Piráti se chystají na pražskou Spartu a chtějí znovu získat tři body

Napsal 30.10.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V posledním vzájemném zápase Chomutov bral tři body, v přípravných zápasech Spartu porazil hned dvakrát. Podaří se Pirátům zdolat pražského soka i tentokrát? Zajisté se o to bude celý tým snažit. Zápas začíná v úterý 30. 10. od 18.30 v Tipsport aréně v Holešovicích. Využít můžete psaný přenos či přímý videopřenos na TV Tipsport.

Sparta v letošní sezóně

Pražskému celku se letošní sezóna vůbec nedaří a jedná se o jeden z nejhorších vstupů do sezóny v historii klubu. Pražský celek má na kontě pouze 11 bodů a je již delší dobu na posledním místě tabulky. Sparta ovšem v prvních zápasech hrála dobře. Na startu letočního ročníku Tipsport Extraligy porazili Pražané karlovarskou Energii 2:1 po samostatných nájezdech, v dalším utkání přehráli Bílé tygry z Liberce a brali tři body. Poté ovšem nastal zvrat a dlouhá devítizápasová série porážek. Sparťanům se ale daří proti Liberci. Ten dokázali porazit i podruhé.

Poslední zápasy

Sparťané v posledním zápase dostali výprask od Kladna. V celé parádě se předvedl Jaromír Jágr, který vstřelil první dvě branky Kladna a za stavu 4:1 poté přidal třetí gól a zkompletoval hattrick.

Chomutovští hráli v posledním utkání na domácím ledě proti Bílým tygrům Liberec. Domácí se dostali do vedení na konci první třetiny, hosté však v prostřední části dokázali otočit skóre na 1:2. Za domácí srovnal v poslední dvacetiminutovce Palin a utkání dospělo do prodloužení. Půl minuty před koncem nastavené části Hřebejk mazaně vybojoval kotouč a připsal Pirátům druhý bod.

Vzájemný zápas

Piráti hráli se Spartou ve třetím kole extraligy. Po napínavém utkání plném zvratů nakonec modrobílí dokázali zvítězit 7:5. Sparťané sice vedli, domácí ale dokázali otočit hned na 3:1. Za stavu 5:2 se zápas zdál již rozhodnutý, ale hosté se nevzdávali a dokázali zápas vyrovnat na 5:5. Čtyři minuty před koncem ovšem přidal vítěznou branku Pirátů Zálešák a do prázdné brány se trefil Hruška, pro kterého to byla 250. trefa v extralize.

Hráči ve Spartě

Sparťané mají v celku jen jednu posilu z NHL – brankáře Michaela Neuvirtha. Ten má odchytáno 9 zápasů s průměrem 3,51 obdrženého gólu na zápas a s úspěšností 90,65 %. Produktivitu vede s 11 body za 3 branky a 8 asistencí Jaroslav Hlinka. Hned na druhém místě je mladý Dominik Pacovský, který se ve čtyřech zápasech objevil v minulé sezóně v dresu Pirátů.

O zápase

Utkání se odehraje v úterý 30. 10. na sparťanském stadionu v Holešovicích od 18.30 hodin. Kdo se nevydá přímo do hlavního města, může využít klasického textového přenosu nebo přímého přenosu na TV Tipsport.