Piráti vyzkouší tvrdost perníku, Chomutov míří bojovat do Pardubic

Napsal 16.11.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Dva zápasy má za sebou na chomutovské lavičce Josef Turek. Podaří se mu na potřetí přivézt ze soupeřova ledu tři body. Před Piráty stojí velká výzva, jelikož jejich dalším soupeřem je tým z HC ČSOB pojišťovna Pardubice. Několikanásobný mistr ligy se nehodlá vzdát a Piráti ze sebe tedy musí dostat to nejlepší. Utkání začíná v neděli v pardubické ČEZ aréně netradičně již v 15:00.

Pardubičtí hokejisté se na domácí utkání jistě pořádně připraví. Domácí tým okupuje s 27 body devátou příčku. Stejně bodů má ovšem i desátý Liberec.

Pardubice v posledních zápasech

Pardubice zatím neprožívají nejlepší sezónu. O všem napověděl již první zápas v sezóně, který Pardubičtí prohráli s Kometou Brno v prodloužení. Po menším herním vzchopení se a sérii několika vyhraných zápasů ovšem přišla horká sprcha. Z posledních devíti zápasů se pardubickým hokejistům podařilo vyhrát jediný. Nejhorší pro ně byl konec října, kdy se nepodařilo vyhrát celých pět zápasů v řadě.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
9. Pardubice 20 6 2 5 7 55:55 27
14. Chomutov 20 3 0 6 11 44:73 15

Poslední výhra pardubického hokeje se tak datuje k prvnímu listopadovému dni, kdy se podařilo porazit Rytíře Kladno v poměru 4:1. Jenže poté přišla opět série tří prohraných zápasů v řadě. Se Zlínem, s Vítkovicemi a naposledy v pátek s Hradcem Králové. Toto malé derby však rozhodly až samostatné nájezdy, když po základní hrací době svítilo na světelné tabuli skóre 1:1.

Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se naposledy střetly 1. října v chomutovské SD ARÉNĚ. Úspěšnější tehdy byly hostující Pardubice, které vyhrály 2:5.

O vítězi zápasy v podstatě rozhodla první třetina a to i přes to, že již v první minutě se podařilo chomutovským Pirátům skórovat. V úvodní přesilové hře se prosadil domácí kapitán Ľuboš Bartečko. Poté ovšem přišli na řadu Pardubičtí. Necelé dvě minuty po jejich gólu se prosadil Radoslav Tybor a bylo vyrovnáno. Pardubice po gólu ožily a snažily se strhnout vedení na svou stranu. To se jim povedlo během přesilové hry, kdy se prosadil Jiří Cetkovský. Do konce třetiny přidal jednu branku ještě Lukáš Radil.

Druhá třetina byla vyrovnanější. Avšak i zde šli do vedení Pardubice, když se trefil Radek Číp. Za Chomutov poté snižoval Jaroslav Svoboda. V závěru zápasu ovšem Pardubice znovu odskočili na tříbrankový rozdíl. Poslední branku zápasu přidal Robert Kousal.

Tomáš Divíšek
V pardubickém dresu se mihl i chomutovský tahoun Tomáš Divíšek

Loňská setkání

V extraligové premiéře Pirátů se týmy setkaly klasiky čtyřikrát. První zápas, hned druhý v sezóně, se podařilo vyhrát Pirátům. Rozhodovali samostatné nájezdy a v nich byli úspěšnější právě chomutovští hráči.

Druhý zápas se hrál v Chomutově a úspěšnější byli opět hosté. Tentokrát však z Pardubic. Přestože Piráti vedli o 2:0, dokázali perníkaři otočit skóre a vyhrát 2:5. Pardubický tým tehdy táhly hvězdy z NHL Aleš Hemský a David Krejčí. Záda jim v obraně ještě jistil detroitský Jakub Kindl.

Začátkem prosince se týmy střetly potřetí a konečně se radoval domácí tým. Pardubice vyhráli jasně 5:0. Hattrickem se blýskl David Krejčí, který se zde stále ještě rozehrával před jeho skvělou sezónou v NHL, za kterou obdržel ocenění Zlatá Hokejka.

Poslední zápas na chomutovské půdě byl šťastnějším pro Piráty. Vyhráli 4:3 a srovnali tak skóre s Pardubicemi. Chomutovský útok tehdy táhl především tříbodový Štěpán Hřebejk.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC ČSOB pojišťovna Pardubice
David Hruška (9+8)Nejproduktivnější hráčTomáš Zohorna (6+9)
David Hruška - 9 gólůNejlepší střelecPetr Sýkora – 9 gólů
Hruška, Bartečko, Divíšek – 8 asistencíNejlepší nahrávačZohorna, Kousal – 9 asistencí
Mrázek (2+2), Malec a Pulpán (1+3)Neproduktivnější obránceVáclav Benák (4+7)
Jaroslav Svoboda – 37 trestných minutNejtrestanější hráčRobert Kousal – 46 trestných minut

O zápase…

Piráty nečeká lehké utkání, ale Pardubice nejsou v nejlepší herní pohodě a loni s nimi měli vyrovnanou bilanci. Duel Začíná na státní svátek v neděli 17. Listopadu, tentokrát však již v 15:00. Pokud nemáte cestu do Pardubic, můžete sledovat onlajn přenos na serveru onlajny.com