Piráti hrají podruhé v řadě venku, s rokem 2014 se rozloučí v Prostějově

Napsal 28.12.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Vzhledem k faktu, že si duel 38. kola Piráti předehráli už začátkem prosince, hraje družina Břetislava Kopřivy na přelomu roků třikrát v řadě na cizím kluzišti. Před vánočními svátky zvítězili Piráti po samostatných nájezdech v Českých Budějovicích, kde také předali finanční dar Romanu Bernatovi, jenž byl pro tento duel dopsán na zápasovou soupisku, absolvoval se soupeřem rozbruslení a celý zápas strávil na střídačce. Nyní čeká Severočechy poslední střetnutí v roce 2014, které odehrají na ledě předposledního Prostějova.

LHK Jestřábi Prostějov

Jak už bylo zmíněno, nováček letošního ročníku první ligy momentálně figuruje na třináctém místě. Náskok na poslední místo, které okupuje Havlíčkův Brod a které znamená přímý sestup do druhé ligy, mají Jestřábi sedm bodů, na dvanáctý Most jich ztrácí deset.

Třetímu nejlepšímu útoku soutěže (135 gólů), jímž se pyšní Piráti, bude čelit vůbec nejprostupnější defenziva první ligy. Hanáci inkasovali už 152 gólů, zatímco druhý nejhorší Most "jen" 145. Prostějov má kromě toho také druhé nejhorší přesilovky (12,87 %) i oslabení (78,3 %) v soutěži a jeho hráči nastřádali dohromady druhý nejvyšší počet trestných minut (626).

Pokud jde o klubové statistiky, těm stále kraluje obránce David Roupec. Dvaadvacetiletý odchovanec opavského hokeje je s 25 body nejproduktivnějším hráčem týmu, se 17 asistencemi vévodí pořadí nahrávačů a s osmi přesnými zásahy je společně s dalšími dvěma útočníky také nejlepším střelcem mužstva. Na beka po téměř třech čtvrtinách základní části velmi dobrá vizitka.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 38 23 5 5 5 135:74 84
13. Prostějov 38 6 5 2 25 88:152 30

Letošní vzájemné zápasy

Oba celky proti sobě hrají v posledním kole každé ze čtvrtin základní části, tudíž se letos proti sobě postavily zatím dvakrát. Na Hané Piráti neinkasovali a k výhře 3:0 je nasměrovaly trefy Tomase Sinisala, Jana Rutty a Jiřího Drtiny. V rámci 26. kola v chomutovské SD ARÉNĚ uspěli znovu svěřenci Břetislava Kopřivy. Piráti si v prostředním dějství vypracovali díky gólům Davida Květoně, Nikoly Gajovského a Marka Hovorky třígólový náskok, který pět vteřin před druhou přestávkou zkorigoval René Kajaba. V závěrečné dvacetiminutovce nejprve zvýšil Bryan McGregor, aby následně uzavřel skóre na konečných 4:2 z pohledu Pirátů hostující Lukáš Duba. Zajímavostí je, že všechny góly v obou duelech padly při hře pět na pět.

Sestavy z posledního vzájemného utkání

Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Mrázek, Koma, Tejnor, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Veselý, Dušek, D. Květoň – Sinisalo, Sikora, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kocián, Husák, Jedlička, Kaluža, Skřivánek, Řezáč, Malý, Roupec – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kovařík, V. Meidl – Coufal, Kajaba, Indra – Duba, Cienciala, Venkrbec.

Prostějov - Chomutov
David Roupec (8+17)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (19+22)
David Roupec, Marek Indra, René Kajaba - 8 gólůNejlepší střelecMarek Hovorka – 19 gólů
David Roupec – 17 asistencí Nejlepší nahrávačNikola Gajovský – 26 asistencí
David Roupec (8+17)Nejproduktivnější obránceBrett Skinner (3+19)
Václav Meidl – 68 TM Nejtrestanější hráčMarek Hovorka – 50 TM

Poslední utkání Prostějova

Jestřábi už mají za sebou po kratičké vánoční pauze jedno střetnutí. V sobotu 27. prosince zajížděli do Českých Budějovic, kde prohráli 2:5. Tomáš Franek sice ve 23. minutě vyrovnával na 1:1, jenže Jihočeši si brzy vzali vedení zpět a pojistili si ho i další trefou. Motor ještě ve druhé třetině odpověděl i na zásah Lukáše Duby ze začátku 38. minuty. Těsně před koncem normální hrací doby už domácí jen upravili skóre do konečné podoby.

Sestava Jestřábů

Šimboch – Roupec, Hertl, Niko, Husák, Malý, Kaluža, Matyáš, Hawlík – Moučka, V. Meidl, Jedlička – Krejčík, Venkrbec, Luňák – Kajaba, Duba, Indra – Kindl, Franek, Sršeň.

O zápase

Závěrečný duel třetí čtvrtiny základní části první ligy se uskuteční v pondělí 29. prosince od 18 hodin na zimním stadionu v Prostějově. Piráti v něm budou chtít potvrdit vedoucí pozici v tabulce a dvoubodovou výhru z Českých Budějovic. Jestřábi naopak budou chtít navázat na poslední domácí vystoupení, v němž vymazali střelce Havířova a vyhráli 3:0. Mimochodem jde o jedinou výhru Hanáků z posledních čtyř střetnutí. Před svými fanoušky padl Prostějov jen jedinkrát z posledních pěti duelů, když vysoko podlehl Benátkám nad Jizerou (2:7). Třebíč, Šumperk, Kadaň i již zmíněný Havířov odjížděly s porážkou. Kdo se nevydá na cestu na druhý konec republiky, může zápas sledovat prostřednictvím textového online přenosu na webu www.onlajny.com.