Piráti vstupují do nové sezóny! Jako první vyzvou Stadion Litoměřice

Napsal 09.09.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Dne 8. září začala první hokejová liga, do které Piráti vstupují až o dva dny později. Ve druhém kole přivítají na svém ledě Stadion Litoměřice. Vstoupí svěřenci Břetislava Kopřivy do nového ročníku vítězně nebo překvapí jejich soupeř? Odpověď na tuto otázku začneme odtajňovat ve středu 10. září od 17 hodin 30 minut.

Stadion Litoměřice

Jestřábi Prostějov - Stadion Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté. Ve třetí minutě poslal Hanáky do vedení René Kajaba, jenž dorážkou překonal brankáře - 1:0. Na vyrovnání čekaly Litoměřice až do devětatřicáté minuty, kdy se prosadil Martin Procházka - 1:1. V sedmačtyřicáté minutě rozehráli pěknou kombinaci Krstev s Kallou, kterou zakončil Vítězslav Bílek - 1:2. O šest minut později se prosadil Adam Chlapík, jehož zakončení zamířilo těsně pod horní tyč - 1:3. V devětapadesáté minutě upravil stav utkání Jaroslav Kalla 1:4.

Stadion Litoměřice: Král – D. Bílek, Krstev, Plašil, Míka, Mikliš, Šulc, Kolář, Špelda, Rys, Kalla, V. Bílek, Novák, Chlapík, Ondráček, Procházka, Schwamberger, Dvořáček, T. Doležal, Antončík, Z. Doležal.

Martin Procházka

Už od přípravy táhne Litoměřice hlavně duo Vítězslav Bílek - Jaroslav Kalla, kteří do Stadionu přišli před letošní sezónou. V brance se možná trochu překvapivě objevuje nadějný mladík Tomáš Král, jenž poslal na lavici náhradníku matadora a předpokládanou jedničku Petra Přikryla.

Po loňské nevydařené sezóně opustil kádr Chomutova třiatřicetiletý Angel Krstev, který sezónu 2014/2015 začne v Litoměřicích, kde zkušený obránce již působil.

Dalším zajímavým jménem v kádru prvního soupeřem je Martin Procházka. Dvacetiletý mladík odehrál posledním mistrovství světa hráčů do dvaceti let, kde nastupovala také chomutovská dvojice O. Kaše - Kämpf. Rodák z Roudnice nad Labem odehrál na šampionátu pět utkání, ve kterých vsítil dvě branky a přidal tři asistence. Pražská Sparta poslala svůj klenot na hostování do Litoměřic a čas ukáže, zda se Martin Procházka probojuje do extraligového kádru.

Aktuální soupiska

Brankáři: Petr Přikryl, Tomáš Král, Martin Michajlov.

Obránci: Dominik Bílek, Jakub Kolář,Angel Krstev, Dominik Málek, Radek Míka, Ondřej Mikliš, Karel Plášil, Lukáš Špelda, Jakub Šulc.

Útočníci: Šimon Antončík, Vítězslav Bílek, Jiří Brandejský, Tomáš Doležal, Zdeněk Doležal, David Dvořáček, Adam Chlapík, Jaroslav Kalla, Martin Novák, Martin Ondráček, Martin Procházka, Jiří Rys, Daniel Schwamberger, David Švagovský.

O zápase ...

Piráti chtějí vstoupit do nové sezóny vítězně a potěšit tak své fanoušky třemi body. Litoměřice si ale na svého soupeře brousí zuby a domácím nedarují nic zadarmo. Pikantní duel bude prožívat Angel Krstev, jenž se poprvé od ukončení svého angažmá objeví v SD ARÉNĚ. Utkání startuje dne 10. září od 17 hodin 30 minut. Pokud nedorazíte přímo do hlediště chomutovské arény, můžete utkání sledovat na tradičním portálu www.onlajny.com, kde se dozvíte vše podstatné o průběhu utkání.