Preview k zápasu

Piráti se poprvé představí doma, vyzvou druholigový Cheb

Napsala 29.08.2020 Redakce
C h o m u t o v - Piráti pokračují v přípravě na nadcházející ročník v lize Ústeckého kraje a během jednoho týdne dvakrát vyzvou druholigový Cheb. Chomutov nejprve přivítá soupeře na vlastním ledě, a to v neděli 30. srpna od sedmnácti hodin, na západ Čech vyrazí v pátek 4. září s úvodním buly v osmnáct hodin. Poté dojde nově 11. září doma od 19 hodin na konfrontaci s německým Chemnitzem hrajícím čtvrtou nejvyšší soutěž.

Vstupenky na Cheb až v den utkání na pokladnách. Nezapomeňte na roušky! »


Minulá sezóna Chebu a postup do druhé ligy

Na západě Čech se Karlovarský a Plzeňský kraj spojily do jedné skupiny, v té skončil Cheb po základní části na třetí příčce. Ve čtvrtfinále vyřadil Kaznějov a v semifinále Rokycany, v obou případech mu na to stačily dva zápasy. K finále nakonec nedošlo, protože tuzemské soutěže stopl koronavirus.

Cheb měl ambice postoupit do druhé ligy, což se mu nakonec ač ne úplně sportovní cestou povedlo. Na základě rozhodnutí Výkonného výboru Českého hokeje dostal právo účasti na druhou ligu, čehož tamní klub využil.

„Je to zadostiučinění pro celý tým, loni jsme nedokázali projít do finále, kluci byli zklamaní a viděli jsme v kabině i slzy. Tentokrát jsme sice byli ochuzeni o emoce z vítězství, ale je to úspěch, který chebský hokej ještě nezažil. Věřím, že druhá liga zpopularizuje hokej ve městě,“ citoval web hcstadioncheb.cz sekretáře klubu Josefa Krutinu.

Změny v kádru Stadionu a řada nových zkoušek

Hráči Stadionu se poprvé sešli na ledě v úvodu srpna, kdy už se ukázaly i nové posily – Martin Trapl a Patrik Michálek. A to všechno pod vedením staronového trenéra Michala Jägera a jeho asistenta Davida Káni.

Před několika dny Cheb na svém facebooku oznámil další změny v kádru. Zkoušku absolvují Richard Záruba, Michal Fečo, Martin Berčík, Daniel Hafijanič a Tomáš Rubeš. Naopak nepokračují Slováci Lukáš Olejník, René Štrauch a Štefan Bukovina, kteří budou krát kraj za mužské béčko, to má v Chebu suplovat chybějící juniorku.

AKTUÁLNÍ SESTAVA CHEBU

    Brankáři: Jan Špírek, Daniel Vecka, Kryštof Holub, Martin Halada.

    Obránci: Adam Novák, Petr Kořán, Strýček Jan, Robert Kala, David Troška, Pavel Vápeník, Adam Šilhán, Patrik Michálek, Ondřej Pajk.

    Útočníci: Michal Horký, Šimon Krutina, Petr Račanský, Jakub Hendrych, Tomáš Jílek, Lukáš Olejník, Martin Trapl, Jaroslav Vašíček, Patrik Šťastný, David Holub, Daniel Černý, Michael Kuluris, Jakub Krejsa, Radim Řezníček, Michal Maydl, Pavel Hlavatý, David Hruška, René Štrauch, Michael Čajka.

    Zkoušky: Richard Záruba, Michal Fečo, Martin Berčík, Daniel Hafijanič a Tomáš Rubeš.

Poslední odehrané zápasy

Piráti zatím jediné utkání odehráli v Mělníce, kde jim k výhře nestačilo ani šest branek a nakonec s tamním celkem prohráli v samém závěru. Cheb zatím zapsal dvě prohry, nejprve nestačil na Kadaň a následně podlehl i mosteckým Lvům.

Mělník – Chomutov 8:6 (3:1, 2:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 10. Havel (Šubrt), 11. D. Litera, 13. P. Litera (Prejza), 32. Havel (Šubrt), 34. Stinka (Šípek), 49. Stinka (Kapoun), 50. Havel (P. Litera), 58. Šípek – 1. Polanský (Jíra), 22. Panocha (Andres, Charousek), 24. Stoklásek (Bečvář), 35. Charousek (Jíra), 46. Jíra (Gombár, Babka), 48. Jíra (Charousek).
Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:26.

Sestava Chomutova: Damašek – Krstev, Charousek, Babka, Gombár, Kunrt – Polanský, Stoklásek, Andres, Jíra, Bečvář, Panocha, Šafařík, Adámek, Jaroslav Kulich.

„Odehrát takovýto zápas je mnohem lepší než trénink,” řekl Tomáš Polanský »

Most – Cheb 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Procházka (Bakrlík, Mála), 21. Drašar (Kýhos, Mical), 31. Nedrda (Čmolík), 58. Mála (Bakrlík, Fučík) – 11. Šik, 45. Holub.

Sestava Chebu: Vecka (31. Špírek) – Šilhán, Zavřel, Vápeník, Novák, Šik, Michálek, Kořán – Horký (A), Olejník, Troška, Strauch, Holub, Kuluris, Račanský (C), Černý, Trapl (A), Vašíček, Krutina, Hendrych.