Piráty dělí od Mladé Boleslavi jen dva body. Dotáhnout se na ni ve vzájemném střetnutí před kamerami ČT?

Napsala 29.10.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - V rámci patnáctého kola Tipsport extraligy budou Piráti obhajovat vítězství z domácího prostředí nad Bruslařským klubem z Mladé Boleslavi. V pátek 30. října 2015 od sedmnácti hodin můžete na ČT Sport sledovat Buly hokej živě a od 17:20 přímý přenos střetnutí z boleslavské arény, kde budou Piráti bojovat o další body.

Bruslaři si odvezli pětibrankovou nadílku od Dynama

Pardubice šly do vedení již ve druhé minutě zápasu, když chybu Davida Ritticha v brance Boleslavi potrestal Lukáš Nahodil a využil první přesilovku - 1:0. Dynamo předvedlo skvělý vstup do zápasu. V šesté minutě přidalo druhou přesilovkovou branku, prosadil se osamocený Radoslav Tybor - 2:0. Třetí gól a opět v přesilovce vstřelil Lukáš Nahodil, využil zmatku před Davidem Rittichem, navýšil skóre domácích a připsal si tak druhou trefu v utkání - 3:0.

Pardubicím narostlo sebevědomí a nadále ohrožovaly branku hostů. Tomáš Rolinek objel branku a málem zasunul do branky čtvrtý kotouč. O chvíli později skončila teč Tylera Redenbacha na tyčce. K možnosti upravit skóre se dostal i mladoboleslavský celek. Dominik Pacovský nedokázal dotlačit kotouč za záda Brandona Maxwella, který tím udržel tříbrankový náskok domácích do druhého dějství.

Na začátku prostředního dějství se do dvou šancí dostal Richard Jarůšek. Nejprve zářil Brandon Maxwell, který nadvakrát úspěšně zasáhl, a poté se mladoboleslavský útočník protáhl obranou domácích, ale zakončil nepřesně, takže hosté si museli na gólovou situaci ještě počkat. V polovině utkání Mladá Boleslav prolomila Maxwellovu neprůstřelnost, první a jedinou branku Bruslařů vstřelil Lukáš Pabiška - 3:1. Do konce třetiny se ještě do šance dostali hosté, kteří ale žádnou nabídku ke kontaktnímu gólu nevyužili.

V sedmatřicáté minutě skočilo utkání pro Martina Látala a Dynamo mohlo hrát pět minut v převaze. Pardubice nakonec dlouhou přesilovku využily, pomohl jim k tomu pět vteřin před koncem prostředního dějství další faul hostů. Tudíž měli domácí na začátku třetího dějství dvojnásobnou převahu. Ve 41. minutě ji využil Tyler Redenbach, který stál, kde měl a po odrazu kotouče od mantinelu neměl problém zasunout puk do sítě - 4:1. Martin Štajnoch v pětačtyřicáté minutě odčinil svůj předchozí trest tím nejlepším způsobem. Hned po jeho vypršení naskočil na led, vydal se do brejku a ranou mezi betony překonal Davida Ritticha popáté - 5:1. Mladoboleslavští se do konce utkání dostali ještě k možnosti zkorigovat skóre, ale žádnou šanci už nevyužili.

BK Mladá Boleslav a sestava pro sezónu 2015/2016

Brankáři: Lukáš Cikánek, Dominik Groh, David Rittich, Martin Růžička, Milan Řehoř.
    Obránci: Roman Čermák, Matěj Hes, Jan Holub, Václav Kočí, Jiří Kučný, Ctirad Ovčačík, Mitja Robar, Matěj Stříteský, Marek Trončinský, Peter Trška, Tomáš Voráček.
    Útočníci: Michal Bárta, Ivan Ďurač, Radim Hruška, Tomáš Hyka, Richard Jarůšek, Tomáš Klimenta, Jakub Kotala, Zdeněk Kubica, Martin Látal, Radan Lenc, Pavel Musil, Lukáš Pabiška, Dominik Pacovský, Jiří Rys, Tomáš Urban, Lukáš Volf, David Výborný, Lukáš Žejdl.

Poslední vzájemné utkání z SD ARÉNY v rámci druhého kola extraligy

V první polovině úvodního dějství byli Piráti aktivnější. Do dvou šancí se dostal Vladimír Růžička mladší, ale ani jednou boleslavskou jedničku nepřekonal. Michal Vondrka tvrdou střelou rozvlnil jen boční sít Rittichovy branky. V početní výhodě hostů z levého kruhu pro vhazování vypálil Tomáš Hyka, ale Miroslav Kopřiva byl stoprocentní. Ve čtrnácté minutě měl na hokejce gól Tomáš Pospíšil, jenž dostal od Jana Rutty krásnou přihrávku mezi kruhy, Davida Ritticha neprostřelil. K největší šanci se tři minuty před koncem sirény dostal David Kaše, ale boleslavská jednička famózně zasáhla.

David Kaše spolu se sudím pocítili tvrdost mladoboleslavské hry

V úvodu druhé třetiny nestihl David Květoň dorazit kotouč do sítě po pokusu Vladimíra Růžičky mladšího. V polovině zápasu zářil Miroslav Kopřiva, když likvidoval nejeden pokus Bruslařů. Šance Michala Vondrky či Aleše Kranjce si cestu do sítě nenašly. Zbývaly tři minuty do konce třetiny, když z trestné lavice vyletěl David Kämpf, ale byl v poslední chvíli zastaven boleslavských obráncem. V samém závěru třtiny Bruslaři nevyužili přesilovou hru, a proto se šlo do posledního dějství za bezbrankového stavu.

Skóre se otevřelo až ve čtyřicáté šesté minutě krásnou akcí domácích. Vladimír Růžička si s Michalem Vondrkou vyměnili kotouč, který se potom dostal k volnému Davidu Květoňovi, jenž se nemýlil a dopravil puk za brankovou čáru - 1:0. Pirátské radost vydržela jen do poloviny třetiny. Lukáš Pabiška si počíhal před bránou a trefil se nad rameno Miroslava Kopřivy – 1:1. Po pokusech Marka Hovorky nebo Marka Tomici, které byly neúspěšné, se po krásné akci prosadil Jakub Sklenář, jenž rozhodl utkání a strhl výhru na stranu Pirátů - 2:1. Boleslavští ani v šesti na domácí nevyzráli a v Chomutově zůstaly první tři body v aktuálně hrané extralize.

Mladá Boleslav a Radegast index

Celek Bruslařů za uplynulých čtrnáct kol Tipsport extraligy nasbíral nejvyšší počet Radegast index bodů. Se sedmi sty třinácti body jsou jasně před Vítkovicemi, které mají přesně o sto bodů méně, a pražskou Spartou, jenž zatím posbírala bodů šest set sedm. Mladoboleslavští hráči rozdali 258 hitů a překazili 187 střeleckých pokusů soupeřů. Mezi neproduktivnější Bruslaře v rámci Radegast indexových bodů patří Jan Holub, jenž nasbíral za třiadvacet zblokovaných střel a třicet jedna hitů devětasedmdesát bodů. Hned v závěsu je Tomáš Voráček s dvaasedmdesáti body, jenž získal také nejvyšší počet plusových bodů, a Marek Trončinský se 64 body za pětadvacet hitů a osmnáct zblokovaných střel.