Aktuální zprávy

Piráti vyráží do lázeňského města, kde se střetnou s karlovarskou Energií

Napsal 19.11.2012 Petr Horčička
Třiadvacátým kolem pokračuje nejvyšší česká hokejová soutěž. Piráti zajíždějí do Karlových Varů, se kterými se střetnou již v úterý, dvacátého listopadu. Poslední střetnutí mezi těmito týmy bylo v desátém kole a vyhráli ho Piráti v poměru 5:4, když pátou branku přidali v prodloužení.

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou statutárním městem, ležícím v západních Čechách. Počet obyvatel ve městě se pohybuje kolem 50 tisíc. Jsou významným lázeňským střediskem se známým sklářským a potravinářským průmyslem. Ve městě se nachází divadlo a množství kinosálů, ve kterých se každoročně koná významný filmový festival, kde se také uděluje každoročně velká cena - "Křišťálový glóbus" a několik dalších hlavních cen. Dějiny karlovarského hokeje se píší od roku 1932, kdy byl několika nadšenci založen klub SK Slavia Karlovy Vary. Domácí arénou tohoto týmu byl malý rybníček, lidově nazýván Malé Versailles. V roce 1948 byla v Karlových Varech vybudována umělá ledová plocha, čímž se úroveň hokeje znatelně zvýšila. Během několika málo let patřil karlovarský hokej mezi českou špičku. Od roku 1997 jsou pravidelným účastníkem nejvyšší české hokejové soutěže.

Polák nyní působí v karlovarském dresu

Nejproduktivnějším bekem karlovarské obrany je David Nosek, který si připsal 15 kanadských bodů (5+10). V útoku vládne dvojice s 22 body. Jsou jimi Lukáš Pech (5+21) a Petr Kumstát (11+11), který je spolu s Martinem Zaťovičem nejlepším střelcem karlovarského týmu.

Karlovarskou svatyni střeží dvojice brankářů. Tomáš Závorka odchytal 9 zápasů s úspěšností 92,21 %. Lukáš Mensator pak zápasů 16 s úspěšností nepřesahující 90 %.

Karlovarský dres díky výluce v NHL obléká kanaďan Andrew MacDonald z New Yorku Islanders. Diskutovalo se také o příchodu rodáka z Karlových Varů a českého reprezentačního brankáře Tomáše Vokouna. Nad jeho příchodem ale stále visí otazník. Hlavním trenérem je Richard Žemlička, který nedávno skončil v pražské Spartě a vystřídal tak trenéra Vladimíra Kýhose.

Tabulka po 22. kole

Piráti si stále drží devátou příčku s jednobodovou ztrátou na osmé Pardubice, když ve dvaadvaceti zápasech posbírali osmadvacet bodů. Na deváté pozici má stejně bodů budějovický Mountfield a na desáté příčce i Vítkovice, na které mají čtyři body ztrátu právě Karlovarští, kteří posbírali čtyřiadvacet bodů a mají tak tříbodový náskok na poslední Liberec.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
9. Chomutov 22 4 7 3 11 59:67 28
12. Karlovy Vary 22 6 1 4 11 54:76 24

Poslední vzájemný zápas

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 5:4 (po prodloužení)

Diváci, kteří zavítali na zápas mezi Piráty Chomutov a HC Energie Karlovy Vary, viděli velmi napjaté utkání. Ačkoliv domácí vedli, hosté dokázali otočit a vedli již 4:2. V posledních minutách poslední třetiny ale Piráti zabrali a dvěma slepenými góly dokázali vyrovnat. O výhře modrobílých rozhodl pohotovu ranou Michael Frolík.

Branky a nahrávky: 9. Rutta (Lušňák), 35. Lučka (Hromas, Duda), 57. Hřebejk (Kraft), 58. Hruška (Duda, Frolík), 63. Frolík (Lušňák, Pulpán) - 17. Skladaný (Kloz), 23. Vachovec (Látal), 32. Zaťovič (Pech), 36. Kumstát (Kloz). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 048. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4. Hráč utkání: Jan Rutta - Vojtěch Kloz.

