Piráti se představí potřetí v řadě na domácím ledě, tentokrát vyzvou kazašskou Sarjarku

Napsala 22.08.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti dva týdny trénovali, nyní odehrají již druhý duel ve třech dnech, což simuluje extraligový jízdní řád. První duel proti celku z druhé nejvyšší ruské soutěže vyhráli jasně o tři góly, ve čtvrtek 23. srpna se postaví pro kazašské Karagandě, která je nejexotičtějším soupeřem chomutovské přípravy. Buly bude vhozeno na ledě ROCKNET ARÉNY v 17 hodin a 30 minut.

Příprava Pirátů od začátku do konce

Chomutovští začali netradičně letní přáteláky na ledě v Liberci, kde vynulovali s Alešem Stezkou v brance čínský klub Kunlun Red Star. Doma se postavili proti Jekatěrinburgu, zvučnému soku z Kontinentální hokejové ligy, kterému podlehli 0:5.

S následujícím soupeřem z Ruska, tentokrát z VHL, si Piráti pohodlně poradili 4:1, když vstřelil úvodní domácí gól sezóny Jakub Trefný. První porovnání s extraligovým soupeřem zajistili Bílí Tygři, kteří odešli poraženi v prodloužení.

Nejbližší prověření obstará exotická Karaganda, poté se Chomutovští představí ve dvou derby proti Vervě – 28. srpna v Litvínově a 30. srpna v Chomutově. Generálku obstará utkání 6. září v Liberci s tamními Bílými Tygry.

Sarjarka Karaganda odehraje velkou část přípravy v České republice

Sarjarka začala přáteláky 14. srpna proti Plzni, se kterou prohrála 2:5. Poté se přesunula do Mladé Boleslavi, kde utkání došlo za stavu 2:2 do prodloužení a následných nájezdů, které rozhodl Maxim Kicyn ve prospěch Kazachstánců.

Před střetnutím s Piráty, odehrála Karaganda utkání v Kladně, kde vyhrála těsně 2:1. České soupeře v přípravě Sarjarky uzavře Hradec Králové 24. srpna. Po návratu do své země Karaganda vyzve Torpedo Usť-Kamenogorsk, Dynamo Petrohrad a Metallurg Novokuzněck.

Piráti srovnali tři góly a porazili Liberec v prodloužení

Liberečtí si během první a druhé periody vypracovali zásluhou dvou branek Libora Hudáčka a trefy Lukáše Krenželoka třígólový náskok. Na začátku závěrečného dějství započal stíhací jízdu Martin Šťovíček, který po zásahu Pavla Klhůfka vyrovnal svým druhým gólem na 3:3. Ve třetí minutě nastavení rozhodl o vítězi povedenou ránou Jan Stránský, jenž vstřelil vítězný gól podruhé v řadě.

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 4:3 pp (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 43. Šťovíček (Huml), 45. Klhůfek, 50. Šťovíček (Klhůfek, Huml), 6.3. Stránský (Klhůfek, Vantuch) – 18. Hudáček (Kvapil), 28. Krenželok (Hudáček), 34. Hudáček (Kvapil). Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely na branku: 32:27.

Poslední sestava Pirátů: Lukeš – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Trefný, Blaha, D. Zeman, Seemann – Tomica, Růžička, Stránský – Sklenář, Huml, Skokan – Koblasa, Vantuch, Klhůfek – Šťovíček, Gut, Chlouba – J. Svoboda.

Čtyři debutanti v duelu s Libercem

Jelikož se ke zraněním přidala ještě účast Pirátů na kempu národního týmu, Vladimír Růžička musel sáhnout do juniorky. Hlavní kouč ukázal na obránce Víta Seemanna s Denisem Zemanem a útočníky Jana Svobodu s Michalem Gutem.

Vladimír Růžička: „Mladíci hráli dobře všichni. Byl to první zápas. Je to pro ně něco úplně jiného, než hráli doteď. Myslím, že to zvládli velice dobře. Obránci s námi normálně trénují, protože máme dva zraněné a třetí je na nároďáku. Máme z prvních dvou obranných dvojic tři hráče pryč. Svoboda s námi trénuje. Zranil se nám Adam Dlouhý, tak jsme povolali mladého Guta. Odehrál to velice slušně, takže bych ho chtěl trošku vidět na tréninku a v dalších zápasech.“

Karaganda přetlačila Kladno o jediný gól

Brankové konto zápasu otevřel na ledě Rytířů slovenský střelec ve službách Karagandy Marek Tvrdoň, na něhož odpověděl v šestadvacáté minutě Jakub Strnad. O vítězi rozhodl sedm minut před koncem základní hrací doby Maxim Kicyn, jenž uspěl tváří v tvář kladenskému Cikánkovi.

Saryarka Karaganda – Rytíři Kladno 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Strnad (Jágr) – 15. Tvrdoň (Ziazov), 53. Kicyn (Tvrdoň). Vyloučení: 1:4, navíc Hajný (Kladno) 10 minut. Využití: 0:1. Střely na branku: 37:22.

Poslední sestava Karagandy: Vay – Volobujev, Ibrajbekov, Antonovskij, Šikun, Djukov, Bulatov, Ložkin – Michajlov, Tvrdoň, Sokolov, Rjašencev, Bočkarjov, Rajsov, Meščerjakov, Kicyn, Zjazov, Želněrovskij, Sarvarov, Borisevič, Lomako.