Piráti hrají o naději, v Kladně potřebují porazit tamní Rytíře

Napsal 10.04.2014 Jan Řápek
C h o m u t o v - Chomutov se nachází v problémech. Na postupovou pozici momentálně ztrácí pět bodů. V osmém zápase baráže se již potřetí setká s kladenskými Rytíři. Budou Piráti brát tři body a přiblíží se tak záchraně v Tipsport extralize?
Situace po sedmi odehraných zápasech se jeví jako jasná. Zástupci první ligy BK Mladá Boleslav a HC Olomouc mají oba shodně po čtrnácti bodech a drží si tak pětibodový odstup od zatím třetího Chomutova. Další čtyři body za Piráty se nachází jeho další soupeř Rytíři Kladno.
poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Boleslav 7 3 2 1 1 23:13 14
2. Olomouc 7 4 0 2 1 20:18 14
3. Chomutov 7 2 1 1 3 14:14 9
4. Kladno 7 0 2 1 4 14:26 5

Minulé kolo

Piráti se v minulém kole střetli s týmem z Olomouce. Zápas se jim bohužel nevydařil podle představ a tři body si odvezli hokejisté z moravského města.

Chomutov hrál s Olomoucí dlouho bez branek. Ta první padla až ve třetí třetině. Olomouc otevřela skóre až v jednapadesáté minutě. Rostislav Marosz objel branku a střelou bekhendem překvapil chomutovského gólmana. O dvě minuty později bylo už zase srovnáno. Jaroslav Svoboda dorazil do brány Stehlíkovu tvrdou ránu.

V závěru zápasu ale úřadovali hosté. Přečíslení dva na jednoho zužitkoval Jakub Herman, který udělal blafák a vrátil hosty do vedení. Při závěrečné power-play upravil skóre David Ostřížek.

„Prohrát doma a ještě takhle je pro mě sportovní tragédie,“ přiznal po zápase trenér chomutovských hokejistů Jaroslav Beck.

Ani Kladno neodehrálo skvělé utkání. Skóre v Mladé Boleslavi otevřel Milan Mikulík a vedení Bruslařského klubu postupně navýšili Martin Látal, Jan Starý a Pavel Musil. To už nevydržel gólman Chábera a nedochytal utkání až do konce. Za Rytíře sice snižovali Jan Dalecký a Ondřej Havlíček. V závěru však opět úřadovala Boleslav, když se trefili Tomáš Klimenta a Radan Lenc.Svěřenci trenérů Výborného a Jelínka si tak připsali další tři body a přiblížili Kladno první lize.

Statistické okénko

Kladno se může stále spoléhat na svého kapitána Pavla Pateru, který zaznamenal již 9 bodů za dvě branky a sedm asistencí. Dalším v pořadí je se čtyřmi body David Růžička, který je zároveň nejproduktivnějším obráncem.

Piráti se o body dělí rovnějším dílem. Čtyři mají na svém kontě Jaroslav Svoboda, Ľuboš Bartečko i Karel Hromas.

V pátek večer se dá očekávat tuhý boj o každý kousek ledu

Vzájemný zápas

Poslední přímé střetnutí obou soupeřů hájících extraligovou příslušnost proběhlo v pátek 4. dubna. Zápas, který se jistě líbil fanouškům defenzivního hokeje, skončil 0:0 v normální hrací době. Rozhodovalo se tedy v prodloužení. To však trvalo pouhých 9 vteřin. Po zmíněném časovém úseku se prosadil kladenský matador Pavel Patera a rozhodl o tom, že extra bod mířil do Kladna,

„Byl to velmi vyrovnaný zápas. Šlo o hodně a oba týmy měly šance, které zůstaly neproměněny. Rozhodla hrubá chyba v prodloužení,“ hodnotil po zápase trenér Beck.

Pirátům se však na kladenském ledě daří. Dokázali zde vyhrát svůj první zápas v baráži i obě utkání v základní části. Nejvíc se proti Rytířům daří Davidu Hruškovi, který proti Kladnu zaznamenal sedm přesných zápisů do černého.

O zápase

Piráti potřebují zabojovat a nutně vyhrát za tři body, aby si udrželi kontakt s čelem tabulky. Osmé kolo extraligové baráže startuje v kladenském ČEZ stadionu v úterý 11. dubna v 18:00. Pokud nemáte cestu na Kladna, můžete sledovat klasický onlajn přenos na webu onlajny.com.