Piráti Chomutov: Kostúr - Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Lučka, Macháček, Rutta - Hřebejk, Kraft, Frolík - Procházka, Duda, Hruška - Hromas, Sikora, Důras - Hafenrichter, Zálešák, Lušňák.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Kohn, Nosek, Klíma, Skladaný, Košťál, Gründling, Kloz - Vachovec, Gřegořek, Látal - Zaťovič, Pech, Gulaši - Skuhravý, Kumstát, Prošek - Doležal, Rohan, Zucker – Pohl.

„Nehráli jsme hokej, který jsme chtěli hrát. Trvalo nám strašně dlouho, než jsme se k němu vrátili. V závěru jsme chtěli utkání zremizovat a to se nám povedlo. Druhý bod, který jsme zvedli z ledu, byl hodně těžký, ale je zasloužený,“ hodnotil zápas domácí trenér Doležal.

Posledních 5 vzájemných duelů

07.10.2012 ELH - 10. kolo Piráti - Energie 5:4 (po prodl.)
09.08.2012 Přípravný zápas Energie - Piráti 4:2
23.08.2011 Přípravný zápas Energie - Piráti 8:1
04.08.2011 Přípravný zápas Piráti - Energie 4:2
17.08.2010 Tipsport Cup Energie - Piráti 3:6

Poslední zápasy

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 2:1 (po samostatných nájezdech)

Poprvé dokázali energetici v sezoně 2012/13 dovést do vítězného konce zápas, který skončil po šedesáti minutách hry nerozhodně. Oba týmy odehrály upracovaný zápas, který nakonec v samostatných nájezdech urval pro domácí barvy skvělou kličkou Petr Pohl. Energie si tak připisuje důležité dva body a ztrátu na svého pátečního soka stáhla na jeden bod.

Branky a nahrávky: 54. Pech (Zaťovič, Kumstát), rozhodující nájezd Pohl - 39. Ujčík (Klimek). Rozhodčí: Hodek, Svoboda - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 3049. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Hráč utkání: Tomáš Závorka - Filip Šindelář.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – D. Nosek, J. Drtina, Kloz, Grman, MacDonald, Gulaši, J. Látal, Gründling – Kumstát, Pech, Zaťovič – J. Doležal ml., Pohl, V. Polák – T. Káňa, Skladaný, Skuhravý – Heřman, Košťál, Zucker.

HC Vítkovice Steel: Šindelář - R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Voráček, L. Kovář, Sedlák - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Szturc, Kolouch, Šedivý.

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 2:3 (po samostatných nájezdech)

22. kolo Tipsport Extraligy přineslo utkání mezi Piráty Chomutov a HC Škoda Plzeň. Ačkoliv se hosté ujali v první třetině vedení 1:0, domácí dokázali odpovědět na konci druhé třetiny a po brankách Treille a Hrušky otočili skóre. Ve třetí třetině dokázali ale hosté vyrovnat a utkání nakonec dospělo až k samostatným nájezdům. V těch byl jako jediný úspěšný Kratěna, který tak připsal Plzni druhý bod.

Branky a nahrávky: 38. Treille (Duda), 40. Hruška (Kraft, Palin) - 12. Pletka (Gulaš, Vlasák), 42. Kratěna (Růžička, Johnson), 65. Kratěna. Rozhodčí: Turčan, Souček - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4915. Střely na branku: 33:48. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Hráč utkání: Yorick Treille - Milan Gulaš.

Piráti Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Macháček, Rutta - Lušňák, Frolík, Chimera - Hruška, Kraft, Hřebejk – Treille, Duda, Důras – Ton, Sikora, Hromas.

HC Škoda Plzeň: Rask - St.Pierre, Růžička, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Slavík - Vlasák, Straka, Gulaš - Johnson, Kovář, Kratěna - Pletka, Kašpařík, Dvořák - Lev, Havlíček, Hollweg – Schleiss.

Zápas se odehraje v úterý, dvacátého listopadu.Úvodní buly v karlovarské aréně je naplánováno na osmnáctou hodinu. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport nebo na internetovém serveru www.onlajny.com