Piráti jdou podruhé na Kadaň. Dokáží svého regionálního rivala opět porazit?

Napsal 14.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti na svém ledě přivítají svého tradičního soupeře z Kadaně, diváci v SD ARÉNĚ tak uvidí první regionální derby. V utkání, které se odehrálo mezi Kadaní a Chomutovem naposledy, tedy 6.10., dokázali Piráti zvítězit 4:3. Hosté tak budou určitě chtít odčinit svou prohru a ukázat, že dokáží porazit i Piráty.

Sportovní Klub Kadaň patří ke stálicím první hokejové ligy. V novodobé historii Kadaň ještě nespadla do druhé ligy. Sportovní klub aktuálně trénuje zkušený Jaroslav Beck, který trénoval i různá mužstva v organizaci Pirátů.

Kadaň se nachází na šestém místě v tabulce, navíc má k dispozici jeden zápas k dobru (utkání s Šumperkem bylo přerušeno kvůli mlze). Ve dvanácti odehraných utkáních se černožlutí hráči hned sedmkrát radovali z výhry, dvakrát pak podlehli svému soupeři v nastaveném čase a třikrát padli v základní hrací době. Na svém Kontě má Kadaň 23 bodů, Benátky, které jsou za ní, ztrácejí již tři body.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 13 7 1 2 3 36:26 25
6. Kadaň 12 7 0 2 3 37:32 23

SK Kadaň - Rytíři Kladno

V posledním kole nastoupila Kadaň proti kladenským Rytířům a hned od třetí minuty prohrávala. Severočeši se ale vzchopili ve druhé třetině, ve které svému soupeři nasázeli hned tři branky. Prosadit se dokázali postupně Martin Kadlec, Jakub Stehlík a Lukáš Novák.

Ve třetí třetině navíc chomutovskému publiku velmi známý Petr Jíra proměnil trestné střílení a domácí vedli již 4:1. Rytíři sice dokázali pár minut před koncem snížit na 2:4, Kadaň si však vítězství nenechala vzít a dokráčela ke třem bodům.

Trocha statistiky

Piráti Chomutov - SK Kadaň
M. Hovorka (3+7), B. McGregor (3+5)Nejproduktivnější hráčKarel Ton (4+9)
Bryan McGregor (5)Nejlepší střelecRoman Chlouba (6)
M. Hovorka a V. Růžička (7)Nejlepší nahrávačJiří Charousek (7)
Jiří Drtina (2+6)Nejproduktivnější obránceAleš Pavlas (0+6)
V. Růžička a M. Rýgl (14 TM)Nejtrestanější hráčMartin Mazanec (16 TM)

Sestava Kadaně: Strmeň – Szathmáry, Opalek, Mazanec, Tejnor, Trefný, Stehlík, Černý – Kadlec, Ton, Jíra, Hammerbauer, J. Novák, L. Novák, Charousek, Berlev, Škop, Chlouba, Hejcman, Hlava

O zápase

Úvodní buly mezi Piráty Chomutov a SK Kadaň bude vhozeno v tradičních 17:30 na ledě SD ARÉNY. Pro ty, kteří se nedostaví na stadion, bude připraven textový onlajn přenos na serveru onlajny.com, ve kterém nebudou chybět animace jednotlivých branek.