Preview k zápasu

Piráty čeká druhé domácí utkání. Do Chomutova přijede karlovarská Energie

Napsal 04.08.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve druhém přípravném utkání Piráti přivítají před domácím publikem extraligové mužstvo z Karlových Varů. V dresu soupeře se objeví i David Hruška, jenž nastupoval dlouhé roky v chomutovském týmu a stal se osobností klubu. Úvodní buly je naplánováno v úterý 5. srpna 2014 v 17 hodin a 30 minut.

Pro chomutovské Piráty bude souboj s Energií již druhým vystoupením v přípravě. Naopak pro Karlovy Vary je utkání premiérou v nové sezóně. Oproti minulému ročníku je situace v klubech naprosto jiná. Zatímco Západočeši se chystají na extraligu, Severočeši se soustředí na první ligu a návrat mezi tuzemskou elitu.

David Hruška ještě na jaře oblékal chomutovský dres, nyní přijede do SD ARÉNY jako soupeř

Energie skončila v uplynulém ročníku na dvanácté pozici Tipsport extraligy a unikla o jedinou příčku obávané baráži. V nové sezóně se dá očekávat, že hráči z lázeňského města budou chtít své umístění vylepšit.

V minulé sezóně byl nejproduktivnějším hráčem Martin Zaťovič. Ten v základní části odehrál padesát utkání, v nichž nasbíral sedmatřicet bodů. Devětadvacetiletý centr vstřelil dvacet branek, ke kterým přidal sedmnáct přesných přihrávek. Bývalý kapitán Energie před letošní sezonou změnil dres a vyzkouší si KHL v týmu navrátilce z Togliatti.

V předešlém ročníku Tipsport extraligy bojovali hráči o pozici nejobětavějšího hráče, jehož určoval Radegat index. Jako první ovládl tuto soutěž Michal Gulaši, jenž oblékal dres právě Karlových Varů. Osmadvacetiletý obránce si na své konto připsal 309 bodů a druhého Jana Výtiska z Liberce porazil o sedmnáct bodů.

Fanoušci Pirátů jistě zaznamenali přesun Davida Hrušky, který dlouhé roky oblékal bílomodré barvy Chomutova. Zkušený střelec odešel po loňské nevydařené sezóně do Znojma, odkud se následně stěhoval do kádru Energie. Sedmatřicetiletý útočník strávil v Chomutově pět sezón a v bílomodrém dresu nasbíral 214 kanadských bodů.

Marek Hovorka nosil na dresu v prvním utkání po příchodu z Karlových Varů asistentské "A", proti Litoměřicím si připsal jednu asistenci

Změny v týmu soupeře

Do kádru přišli: Juris Stals (Poprad), Radek Deyl (Košice), Radomír Heizer (Bánská Bystrica), Radek Duda (Plzeň), David Hruška (Znojmo), Jekabs Redlish (Riga - zkouška), Roman Pšurný (Litvínov - hostování).

Z kádru odešli: Roman Vlach (Zlín), Petr Pohl (Eisbären Berlín), Jiří Drtina (Chomutov), Michal Gulaši (Södertälje), Martin Parýzek (České Budějovice), Martin Zaťovič (Togliatti), Marek Hovorka (Chomutov), Jan Dresler (Olomouc), Martin Rýgl (Chomutov - konec hostování), David Zucker, Radek Dlouhý, Milan Kytnár (všichni neznámo).

O zápase ...

Utkání bude zajímavé hlavně pro Davida Hrušku a Radka Dudu, kteří oblékali dres Pirátů. Na opačné straně budou Jiří Drtina, Martin Rýgl a Marek Hovorka. Všichni tři v minulé sezóně hájili barvy Energie. Zápas se odehraje v úterý 5. srpna 2014 a začátek duelu je naplánován na 17:30. Pokud nedorazíte přímo do ochozů chomutovské SD ARÉNY, můžete jej sledovat na portálu www.onlajny.com.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov