Piráti vstoupí do extraligy derby, na chomutovský led přijede Energie

Napsala 08.09.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v prvním kole Tipsport extraligy střetnou s karlovarskou Energií, s kterou mají z minulé sezóny velmi příznivou bilanci. Ze šesti zápasů včetně přípravy Chomutovští prohráli pouze první extraligový. V posledním vzájemném utkání nastoupili Piráti v mladé sestavě a prohráli o čtyři branky. Úvodní duel na ledě SD ARÉNY proběhne 9. září 2016 od 17 hodin a 30 minut.

Příprava Karlových Varů na sezónu 2016/2017

Karlovy Vary vstoupily do přípravy proti prvoligovým družstvům. Dvakrát nastoupily proti Kladnu, s kterým jednou vyhrály 5:2 a poté padly v nájezdech 3:4, se Slavií prohráli stejným rozdílem jako první zápas proti Rytířům. Poté přivítaly soka z loňské baráže. Na domácím ledě porazily Litvínov 4:1.

Od 15. do 18. srpna se Energie zúčastnila turnaje v Jihlavě, na kterém skončila druhá. V rámci Dukla Cupu se Vary střetly s Jihlavou, Novgorodem a Olomoucí. Poté přišel druhý zápas proti Litvínovu, ve kterém uspěli Západočeši 3:2. Po přípravném zápase s mladou sestavou Pirátů, Karlovy Vary podstoupily generálku se Slavií, s kterou prohrály na domácím ledě 2:3.

Piráti se radují po jednom ze dvou gólů, které vstřelili v Karlových Varech

HC Karlovy Vary vs. Piráti Chomutov

Piráti nevstoupili do zápasu dobře, již po první třetině prohrávali 0:4. Ve třinácté minutě se prosadili Václav Skuhravý a David Gríger. Dvě slepené branky znamenala i devatenáctá minuta, kdy skórovali Jakub Flek a Michal Vachovec. Druhá třetina přes několik šancí na obou stranách žádný gól nepřinesla.

Ve 49. minutě se opět prosadil Jakub Flek, který zvyšoval už na 5:0. O čtyři minuty později se poprvé prosadili Piráti. Druhou branku v přípravě vstřelil Jakub Chrpa z bezprostřední blízkosti. Pět minut před koncem zápasu využil další přesilovku Tomáš Rachůnek. Odpověděl Radek Veselý, který úspěšně zakončil a uzavřel skóre celého zápasu - 6:2.

HC Energie Karlovy Vary vs. HC Slavia Praha

Do posledního přípravného zápasu vstoupili lépe domácí. Ve 14. minutě Vladimír Sičák napálil kotouč na modré, který se poté odrazil od zadního mantinelu před bránu, odkud ho dorazil Radim Matuš. Rychlá odpověď přišla z hole Zdeňka Kubici, jenž překonal Davida Honzíka bekhendovou střelou.

V polovině zápasu poslal zpět do vedení domácí Jakub Flek střelou z mezikruží. Ve stejné minutě vyrovnal na 2:2 David Šafránek. Rozhodnutí zápasu přišlo v pětapadesáté minutě. Tomáš Jelínek využil závaru před bránou, dorazil kotouč za brankovou čáru a uzavřel střelecký účet zápasu - 2:3.

Změny v kádru Energie

Příchody: Tomáš Dujsík (Kometa Brno, hostování), Petr Šidlík (Piráti Chomutov), Denis Kindl (Rytíři Kladno), Petr Stloukal (Nitra, Slovensko), Radim Matuš (Oceláři Třinec, hostování), Jan Tlačil a Andrej Potajčuk (trenéři).
Odchody: Karel Mlejnek (trenér, Bílí Tygři Liberec), Michal Gulaši (Kometa Brno), Marcel Haščák (Kometa Brno), Petr Koblasa (Piráti Chomutov), Rostislav Marosz (Oceláři Třinec), Martin Bartek (neznámo), Vladislav Habal (Košice, Slovensko), Radim Bičánek (neznámo), Jekabs Redlihs (Dinamo Riga, Lotyšsko), Rudolf Huna (neznámo), Jaroslav Kůs (SK Kadaň/Piráti Chomutov) a Radim Hruška (Košice, Slovensko).

Sestava Energie, ve které nastoupila proti Slavii

David Honzík – Vladimír Sičák, Tomáš Dujsík, Tomáš Harant, Martin Rohan, Tomáš Dvořák, Václav Benák, Petr Šidlík, Marek Baránek – Michal Vachovec, Radim Matúš, Petr Stloukal – Tomáš Rohan, Václav Skuhravý, VojtěchTomeček – Martin Kohout, Denis Kindl, Sebastian Gorčík – Tomáš Harkabus, David Gríger, Jakub Flek.