Piráti nastoupí ke čtvrtému přátelskému utkání v nedalekých Litoměřicích

Napsal 11.08.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Již podruhé vyzvou Piráti v přípravě na novou sezónu Stadion Litoměřice. V prvním duelu vyhráli chomutovští hráči před svým publikem těsně 3:2. Nyní si oba týmy vymění pořadatelství a odehrají utkání 12. srpna 2014 od 18 hodin v Kalich Aréně.

Litoměřice v přípravě změřily síly právě s Piráty a Kadaní. Na svém kontě mají jednu výhru a jednu porážku. V Chomutově prohrály brankou ve třetí třetině. Naopak v Kadani prohrával Stadion už 0:2, ale nakonec zvítězil 3:2

Nejproduktivnější hráč Stadionu

Vítězslav Bílek - 2+0

Poslední přátelské utkání soupeře

Kadaň - Stadion Litoměřice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Do utkání vstoupili lépe hráči Kadaně. Již ve druhé minutě se prosadil Jakub Novák. O devět minut později ho napodobil Jan Müller a partnerská Kadaň vedla už 2:0. V 17. minutě snížil stav zápasu Martin Ondráček. Poté rozhodl o vítězství Litoměřic Vítězslav Bílek, který vsítil dvě branky a otočil stav utkání.

Sestava Litoměřic: Král – Krstev, D. Bílek, Míka, Kolář, Špelda, Málek, Šikner – Rys, Kalla, V. Bílek – Racek, Eustanio, Ondráček – J. Zdeněk, D. Zdeněk, Brandejský – Kim, Ahn Jung, Zajan.

Angel Krstev odehrál v loňském ročníku Tipsport extraligy devětatřicet utkání, v nichž si připsal pět kanadských bodů. Důrazný obránce vstřelil jednu branku, ke které přidal čtyři asistence.

Novinky v týmu Litoměřic

V sestavě soupeře najdeme tři nové tváře. V zápase s Kadaní se představil Angel Krstev. Třiatřicetiletý obránce oblékal v minulé sezóně dres chomutovských Pirátů. Litoměřice zkoušejí také dva korejské hráče. Dvaadvacetiletého Ji Min Kima, jenž v loňském ročníku působil ve finském Bewe TuusKi, kde byl na hostování. Druhým hráčem je dvacetiletý Jung-Hyun Ahn, který hrál ve stejném klubu jako jeho korejský kolega. Oba asijští hráči jsou v kádru Litoměřic na zkoušku.

O zápase ...

V prvním zápase byli lepším a aktivnějším týmem Piráti. Dá se ale očekávat, že Litoměřice se budou chtít před svým publikem vytáhnou a zvítězit. Duel bude zajímavý hlavně pro Angela Krsteva, jenž v minulé sezóně působil u Pirátů a má o motivaci postaráno. Utkání začíná 12. srpna 2014 od 18:00. Pokud nevyrazíte podpořit své mužstvo přímo do Kalich Arény, můžete utkání sledovat na portálu www.onlajny.com.