Piráti se postaví Škodě Plzeň, Chomutov zajíždí na led úřadujícího mistra

Napsal 11.01.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Třetí čtvrtina základní části Tipsport extraligy se blíží ke konci. V předposledním utkání tohoto období poměří Piráti své síly s úřadujícím mistrem z Plzně. K druhému utkání pod vedením Jaroslava Becka zavítají chomutovští právě do západočeského kraje. Úvodní buly bude vhozeno v neděli 12. ledna v 17:30.

Poslední utkání soupeřů

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

V posledním kole se odehrála repríza finále loňského play-off. Do vedení šla na konci první třetiny hostující Plzeň, postaral se o to Ondřej Kratěna. Ve 26. minutě to bylo už o dvě branky, když náskok Západočechů zvyšoval Jakub Lev - 0:2. Třetina bohatá na góly stále ještě nekončila, na 1:2 upravil domácí kapitán Petr Čajánek. Chvíli na to se Zlínští dočkali vyrovnání, když pohlednou akcí se prokličkoval až do brány Petr Holík - 2:2. Už za 16 vteřin se prosadil i Václav Pletka. Na konci druhé třetiny přidal svou druhou branku v zápase Jakub Lev - 2:4.

„Oba týmy nabídly velmi dobré utkání. V první třetině jsme přečkali oslabení ve třech proti pěti, a pak vstřelili úvodní gól. O zápase rozhodla druhá třetina. Šli jsme do dvoubrankového vedení, ale domácí srovnali ve dvou přesilových hrách. Bylo důležité, že jsme si dvougólový náskok vzali rychle zpátky. Ve třetí části jsme si výsledek pohlídali. Pro nás je potěšující, že jsme po delší době vyhráli na ledě soupeře,“ řekl po utkání trenér Škody Plzeň Milan Razým.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
3. Plzeň 37 19 3 3 12 94:85 66
14. Chomutov 37 5 0 7 24 65:136 22

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

V defenzivním utkání si připsali výhru hosté. V 18. minutě našel Bomersbeck úplně volného Bartečka, který netrefil branku, a tak se šlo po první třetině do kabin za stavu 0:0. Až ve 26. minutě se trefil hostující Tomáš Knotek - 0:1. Piráti to ještě zkoušeli bez brankáře, ale v závěrečném tlaku už nedokázali vsítit branku. Naopak v poslední minutě se prosadil Rastislav Dej - 0:2

Takto hodnotil utkání trenér Jaroslav Beck: „Je to další porážka v řadě. Nicméně pro mě a pro tým je to nový start a výkon v tomto prvním zápase na mě nepůsobil špatně. Byl optimistický. Ale kdo nepromění přesilovku pět na tři, tak neotočí nebo nevyhraje zápas. Byly tam šance, na ně bylo utkání vyrovnané, střel jsme měli taky dost i sílu na závěr. Tlak do brány musí být ale větší. Na sebedůvěře a síle hráčů v před brankovém prostoru musíme pracovat. Potěšil mě slušný přístup, kluci pochopili organizaci hry. To, co chceme hrát, je náročné.“

Poslední vzájemný zápas

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Ve vyrovnaném utkání otevřel skóre už ve druhé minutě Ryan Hollweg, ale za domácí rychle a to už v páté minutě odpověděl Josef Balej, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Další branka přišla až ve druhé periodě, svou zásluhu na tom měl plzeňský Tomáš Sýkora. Ve vyrovnaném utkání, tak Piráti padli 1:2.

K tomuto utkání se vyjádřil i Josef Straka: „První třetina byla vyrovnaná a podle mého názoru jsme měli jít i do vedení. Šancí jsme měli víc, hráli jsme i nějaké přesilovky. Chtěli jsme hrát jednoduchý hokej, ale ve druhé třetině se nám nepovedlo pár střídání a Plzeň si to už pohlídala.“

Statistické okénko

Piráti Chomutov –HC Škoda Plzeň
David Hruška (13+11)Nejproduktivnější hráč Václav Pletka (17+10)
David Hruška - 13 gólůNejlepší střelec Václav Pletka – 17 gólů
David Hruška – 11 asistencíNejlepší nahrávač Tomáš Vlasák –15 asistencí
Lukáš Pulpán (2+5)Neproduktivnější obránce Jiří Hanzlík (3+8)
Marek Sikora – 49 trestných minutNejtrestanější hráč Radek Duda – 88 trestných minut

Zajímavostí je pohled do tabulky Radegast indexu, kde si z řad Plzně nejlépe vede Vojtěch Mozík, který posbíral 103 bodů. Nejlepším z pirátské kabiny z pohledu zmiňovaného indexu je Martin Šagát s připsal 98 bodů.

Další zajímavostí je skutečnost, že za nejužitečnějšího hráče utkání jsou v obou táborech nejčastěji vyhlašováni brankáři. Martin Růžička byl v tomto ceremoniálu vyhlášen šestkrát z 27 utkání a na druhé straně tuto pozici zastává Matěj Machovský, který si cenu odvezl také šestkrát, ovšem odehrál o zápas více než jeho brankářský kolega.

Sestavy z posledního utkání

HC Škoda Plzeň: Machovský - Slovák, Hanzlík, Růžička, Jeřábek, Mozík, Boháč - Kratěna, Straka, Lev - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Holec.

Piráti Chomutov: Růžička – Pulpán, Krstev, Prošek, Mrázek, Šulák, Bartejs, Lojek – Bomersback, Bartečko, Šagát - Hřebejk, Gajovský, Hruška - Sikora, Straka, Balej - Kubinčák, Kämpf, Kaše, Račuk.

O zápase

Z posledních šesti vzájemných utkání skončila čtyři výhrou o gól. Zajímavé bude určitě sledovat Josefa Straku a Josefa Baleje, kteří v plzeňském dresu působili. Na druhé straně se můžeme těšit na Tomáše Slováka a Radka Dudu, kteří v minulých letech bojovali za chomutovské barvy. Utkání začne druhou lednovou neděli 12. ledna od 17 hodin a 30 minut. Pokud se nedostanete na zimní stadion v Plzni, můžete zápas sledovat na portálu www.onlajny.com a nebo TV Tipsport.