Aktuální zprávy

Piráti ztratili dlouholeté členy organizace, Petr Švehla a Radek Šíp budou pracovat v jiném klubu

Napsal 26.05.2020 Klub
C h o m u t o v - Několik let neodmyslitelně patřili k chomutovskému klubu – Petr Švehla jako kondiční trenér A-týmu a Radek Šíp v posledních letech jako vedoucí sportovních tříd a trenér dvou žákovských mužstev. V tuto chvíli je jejich éra u Pirátů minulostí, oba budou pracovat v jiném klubu.

„Samozřejmě nás mrzí, že přicházíme o odborníky na svou práci a dlouholeté členy organizace. Chápeme, že chtěli mít co nejdříve jistotu, kterou jsme v některých bodech nemohli nabídnout hned. Petr Švehla i Radek Šíp odvedli spoustu kvalitní práce, za kterou jim oběma chceme poděkovat,“ uvádí Ing. Adam Zwettler. „Věřím, že v budoucnu se naše cesty zase mohou spojit a přeji oběma, ať se jim v novém působišti daří,“ doplňuje ještě.

Někdejší zápasnický reprezentant Petr Švehla se sice narodil v Hodoníně, ale od roku 2009 se staral o kondici, obratnost, sílu a další důležité složky výkonu chomutovských hokejistů. Pod vrcholky Krušných hor se totiž mistr Evropy 2001, majitel bronzu z evropského (2004) i světového (2005) šampionátu a účastník olympijských her 2000 i 2004 usadil.

Petr Švehla se přímo na střídačce raduje z postupu do extraligového semifinále na jaře 2017

Byl to právě on, kdo před sezónou 2016/2017 i během ní pracoval s hráči tak, že zvládli bez vážnějších kondičních výpadků nejčastěji nastavovanou sérii extraligového  play-off ve čtvrtfinále s Třincem po senzační otočce v pětizápasovém předkole s Mladou Boleslaví. V posledních letech pak pomáhal s letní přípravou na suchu i bývalým Pirátům, kteří podepsali smlouvy s kluby NHL. Nyní bude připravovat hokejisty Litvínova.

Radek Šíp přišel do Chomutova ještě jako aktivní hráč v létě 1999 a bílomodrý dres oblékal dlouhých devět sezón, přičemž v pěti z nich byl kapitánem. Zažil tak například i baráž s karlovarskou Energií na jaře 2001. V letech 2008 až 2011 sice nastupoval za Kadaň a Klášterec nad Ohří, což však byly tehdy partnerské kluby Pirátů, takže byl i nadále součástí organizace.

Hned od sezóny 2011/2012 začal trénovat v Chomutově mládež na úrovni dnešní akademie. V sezóně 2014/2015 byl premiérově hlavním koučem jedné z kategorií a hned z toho byl bronz s mladším dorostem na závěrečném turnaji v Hradci Králové. Také duchcovský rodák nyní Piráty opouští – po 21 letech jako 21. nejlepší střelec klubové historie.