Piráty čeká dvojzápas s plzeňskými indiány. Vrátí se na vítěznou vlnu?

Napsal 14.08.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté mají za sebou trojici domácích přípravných zápasů. Během třetího srpnového týdne čeká na svěřence kouče Růžičky dvojboj s plzeňskými indiány. První klání se hraje v úterý 15. srpna od 17:30 na ledě západočeského soka, odveta je v plánu ve čtvrtek 17. srpna od tradičních 17:30 v SD ARÉNĚ.

Změny v kádru Indiánů

Plzeňské brankoviště nebude v nové sezóně hájit Matěj Machovský, který zamířil do zámoří, neboť podepsal kontrakt s Detroitem Red Wings. Místo něho se na západ Čech stěhoval z Třince nadějný Miroslav Svoboda, jenž se výraznou měrou podílel na návratu Jihlavy na extraligovou mapu.

Obranné šiky Západočechů opustili Tomáš Slovák (Chomutov), Peter Frühauf (zatím neznámo) a David Němeček (Mladá Boleslav). Místo nich dorazil do Home Monitoring Arény Nick Jones, jenž naposledy oblékal dres norského Stjernenu.

Zpátky do mistrovské Komety se vrátil z hostování forvard Tomáš Svoboda. Na první zahraniční angažmá zamířil reprezentant a dvojnásobný nejlepší střelec extraligy Dominik Kubalík, který bude nově přetahovat přes hlavu dres Ufy. Další reprezentant Jakub Lev přestoupil do Vítkovic. V Plzni nepokračují ani Tomáš Hrnka s Jakubem Koreisem.

Jeden kanonýr z kabiny Plzně odešel, jiný hlásí návrat. Ze Švédska se vrací ostrostřelec Milan Gulaš. Z KHL se do republiky definitivně vrací Tomáš Mertl, ze sestupivších Karlových Varů se přesunul o kousek vedle Denis Kindl. Cestou Davida Stacha se vydal Roman Přikryl, jenž opustil rytířskou družinu.

Plzeňští v přípravě

V prvním přípravném měření sil hostila Plzeň na domácím ledě Bruslaře z Mladé Boleslavi. Letní posila Denis Kindl sice poslal svůj nový tým ve třiadvacáté minutě do vedení, jenže ještě do druhé pauzy Středočeši stav zápasu otočili. Prosadili se Oscar Flynn a Jakub Valský. Na počátku třetího dějství zvýšil již na 3:1 pro Mladou Boleslav Radan Lenc. Definitivní tečku za utkáním udělal v šedesáté minutě trefou do opuštěné klece Martin Látal.

O pět dní později se svěřenci olympijského vítěze z Nagana Martina Straky utkaly s českobudějovickým Motorem. Po třiadvaceti minutách sice prohrávala Plzeň již 0:2, ale do poloviny zápasu svítil na výsledkové tabuli nerozhodný stav. Trefili se Kracík s Hollwegem. První vítězství v přípravě zařídili indiánům obránci Moravčík s Jonesem.

Jen 24 hodin trvala zápasová pauza. Ve třetím klání přivítala Plzeň reprezentaci Jižní Koreje. V tomto zajímavém mezinárodním střetnutí si diváci v HM Aréně museli počkat na vstřelenou branku do závěru druhé části. Brankový účet otevřel hostující Woo Sang Shin. Na jeho trefu dokázal vzápětí zareagovat Milan Gulaš. Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. V nich rozhodl o druhé letní výhře Plzně David Stach. Zajímavostí první tří přípravných duelů je, že se pokaždé trefila jedna z nových akvizic.