Piráti přivítají prvoligového veterána. Uspějí doma proti Benátkám nad Jizerou?

Napsal 05.01.2024 Michal Dorinský
Poslední domácí bitvu základní části druhé ligy svedou Piráti v sobotu 6. ledna proti Benátkám nad Jizerou. Chomutov má za sebou úspěšné domácí vystoupení proti Řisutům, které porazil pohodlně 8:2 a prozatím mu tak náleží první příčka v tabulce skupiny Západ. Středočeši se naproti tomu nachází na osmém místě s odstupem jedenácti bodů na sedmý Most. Naposledy vyzvali k souboji Kralupy nad Vltavou, kterým doma podlehli 3:6.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S BENÁTKAMI NAD JIZEROU

Předvídatelný, klidný, gólový...

Takový byl souboj prvního s posledním, tedy Chomutova s Řisuty. Domácí od začátku klání určovali tempo hry a na konci první části vedli již 3:0, to když na trefu kapitána Viktora Hübla ze čtvrté minuty navázali Jakub Zajíček a František Lukeš. Přestože se hostům podařilo z kraje druhé třetiny snížit, Piráti nepolevili v tempu a pěti brankami v řadě potvrdili rozdílné postavení týmů v tabulce. Řisuty v posledním vypětí sil pouze upravili na konečných 8:2 a žádné velké překvapení se tak nekonalo.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC ŘISUTY 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Hübl (Zajíček, Eliáš), 6. Zajíček (Kadeřávek, Hübl), 20. Lukeš (Hübl), 37. Eret (Stehlík, T. Svoboda), 39. Eret (T. Svoboda, Tůma), 45. T. Svoboda (Eret, Kadeřávek), 47. Mála, 51. Zajíček (Hübl, Lukeš)- 21. Okegawa (Malovický, Pulda), 60. Chamrád (Bílek, Kolářík)
Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:20. Diváci: 1376.

Sestava Chomutova: Altrichter – Eliáš, Ulrych, Březák, Kadeřávek, Havel, Seemann, Záruba, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, T. Svoboda – Stehlík, Putz, Veselý – Chrpa, Koblížek, Mála.

První utkání nového roku Benátkám nevyšlo, doma podlehly Kralupům nad Vltavou

Před 190 diváky chtěli hokejisté Benátek navázat na úspěšný závěr loňského roku, kdy z posledních pěti prosincových klání získali jedenáct bodů. Jejich záměr jim však hosté z Kralup vyvrátili hned v první třetině, v níž Benátkám nadělili dvě branky. Domácí zareagovali až za stavu 0:3, což jim ovšem nebylo příliš platné. Druhá část totiž skončila v poměru 2:3 pro hosty a vzhledem ke gólovému smíru 1:1 ve třetí třetině museli hokejisté Benátek skousnout první letošní porážku.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU – HK KRALUPY NAD VLTAVOU 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Šafránek (Jankovský, Kliment), 33. Martínek (Jankovský), 43. Jankovský (Šafránek, Klodner) - 15. Zídek (Šilhavý), 19. Husarik (Kellerstein, Chládek), 23. Zajíc (Kellerstein, Pejchal), 24. Soukup (Šilhavý, Kehar), 34. Zídek (Soukup, Zajíc), 60. Pejchal (Kellerstein).
Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:31. Diváci: 190.

Sestava Benátek: Brázdil (41. Hofman) - Lytvynov, Antoš, Klodner, Kliment, Němeček, Mašek - Hruška, Havlas, Hozák - Zumr, Šafránek, Jankovský - Martínek, Vágner, Dvořák - Kučera, Štrombach

ChomutovBenátky
1. místo (65 bodů)pozice8. místo (31 bodů)
Radim Hrádiský – 4,06 G/Z
Patrik Kadeřávek 15 (3+12)nejproduktivnější obránceMilan Antoš 15 (7+8)
Viktor Hübl 42 (16+26)nejproduktivnější útočníkVáclav Jankovský 26 (10+16)
Petr Eret 18 gólůnejlepší střelecDavid Šafránek 15 gólů

Na ledě Středočechů rozhodla druhá třetina

Při posledním vzájemném měření sil byli úspěšnější hosté z Chomutova. Klíčová pro výsledek utkání pak byla druhá část, ve které Piráti vsítili hned tři branky.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU– PIRÁTI CHOMUTOV 4:2 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Dvořák (Mašek), 56. Havlas (Antoš, Lytvynov)– 18. Kostourek (Eret, Tůma), 26. Tůma (Kostourek, Eret), 33. Jouza (Váchal, Putz), 35. Chrpa (T. Svoboda, Lukeš)

Sestava Benátek: Brázdil – Klodner, Čížek, Antoš, Lytvynov, Mašek, Kliment, Němeček – Zumr, Šafránek, Jankovský – L. Kučera, Havlas, Dvořák – Hejňák, Plíšek, Husák – Peca.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Kadeřávek, Hora, Seemann, D. Kučera, Petrásek, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Putz, Jouza