Piráty čekají dva domácí zápasy v řadě, nejprve vyzvou druhé Oceláře

Napsala 13.11.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v jednadvacátém kole Tipsport extraligy narazí na druhý Třinec, který má stejně bodů i stejný gólový rozdíl jako první Brno. Chomutov sice s Oceláři v prvním vzájemném zápase prohrál 1:5, ale na domácím ledě je čtvrtým nejúspěšnějším týmem nejvyšší soutěže s devíti bodovými zisky a dvěma porážkami. Duel se odehraje v úterý 15. listopadu od 17 hodin a 30 minut.

Třinec po dvaceti kolech

Třinec měl výborný vstup do ligy, v prvních osmi kolech ztratil pouze bod se Spartou, která vybojovala nájezdy. V devátém kole Oceláři poprvé pocítili chuť porážky, když na ledě Zlína prohráli v samostatných nájezdech. Po třech duelech, z kterých Třinec bral pět bodů, uzavřel první čtvrtinu výhrou 5:0 nad Vítkovicemi.

Ve čtrnáctém kole si Moravané vyšlápli podruhé v sezóně na Pardubice. Poté nastoupili na domácím ledě proti trápící se Plzni, s kterou poprvé vyšli bodově naprázdno a padli 3:4. Následující kolo přineslo na konto Ocelářů bod za prodloužení s Litvínovem.

Pak Třinec vyhrál se Spartou 3:2 a Energií 3:0, proti Liberci podruhé v sezóně nezískal jediný bod a padl po šedesáti minutách 1:2. V předchozím kole Oceláři srazili Olomouc a vyhráli moravské derby 4:0.

Sváteční „bulař“ Dávid Skokan proti druhému nejúspěšnějšímu hráči na vhazování Kamilu Krepsovi

Oceláři Třinec vs. Piráti Chomutov –5:1

První vyrovnaná třetina, ve které měly oba celky značnou aktivitu, branku nepřinesla, přestože si oba týmy vyzkoušely početní výhodu. Piráti měli k dispozici osm minut v pěti proti čtyřem.

Brankové konto otevřel až ve 32. minutě Josef Hrabal, jenž si najel z druhé vlny. Dvě minuty před druhou sirénou zvýšil na rozdíl dvou branek Erik Hrňa. Jediný gól Pirátů vstřelil v poslední periodě Marek Tomica, který využil sedmou přesilovou hru Chomutova. Po 50. minutě duelu však skórovali Martin Adamský, Vladimír Dravecký a Martin Růžička.

Statistiky – vyloučení: 8:5, využití: 1:1, střely na branku: 27:30, hity: 16:13, vhazování: 31:42.

Sestava Třince: Laco – Skinner, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Račuk, Hřebejk.
Sestava Pirátů: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Kane, Petružálek – Adamský (A), Polanský, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Chmielewski, Marosz, Hrňa.

HC Dynamo Pardubice vs. Piráti Chomutov – 4:1

Po velké šanci Michala Vondrky otevřel skóre Nicholas Schaus od levého mantinelu. V 11. minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů David Tomášek, jenž si z mezikruží najel do forhendu a zakončil. Jedinou branku Pirátů vstřelil o dvě minuty později David Kämpf, jenž z levého kruhu vymetl pavučinky pardubické klece.

I na začátku prostřední periody byl sám před bránou Michal Vondrka, ale ze souboje jeden na jednoho vyšel i podruhé lépe Maxwell. V šestatřicáté minutě využil zkrácenou přesilovou hru Petr Sýkora, který prostřelil mladého brankáře Chomutova. Na konečných 4:1 uzavřel ve třetí části Michal Bárta.

Sestava Pirátů: Král – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Hřebejk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Račuk, Lauko, Poletín.

HC Oceláři Třinec vs. HC Olomouc – 4:0

Brankové konto otevřel ve čtvrté minutě Martin Růžička, jenž z blízkosti nedal Falterovi žádnou šanci. Na přelomu třetiny si Šimon Hrubec nerozuměl s obránci a předložil puk Marku Lašovi, jenž v jasné pozici minul. Na druhé straně měl dobrou možnost Martin Adamský, ale ani on neuspěl.

Bezbranková druhá třetina přinesla pouze dvě šance Rostislava Marosze a dobrou příležitost Vladimíra Draveckého. Na rozdíl dvou branek zvýšil Kamil Kreps, jenž zakončil sólovou akci Daniela Rákose ve 48. minutě. O dvě minuty později Vladimír Dravecký našel vyražený puk a vstřelil třetí gól Ocelářů. Na konečných 4:0 uzavřel Rostislav Marosz.

Sestava Třince: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Nosek, Jank, L. Galvas – Petružálek, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Sýkora, Špirko, Hladonik.

Jaký vás čeká soupeř a co bude potřeba?
„Čeká nás podobně těžký soupeř jako Sparta, Brno nebo Liberec. Po nevydařeném utkání v Pardubicích musíme změnit přístup, nasazení a vlastně všechny aspekty hry. Pokud chceme Třinec porazit, musíme hrát na 150 procent a na ledě musíme předvést minimálně stejný výkon jako proti Spartě. “

Vnímáte pozitivně, že se vrátíte na led hned dva dny po nevydařeném zápase v Pardubicích?
„Kdo se pohybuje kolem hokej ví, že je lepší hned naskočit a mít možnost složit reparát, než týden trénovat a čekat na páteční zápas. Jak už jsem říkal po utkání s Pardubicemi, musíme se přestat schovávat a vymlouvat. Zvlášť teď musíme doma být úspěšní, když nevozíme body zvenku.“

Doma se vám ale na silné soupeře daří...
„Zatím to platí a my bychom samozřejmě byli rádi, kdyby to pokračovalo. Na druhou stranu se nemůžeme soustředit jen na to, že se nám daří doma. Pokud chceme být v desítce a stlačit pod sebe čtyři týmy, musíme vozit i body zvenku.“

V procentu ubráněných oslabení jste klesli pod sedmdesát. Řešíte to?
„Za jeden trénink se oslabení nezmění, ale pro nás jde o každodenní téma, které neřešíme jen po utkání v Pardubicích. Musíme lépe blokovat střely od modré a ubrat na přemíře snahy. Často naše chyby pramení z toho, že strašně chceme. “