J. Svoboda (Eliáš, Chrpa), 49. T. Svoboda (Veselý) - 38. Bernat (M. Dubský, Popela).
Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 51:14. Diváci: 2713.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, Stehlík – Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, T. Svoboda, Veselý – Chrpa, Koblížek, Mála.

Kobra přetlačila v předkole Mostecké Lvy

V sérii, v níž vítězili pouze hosté, se nakonec radovala pražská Kobra, která přehrála soupeře ze severu Čech v poměru 2:1 na zápasy. V posledním možném utkání, v němž Mostečtí vedli už 2:0, rozhodla o postupu do osmifinále branka Dominika Šteinera necelých osm minut před koncem třetí třetiny. Pražané se tak mohou těšit na další porci zápasů s jiným severočeským celkem.

MOSTEČTÍ LVI – HC KOBRA PRAHA 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky: 6. J. Procházka (Berčík, Písařík), 15. Mical (Šimeček, Řehoř) – 32. Bříška (Šťastný), 40. Bříška (J. Stejskal, F. Vlček), 53. Šteiner (Šťastný, J. Stejskal).
Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 251.

Sestava Kobry: Málek – J. Stejskal, Šteiner, T. Duda, Shaklein, Dudáček, Horáček – Bříška, Šťastný, F. Vlček – Houška, S. Tichý, Nagy – M. Kvasnička, Petrák, Míšek – Janča, Matuška, T. Urban I.

ChomutovStatistiky po nadstavběKobra Praha
1. místo (105 bodů)pozice10. místo (58 bodů)
Matyáš Ondrík – 4,04 G/Z
Patrik Kadeřávek 25 (6+19)nejproduktivnější obránceJiří Stejskal 26 (8+18)
Viktor Hübl 61 (22+39)nejproduktivnější útočníkTomáš Šťastný 63 (26+37)
Petr Eret 26 gólůnejlepší střelecFilip Vlček 28  gólů

Piráti mají v aktuální sezóně s Kobrou stoprocentní bilanci

Svěřenci Martina Pešouta v základní části s Pražany zvítězili venku i na domácím ledě vždy o tři branky. V Braníku brali všechny body po vítěztví 4:1 a na domácím ledě se radovali z výhry 5:2. Zajímavostí je, že hned tři hráči Chomutova a pražský Kamil Bříška, vstřelili v těchto dvou vzájemných zápasech po dvou brankách. V duelu na ledě ROCKNET ARÉNY sice měli domácí herní a střeleckou převahu, kterou nicméně gólově pořádně vyjádřili až v poslední části hry. Do prázdné branky svou druhou trefou v utkání zpečetil výhru Pirátů Jan Svoboda.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC KOBRA PRAHA 5:2 (1:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Tůma (Eret, J. Svoboda), 34. J. Svoboda (Zajíček, Ulrych), 39. Zajíček (Tůma, Ulrych), 48. Hübl (Lukeš, Eliáš), 60. J. Svoboda (Havel) - 29. Bříška (Šteiner, Šťastný), 40. Šťastný (Vlček, Bříška).
Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Střely: 48:21. Diváci: 1352.

Sestava Chomutova: Altrichter – Eliáš, Ulrych, Havel, Seemann, Záruba, Váchal, F. Hynek, Filip – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Koblížek, Veselý – Chrpa, Mála, Zajíček.

Sestava Kobry: Málek – Šteiner, Dráb, Duda, Holý, Horáček, Pelant – Bříška, Šťastný, Vlček – Novák, Urban, Houška – Míšek, Petrák, Nagy – Janča.