This text will be replaced


Preview k zápasu

Piráti vyzvou ve druhém domácím střetnutí přípravy vicemistra z Liberce

Napsala 02.08.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti po cenném skalpu Jekatěrinburgu nastoupí k druhému přípravnému utkání před nadcházejícím ročníkem Tipsport extraligy. Soupeřem bude svěřencům Vladimíra Růžičky z minulých dvou sezón velmi známý Liberec, který přijede do SD ARÉNY s porážkou od pražské Sparty. Střetnutí je naplánované na čtvrtek 3. srpna od 17 hodin a 30 minut.

Liberečtí v minulé sezóně skončili po základní části se 103 body na vrcholu tabulky Tipsport extraligy a šli si za obhajobou titulu. Ve čtvrtfinále play-off porazili Plzeň, která postoupila z předkola po zdolání Vítkovic, 4:2 na zápasy a postoupili do semifinále. Před branami finále se střetli s překvapením vyřazovacích bojů. S Piráty svedli v šesti zápasech vyrovnanou bitvu, jež skočila lépe pro Bílé Tygry, kteří ve finále podlehli 0:4 suverénnímu Brnu.

  PŘÍCHODY:
  Ladislav Šmíd (Calgary Flames, NHL)
  Lukáš Jašek (HC Oceláři Třinec)
  Aleš Stezka (Chicago Stell, USHL)
  Martin Bakoš (Rudá Hvězda Kunlun, KHL)

  ODCHODY:
  Radim Šimek (San Jose Sharks, NHL)
  Ondřej Vitásek (Örebro HK, SWE)
  Jakub Valský (BK Mladá Boleslav)
  Branko Radivojevič (HC Dukla Trenčín, SVK)
  Ján Lašák (neznámo)

Piráti začali přátelská utkání proti zvučnému soupeři z KHL, kterým byl ruský Jekatěrinburg. Brankové konto otevřel ve dvanácté minutě Francis Paré po pohledné přesilovkové akci. Vyrovnání přišlo z hole Vojtěcha Tomečka, na kterého ale rychle odpověděl Stanislav Jegoršev.

Na začátku druhého dějství se prosadil Rok Tičar a zvýšil vedení ruského týmu, Piráti však ještě do poloviny zápasu srovnali na 3:3 díky přesilovkovým trefám Vladimíra Růžičky, jenž se prosadil ve výhodě pět na tři, a Juraje Valacha. Po bezbrankové třetí třetině se duel posunul do prodloužení, které ukončil osmnáct vteřin před koncem Vojtěch Tomeček.

Branky a nahrávky: 16. Tomeček (Růžička), 24. Růžička, 29. Valach (Růžička), 65. Tomeček (Grman, Lauko) – 12. Paré (Beck, Garejev), 17. Jegoršev (Milovzorov, Kučerjavenko), 22. Tičar (Beck).
Statistiky – vyloučení: 8:10, využití: 2:2, střely na branku: 31:21.

Sestava Pirátů: Laco (Král) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Kadeřávek, Grman – Tomica, Huml, Havel – Sklenář, Růžička, Tomeček – Koblasa, Rob, Hlava – Poletín, Lauko, Šťovíček.

Liberečtí se v úvodním přátelském utkání střetli s pražskou Spartou, kterou přivítali na vlastním ledě. Bílí Tygři do zápasu dobře vstoupili, jelikož si do čtrnácté minuty vypracovali dvoubrankový náskok po přesných pokusech Lukáše Krenželoka a Michala Plutnara.

V prostřední části snížil Dominik Uher, na kterého přibližně o deset minut později navázal Robert Říčka. Vedení na liberecké hole vrátil Ladislav Šmíd, jenž vymetl horní část sparťanské brány. Branka Jiřího Smejkala z 52. minuty poslala duel do prodloužení, které rozhodl už po 55 vteřinách Jiří Černoch z přečíslení dva na jednoho.

Branky a nahrávky: 6. Krenželok, 14. Plutnar (Jelínek, Lakatoš), 48. Šmíd (Dlouhý, Stránský) – 33. Uher (Kalina, Černoch), 44. Říčka (Reichenberg), 52. Smejkal (Jandus T.), 61. Černoch (Dvořák).
Statistiky – vyloučení: 5:3, využití: 0:1.

Sestava Liberce: Will (Stezka) – Derner, Jánošík, Šmíd, Plutnar, Kolmann, Pyrochta, Havlín – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Bližňák, Bartovič – Dlouhý, Vantuch, Stránský.

Top foto: Jiří Princ (www.hcbilitygri.cz)