Aktuální zprávy

Piráti mají jasno, Chance liga se v Chomutově hrát nebude

22.07.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Výkonný výbor zapsaného spolku stanovil čtvrtou červencovou středu jako datum definitivního verdiktu o budoucnosti seniorského hokeje pod vrcholky Krušných hor. Jednání, která mohla ve městě zachovat druhou nejvyšší soutěž, nedopadla. Piráti tím pádem Chance ligu hrát nebudou a přihlásí se do krajské ligy Ústeckého kraje.

Na začátku prázdnin oslovila výkonný výbor zapsaného spolku skupina investorů v čele s Martinem Altrichterem, která byla ochotna uhradit hráčům jednorázově třicet procent jejich pohledávek vůči klubu.

Po dlouhých jednáních menšina zainteresovaných s touto variantou nesouhlasila, tudíž klub nebude moci prokázat bezdlužnost vůči hokejovým subjektům a tím pádem neobdrží licenci na Chance ligu 2020/2021. Pohledávky hráčů se tak v celé výši budou řešit v rámci insolvenčního řízení s Piráti Chomutov, a.s.

„Šéf hráčské asociace Libor Zbořil i samotní hráči se snažili najít shodu s menšinou kolem agenta Tomáše Krejčího, která s návrhem nesouhlasila, ovšem to se nepodařilo, takže seniorský hokej bude v Chomutově na krajské úrovni,“ vysvětluje Daniel Badinka.

„V příštím týdnu se chceme sejít s našimi fanoušky, abychom jim vše vysvětlili a nastínili jim náš další postup,“ uzavírá předseda výkonného výboru zapsaného spolku.