Piráti zdolali Karagandu! Premiérová trefa pro Tomáše Koblížka, dvěma góly v přesilovkách se blýskl Štich

Napsal 23.08.2018 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Chomutovští se v rámci pátého přípravného utkání střetli s kazašským celkem Sarjarka Karaganda. V duelu si Piráti mohli vyzkoušet spoustu přesilovek, hned dvě početní výhody Krušnohorci využili. Obě trefy zaznamenal David Štich. První seniorskou trefou se divákům předvedl také mladík Tomáš Koblížek.
přát. čt 23.8.2018
4:2(2:1, 0:1, 2:0)
SAK
Stezka – Jank, Knot, Štich, Seemann, Mrázek, D. Zeman, Váchal, Blaha – Koblasa, Chlouba, Stránský – T. Koblížek, Vantuch, Klhůfek – Chrpa, Šťovíček, Havel – J. Svoboda, Gut, Chlán – Ouřada
Karaganda
Vay (21. Bojarkin) – Volobujev, Ibrajbekov, Antonovskij, Šikun, Bulatov, Ivanov, Ložkin – Michajlov, Tvrdoň, Rjašencev, Rajsov, Beljajev, Kicyn, Valickij, Ženerovskij, Zjazov, Sarvarov, Borisevič, Lomako, Bočkarjov

7. Štich (Knot, Chlouba), 14. T. Koblížek (Blaha), 43. Štich (Chlouba, Klhůfek), 59. Klhůfek (Chlouba)
Karaganda
15. Rajsov (Tvrdoň), 38. Rajsov (Tvrdoň)

11:7
2:1
0:0
23:19
1457
Bejček, Lacina - Lhotský, J. Svoboda

Utkání začalo v poklidnějším tempu a první zajímavější akce skončila hned brankou. Pirátům byla nabídnuta přesilová hra, kterou po šesti sekundách využil bombou od modré čáry David Štich – 1:0. Hosté mohli srovnat o dvě minuty později, ale Maxim Beljajev nabízenou přihrávku před branku nezakončil gólově, Stezku trefil do betonů. Druhou početní výhodu sice domácí celek nevyužil, ale vzápětí přišla druhá branka.

Nahození Lukáše Blahy totiž před Ádámem Vayem parádně tečoval Tomáš Koblížek, jenž v prvním duelu mezi dospělými skóroval, a Piráti tak vedli o dvě branky – 2:0. Kazaši se ale vzápětí vrátili do utkání, Aslan Rajsov se před brankou dostal na hranici vysoké hole ke kotouči a se štěstím jej dostal za záda Aleše Stezky – 2:1. Následně měli hosté dvě příležitosti, ale ani jedna nebyla nikterak nebezpečná. Piráti vyhráli první třetinu 2:1.

Druhá třetina byla méně atraktivní již od startu. Po dělovkách Knota se mohli prosadit Koblasa i Stránský, ani jeden si ovšem na nového muže v brankovišti nepřišel. Navýšit vedení mohl také novic v sestavě Petr Chlán, ale jeho pokus z pravého kruhu pouze rozezvučel vzdálenější tyčku branky, kterou od druhé třetiny strážil Nikita Bojarkin. Hosté nakonec vyrovnali po rychlé protiakci, Aslan Rajsov se ke kotouči dostal na levé straně a svým druhým přesným zásahem večera srovnal na 2:2.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili domácí ve velkém stylu. Byla jim nabídnuta přesilovka, kterou opět využil střelou od modré čáry David Štich a Piráti rázem vedli 3:2. Marek Tvrdoň a Aslan Rajsov byli v utkání vidět, v polovině třetího dějství ale v protiútoku Stezku nepřekonali. V přesilovce měl pak druhou trefu na holi Tomáš Koblížek, z mezikruží ale zakončoval do posledního bránícího beka. Následně se hodně vylučovalo a přesilovky hráli spíše Piráti, kteří přidali ještě jednu branku.

Po skončení všech výhod Piráti kombinovali v útočném pásmu a dočkali se čtvrté branky. Pavel Klhůfek si najel před branku, kam dostal přihrávku od Romana Chlouby. Pirátská dvanáctka hned zakončovala a kotouč dostala po ledě k pravé tyčce – 4:2. Piráti si tak poradili již se třetím zahraničním celkem v letní přípravě, Karagandu porazili 4:2.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Karaganda hrála klasický ruský hokej. Rychlý a nepříjemný. My jsme hráli dobře od začátku a měli jsme skvělý pohyb, dohrávali jsme souboje, což jim dělalo problémy. Když se dostali do nějaké šance, tak to Aleš Stezka skvěle pochytal. Bylo dobré, že se nám povedlo dát dvě branky v první třetině. I když se soupeř stihl vrátit do utkání, začali jsme zase hrát ve třetí třetině skvěle. Jsem rád, že jsme vyhráli, protože jsme si zkusili plno kluků z juniorů a ukázali, že hokej umí. Jsou velkým příslibem pro náš klub.“