Pirátská hokejová neděle: Důležitý zápas dorostu, pak loučení A-týmu se základní částí

Napsal 04.02.2022 Michal Novotný
C h o m u t o v - V neděli 6. února od 16:00 zahájí svůj poslední zápas základní části aktuálního ročníku krajské ligy pirátské áčko. V ROCKNET ARÉNĚ Chomutovští přivítají Roudnici nad Labem, jednoho z možných soupeřů pro play-off. Zápasu dospělých bude na hlavní hale přecházet velmi důležitý zápas dorostu, který přivítá v rámci třináctého kola nadstavbové části a zároveň v boji o play-off od 12:30 Hvězdu Praha.

Roudnice se rve o postup do play-off

Tým z města na Labi má stále ještě reálnou šanci zabojovat o čtvrté místo v tabulce, které zajišťuje postup do play-off krajské ligy. Rozhodující pro Roudnické bude dohrávka devatenáctého kola s Kadaní.

Ve svém středu mají hokejisté z Roudnice třetího nejlepšího střelce soutěže a zároveň svého nejproduktivnějšího hráče Zdeňka Kubicu. Tomu se daří střádat průměrně dva body v každém zápase.

Za Roudnické již do sezóny zasáhlo celkem pět brankářů, z nichž největší porci minut odchytal Josef Sluka.

brankářobránceútočník
Josef Sluka

Martin Štosek

Zdeněk Kubica

425  odch. minut, 5,79 G/Z12 (2+10)34 (23+11)

První zápas v kalendářním roce 2022 vyzněl pro Piráty

Na roudnickém zimním stadionu šli Chomutovští do vedení v osmé minutě a utkání pak měli po celou dobu pod kontrolou. Konečné skóre se zastavilo na poměru branek 8:3 ve prospěch hostujících Pirátů. Erik Mežnar vstřelil ve čtvrtém zápase za Chomutov svou čtvrtou branku, dva góly zaznamenal Robert Bártek.

HC ROUDNICE NAD LABEM – PIRÁTI CHOMUTOV 3:8 (0:2, 0:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 41. Kuchař, 42. Čichovský (Kašička), 54. Kubica (TS) – 8. Černý (Kůs), 15. Mežnar (Huňady), 21. Freiberg (Kůs, Kuncl), 22. Jaroš (D. Šilar), 23. Huňady (Mála, Novák), 45. Bártek (Mežnar, Huňady), 51. Bártek (Josef Rindoš, Mála), 52. Mála (Huňady, Hanuljak).
Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1 Střely na branku: 33:58.

Roudnice
1. místo (57 bodů)pozice4. místo (25 bodů)
214:49skóre96:105
19-0-0-0bilance7-2-0-9

Piráti v souboji s druhým týmem tabulky ovládli třetí třetinu, Roudnice padla v Kadani

Chomutovští byli v celém utkání v Lounech lepším týmem, ale dvě třetiny se proti výbornému domácímu brankáři tolik neprosazovali. Teprve ve třetí třetině se podařilo kouzlo zlomit a devíti brankami dokonat debakl 12:1. V zápase nastoupil proti předchozímu úplně jiný tým a byl znát návrat hráčů z druholigového Děčína, kde strávili skoro dva měsíce na hostování. Jednoznačně nejlépe se mač v Lounech povedl kanonýrovi Romanu Chloubovi, který k pěti brankám přidal navrch ještě dvě asistence.

Po škobrtnutí s Lovosicemi, kde Roudnice vyhrála až po nájezdech, vyrazili svěřenci Milana Tomana k důležité dohrávce do Kadaně. Domácí díky čtyřem gólům opanovali úvodní třetinu, což určilo ráz celého střetnutí. Roudnice zkorigovala jediným gólem až za stavu 0:6 ze svého pohledu. Vzhledem k řadě kontumací mají nyní Kadaňští a Roudničtí stejně bodů, takže se o postup do semifinále poperou v přímé bitvě v závěrečné dohrávce.

HC SLOVAN LOUNY – PIRÁTI CHOMUTOV 1:12 (1:2, 0:1, 0:9)

Branky a nahrávky: 11. Szakal (Rais) – 3. Chlouba (Kůs), 14. F. Döring (Kůs, Chlouba), 37. Chlouba (Kůs, Janda), 41. Kostourek (Cestr), 42. Řezníček (F. Döring, Kostourek), 43. Dominik Badinka (Šugár), 44. Chlouba (Cestr, Chrpa), 47. Chlouba (Cestr, Chrpa), 48. Řezníček (Cestr), 53. Chlouba (Žižka), 54. Kostourek (Chrpa), 60. Žižka (Chlouba, Kůs).
Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 51:33.

Sestava Pirátů: Hanuljak (47. Tuček) – Janda, Žižka, F. Döring, Cestr, Hynek, Dominik Badinka – Šugár, Kůs, Chlouba – Chrpa, Vostiňák, Huňady – Daniel Badinka, Řezníček, Kostourek.

SK KADAŇ – HC ROUDNICE NAD LABEM 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Nguyen (Hrdlička, Krpenský), 12. Holan (Hrdlička, Krpenský), 18. Holan (Hradecký), 19. Hrdlička (Krpenský), 24. Hradecký (Hrdlička, Strunz), 25. Stoklásek (Hradecký), 49. Stoklásek (Hradecký) – 48. Lauko (Dobrov).
Vyloučení: 5:7.  Bez využití: 0:0.

Sestava Roudnice: Sluka – Urych, Kolenatý, Toman, Vaněk, Hlavička, Kašička, Štosek – Vacek, Mynařík, Vojtěch, Lauko, Kalla, Dobrov, Matuška, Špaldoň, Purma.

Roman Chlouba se po návratu z hostování vrátil do čela kanadského bodování ligy

Po pětigólovém galapředstavení v Lounech se Pirát s číslem 71 opět vrátil do čela produktivity soutěže, kdy v pouhých jedenácti zápasech nasbíral neuvěřitelných 52 bodů za 29 branek a 23 přesných přihrávek. Nejproduktivnějším obráncem zůstává Miroslav Kuncl se čtyřiadvaceti body ve čtrnácti zápasech. Tradičně se Chomutovští mohou spolehnout na maskovaného muže s číslem 72 na dresu Miroslava Hanuljaka.