Piráti přivítají Plzeň. Uvidí diváci v SD ARÉNĚ opět vyrovnané utkání?

Napsal 03.03.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V rámci předposledního kola základní části Tipsport extraligy přivítají Piráti na svém ledě aktuálně třetí celek tabulky – HC ŠKODA Plzeň. Ta ztrácí na druhý Třinec pouhý bod a bude se před svého soka chtít zcela jistě dostat. Piráti naopak potřebují vyhrát a nastolit v týmu pohodu před play-out. Utkání začíná netradičně až v 18:20.

Vzájemná utkání

Piráti s Plzní sehráli zatím vyrovnaná utkání, která rozhodla ve dvou případech jedna branka, v jednom případě to byly branky dvě. První utkání se odehrálo 13. října na ledě Škody a Piráti prohráli 2:3. Severočeši prohrávali od třetí minuty a v pětadvacáté minutě přidal druhou branku Lev. Pirátský kapitán Bartečko dokázal rychle odpovědět, ale domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek. Deset minut před koncem pouze korigoval stav Balej.

Matěj Machovský v brance Plzně

Ve druhém utkání se dostali Plzeňští do vedení zásluhou Hollwega již ve druhé minutě, ale Piráti o tři minuty později dokázali vyrovnat. Šťastným střelcem byl opět Balej. V pětadvacáté minutě se dokázal trefit Sýkora a stav 1:2 vydržel až do závěrečného hvizdu. Plzeňští tak opět brali tři body.

Poslední vzájemné utkání bylo na branky o mnoho bohatší. V polovině první části byl stav ještě vyrovnaný, do konce třetiny však Plzeň ještě skórovala. Druhá třetina skončila stejným výsledkem 2:1 jako ta první a stav tak byl 4:2. V závěrečné části přidal každý z týmů jednu branku a konečný stav se tak zastavil na čísle 5:3.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
3. HC ŠKODA Plzeň 50 26 5 3 16 129:114 91
14. Piráti Chomutov 50 5 0 9 36 86:187 24

Jak si vede Plzeň?

Západočeši jsou na třetím místě tabulky a na druhý Třinec ztrácí pouhý bod. První Sparta Praha je na čele tabulky osamocena a má již delší dobu zajištěn Prezidentský pohár. „Škodováci“ v posledním utkání hostili na svém ledě Zlín. Za Plzeň skóroval jako první Mozík v pětadvacáté minutě, ale to bylo ze strany domácích vše. O pár minut později vyrovnal Čajánek a ještě na konce druhé části se hosté dostali do vedení, které jim vydrželo do konce zápasu. Autorem branky byl Balaštík.

Před posledním kolem se ale Plzni dařilo. Nejdříve porazila na svém ledě v rámci 48. kola pražskou Slavii 4:1, když o svém vítězství rozhodla až v poslední třetině, poté porazila Pardubice 4:3. Nutno dodat, že utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodnuto bylo až v prodloužení.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC ŠKODA Plzeň
David Hruška (17+12)Nejproduktivnější hráčRadek Duda (17+24)
David Hruška - 17 branekNejlepší střelecVáclav Pletka – 20 branek
David Hruška – 12 asistencíNejlepší nahrávačRadek Duda – 24 asistencí
Lukáš Pulpán (2+10)Neproduktivnější obránceTomáš Slovák (4+9)
Tomáš Malec – 67 trestných minutNejtrestanější hráčRadek Duda – 135 trestných minut

Na koho si dát pozor?

Nejlepším hráčem Plzně je bezesporu Radek Duda. Tento exchomutovský hráč má na kontě 41 bodů za 17 branek a 24 asistencí, které posbíral ve 45 utkáních. Aktivní je i Václav Pletka, který je zároveň nejlepším střelcem Plzně. Za 20 branek a 13 asistencí si připsal celkem 33 bodů.

Zároveň se však Radek Duda velmi často nechá vyprovokovat a na jeho kontě trestných minut svítí číslo 135. Je tedy druhým nejtrestanějším hráčem celé extraligy, před Dudou je pouze Petr Vampola z Liberce.

Sestavy z posledního utkání

Růžička – Mrázek, Pulpán, Jass, Stehlík, Lojek, Krstev, Bartejs, Šulák – Bartečko, Svoboda, Bomersback – Hruška, J. Straka, Kubinčák – Šagát, Račuk, Hřebejk – Balej, Kämpf, O. Kaše

Machovský – Seman, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Moravčík – J. Sýkora, M. Straka, Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Lev, Kašpařík, Indrák – Pitule, T. Sýkora, Dvořák

O utkání

Utkání se odehraje v úterý 4. března na ledě chomutovské SD ARÉNY. V rámci nařízení hokejového svazu začínají poslední dvě kola extraligy na všech stadionech ve stejný čas. Pro chomutovské fanoušky tak utkání začíná netradičně, a to až v 18:20. K dispozici bude samozřejmě i online přenos na serveru onlajny.com