Piráti se střetnou s posledním týmem tabulky, odjedou do Karlových Varů

Napsala 17.02.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 46. kole Tipsport extraligy střetnou s karlovarskou Energií. Aktuálně poslední tým tabulky bojující o co nejlepší výchozí pozici do play-out má v zádech vydřené dvoubodové vítězství na ledě mladoboleslavských Bruslařů. Také Piráti si v prvním zápase po reprezentační přestávce připsali cenné body. Na domácím ledě porazili Olomouc a navýšili náskok nad devátým Třincem na šest bodů. Úvodní buly v KV Areně padne na led v pátek 19. února v 18 hodin.

Piráti Chomutov vs. HC Energie Karlovy Vary - 2:1

Chomutovští se v rámci sedmého kola Tipsport extraligy střetli s karlovarskou Energií... Piráti nevstoupili do zápasu dobře. Potom, co před bránou uhasili šanci Dudy, nevyužili několik nadějných příležitostí včetně dvou přesilovek v krátkém sledu za sebou. V dalším průběhu hry Piráti darovali Varům devětapadesát vteřin dlouhou početní výhodu pět na tři, kterou Radek Duda z pravého kruhu využil. Výhru pečetil dvacet pět vteřin před koncem Marcel Haščák, jenž trefil opuštěnou klec a uzavřel zápas na konečných 0:2.

Piráti ke druhému vzájemnému zápasu odjeli do nedalekých Karlových Varů... Oba týmy byly zpočátku dost opatrné, to se změnilo až v patnácté minutě, kdy Vladimír Růžička mladší usměrnil střílenou přihrávku Vondrky až za Závorku. V druhé části Vary ubránily oslabení a následně Radim Bičánek vyrovnal. O chvilku později Piráti po Závorkově chybě opět vedli. Opuštěný puk do branky usměrnil Roman Chlouba.

Na začátku třetího dějství Kůs předvedl skvělou akci ve středním pásmu, když jednoduchou přihrávkou uvolnil Petra Koblasu, který z křídla vypálil přímo pod víko. Na druhý karlovarský gól odpověděl Roman Červenka, jenž využil darovaného kotouče. V samém závěru Vary nevyužily ani hru bez brankáře podpořenou přesilovou hrou. Utkání rozhodl Roman Červenka, když ukončil zápas střelou od poloviny do prázdné branky - 2:4.

Roman Červenka si celkově v letošní sezóně proti Karlovým Varům připsal pět kanadských bodů za dva vstřelené góly a tři asistence

Druhý domácí zápas rozhodl Roman Červenka třemi asistencemi... Piráti byli v počátku zápasu aktivnější, ale to vedlo pouze k nastřelené tyči. V polovině druhé periody si hosté vytvořili značný tlak, který nevyužili. Právě naopak, skóre otevřel Brett Skinner ve 36. minutě. Do konce periody navýšil vedení Jan Rutta, jenž si najel mezi kruhy a ranou z první prostřelil brankáře hostů.

Ve třetí periodě jeden z chomutovských obránců napřáhl na modré a trefil clonícího Sičáka, který už poté do zápasu nezasáhl. V pětapadesáté minutě Tomáš Rachůnek ujel po pravé straně kluziště a zakončil mezi Čechovy betony. V čase 59:59 pečetil výhru domácích Vladimír Růžička mladší - 3:1.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary
8. místo
67 bodů
POZICE14. místo
44 bodů
111:129SKÓRE 98:148
480 minutTRESTNÉ MINUTY577 minut

Piráti přestříleli Olomouc, Vary vybojovaly dva body v Boleslavi

Chomutovští na začátku druhé periody rychle prohrávali, ale ještě rychleji vývoj otočili... První bezbranková třetina přinesla několik šancí na obou stranách. Nejprve Račuk nestihl doklepnou kotouč do odkryté brány, poté Dušek nezvládl přihrát v situaci dva na jedno. Na druhé straně kluziště byl na puku Herman, před kterým zívala úplně prázdná brána, ale olomoucký útočník ve vyložené šanci přestřelil.

Vysoké tempo druhé třetiny začalo už dvaadvacet vteřin po úvodním buly, kdy Dávid Buc otřel svou střelu o tyč Kristanovy brány. Krátce na to Piráti otočili vývoj utkání. Nejprve se z dorážky prosadil David Květoň, poté z podobné pozice doklepl kotouč do sítě Tomáš Pospíšil. Do konce periody padly ještě dva góly. Ve 30. minutě Peter Húževka vyrovnal. Odpověď našel Jakub Sklenář, jenž skóroval opět z dorážky.

Třetí třetinu už ovládli domácí. Hned v úvodu Valach vyslal Davida Kämpfa do brejku, kterého chomutovský odchovanec využil. O tři minuty později vstřelil pátý gól Roman Červenka, když od vlastní obranné modré ujel olomoucké obraně a v situaci dva na jednoho prostřelil olomouckého brankáře. Zbytek utkání si Piráti pohlídali a získali tři cenné body - 5:2.

Energie celý zápas prohrávala, přesto v závěru získala dva body... Mladá Boleslav šla na domácím ledě rychle do dvoubrankového vedení. V osmé minutě se z dorážky prosadil Radan Lenc, jenž byl brzo následován. Druhý gól vstřelil Tomáš Hyka, který ujel karlovarské obraně, rozhýbal si Závorku a pohodlně zakončil. Kontaktní branku vstřelil Marcel Haščák až na začátku druhé třetiny, kdy využil chybné rozehrávky domácích a střelou zápěstím překonal Ritticha.

O tři minuty později Boleslav opět odskočila na rozdíl dvou přesně mířených střel. Hykova rána se odrazila zpátky do hry, ke kotouči se dostal Radan Lenc a připsal si druhou trefu v zápase. Rychlou odpověď ještě ve stejné minutě zajistil Michal Vachovec, jenž z mezikruží snížil. Do konce periody padla branka na obou stranách. Ve třicáté první minutě Jakub Klepiš vrátil domácím dvoubrankový náskok, o který na konci třetiny přišli. O třetí karlovarský gól se postaral Marcel Haščák, který si připsal druhý bod v zápase.

Ve třetí periodě už skóroval pouze karlovarský Jakub Svoboda, jenž poslal utkání do prodloužení. Pět minut nastaveného času nerozhodlo, a proto musely přijít na řadu nájezdy. Hned první nájezd proměnil Rudolf Huna, a jelikož se Hyka ani Lenc na mladoboleslavské straně neprosadili, tak si připsal i vítězný gól - 4:5sn.